Конспект уроку Таблиця множення числа 5 і ділення на 5. Спрощення виразів й обчислення їх значення. Задачі на знаходження частини від числа. Шумак Н.Г.
3-А клас Шумак Н.Г.
Урок 23 МАТЕМАТИКА 01.10.2020 р.
Таблиця множення числа 5 і ділення на 5. Спрощення виразів й обчислення їх значення. Задачі на знаходження частини від числа.
№ 213 – 224
Мета: вчити застосовувати знання учнів про табличку множення і ділення на 5 на практиці; спрощувати вирази і обчислювати їх значення; розв¢язувати задачі на знаходження частини від числа; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Обладнання: мультимедійний комплект, LEGO, відповіді для роботи з LEGO.
Хід уроку
І. ОК (організація класу)
Слайд 2. Створення позитивного психологічного клімату класу.
Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.
№ 211- *Як ви знаходили четверту частину від числа?
*Чому дорівнює четверта частина від числа 4?
№ 212- *Як ви дізналися, скільки саджанців купили?
* А посадили?
*Прочитайте відповідь задачі.
- Що ми вивчили на минулому уроці?
ІІ. АОЗ (актуалізація опорних знань)
- Робота в парах – 1 в. розказує таблицю множення на 4;
- 2 в. розказує таблицю ділення на 4;
- Музична таблиця множення – 4(з екрана звучить під музику приклад на множення на 4, а діти співають відповідь)
Усний рахунок – перевірка таблиці множення і ділення за допомогою LEGO
- 4 х 4 32 : 4
- 9 х 4 24 : 4
- 7 х 4 четверта частина від числа 20
6 | 16 | 8 |
36 | 5 | 28 |
(На дошці прикріплена кольорова таблиця з цифрами. Вчитель називає приклад, а діти за допомогою LEGO показують відповідь).
ІІІ. МНД (мотивація навчальної діяльності і оголошення теми і мети уроку)
Слайд 1.
ІV. Робота над темою уроку
- 1.Хвилинка каліграфії.
Слайд 5. Повторюємо, як правильно писати цифру 5, оскільки сьогодні будемо вивчати таблицю множення числа 5 і ділення на 5.
- 2.Підготовча робота
а) Спрости вирази та обчисли їх значення - № 213
(усно з поясненням, потім письмово у зошитах)
Слайд 6 – перевірка
б) Обчисли добутки. Склади рівності за зразком - № 214
(1ст. – пояснити, 2, 3ст. – з коментуванням, 4 і 5ст. – самостійно)
Слайд 8. – перевірка – ЗНАЙТИ ПОМИЛКУ НА ЕКРАНІ
Слайд 17. Гімнастика для очей.
- 3.ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Слайд 10. Робота в підручнику ст. 35 № 215 (усно)
Слайд 11. Поясни як утворилися таблиці множення числа 5 і ділення на 5 –
№ 216.
Слайд 12. Поясни за якою властивістю укладено таблицю ділення.
(прочитати таблицю ділення, підказка на перший час – під дошкою)
- 4.Закріплення нового матеріалу
№ 217 – письмово - збільш у 5 разів кожне число.
- Що означає збільшити у декілька разів?
Слайд 13. Перевірте, чи немає на екрані помилки
Слайд 14. Прочитай частини. Що означає п¢ята частина числа?
№ 218 – письмово
Слайд 15. Перевірка
№ 219 - робота з іменованими числами - усно
Слайд 16. Перевірка
№ 220 - самостійна робота
Слайд 18. Перевірка
Слайд 23. Фізкультхвилинка.
№ 221 – розв’яжіть задачу - усно
Слайд 19.
Слайд 20. Перевірка
№ 222 - розв¢яжіть задачу
Слайд 21. Умова
Підручник – *прочитати умову
- *прочитати запитання
- *аналіз задачі
- *письмове розв’язування
- *вираз
Слайд 22. Перевірка
Слайд 24. Робота з геометричним матеріалом.
- Яка частина кожної фігури зафарбована?
V.Домашнє завдання
Слайд 26. № 223, 224.
VI.Підсумок
- Що ми вивчали нового на уроці?
- Для чого нам це потрібно? Де ми зможемо застосувати ці знання?
- Що найбільше сподобалось?
VII.Рефлексія
Давайте утворимо дерево зростання за допомогою LEGO.
(Діти за допомогою 3 кольорів показують: дуже сподобалось, сподобалось, не сподобалось і пояснюють)