Історія школи

Відомості про діяльність навчального закладу

Posted in Історія школи

 

ВІДОМОСТІ

про діяльність навчального закладу
    У середині 80-их років мікрорайон Ковалівка потужно забудовувався. Багато молодих сімей отримали житло. Народжувалися діти, а значить невпинно зростала чисельність учнів. Двадцята школа гостинно відчинила свої двері перед ними.
   Перше вересня 1986 року. Офіційний день народження двадцятої школи. Саме в цей день міська адміністрація вручила ключ до країни Знань 1450 учням, що сіли за парти в 45 класах, школярам, які сміливо ступили на шлях пізнання нового, незвіданого, цікавого.Як на сьогодні, то важко й уявити, що нумерація класів доходила до літер «К» і «Л». Рекордну кількість учнів прийняла школа в свої обійми у 1990-1991 навчальному році - 2323 учні.
    Педагогічний колектив закладу був дуже молодий, середній вік учителів складав 28 років.
Ми можемо  пишатися своєю школою, а школа може пишатися своїми випускниками.
   За чверть віку школа випустила у доросле життя 23 випуски, виховала 2 покоління учнів. В її стінах вирощені 51 золотий  медаліст та 36 срібних. Найбільше медалістів було в 1996 році -12 випускників.  
   Залишаючи шкільний поріг, випускники через деякий час знову повертаються до
нього, ведучи за руку своїх дітей.25 років – це педагогічний досвід, успіхи учнів, радість за тих, хто знову десь склав екзамен на мужність, на вірність, на успіх.
   У стінах школи працюють майстри своєї справи. Завдяки безмежному бажанню йти вперед, не зупинятися на досягнутому, прагненню досягти вершин педагогічної майстерності, досвіду всього педагогічного колективу наш заклад знаходиться в постійному творчому пошуку.
   Нині
комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання
«Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №20 –дитячий юнацький центр «Сузір’я» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»
- це відомий у місті та області навчальний заклад, який славиться своїми педагогічними здобутками, вчительськими та учнівськими досягненнями. Участь у міських та обласних семінарах, педагогічних конкурсах, випуск друкованої продукції – вагомий доказ  цілеспрямованої роботи колективу закладу на високий результат.
  Найвищими досягненнями вчителів є їх перемоги у різних етапах Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»:
  І місце у міському етапі даного конкурсу в номінації «Музика» вчителя Кураксіної О.І.,
  І місце в обласному етапі та звання лауреата Всеукраїнського етапу в номінації «Трудове навчання» Горобець О.В..
  Не відстають від своїх учителів їх вихованці. З року в рік зростає кількість учнів-переможців міських та обласних предметних олімпіад та конкурсів. Стають звичними перемоги наших учнів і на всеукраїнському рівні. За останні три роки ми, перемагаючи у І, ІІ та ІІІ етапах, здобували призові місця у:
  - Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості в номінації «Література» (2009 р.) І місце;
  - Всеукраїнському конкурсі шкільних літературних творів в номінації «Безсмертний подвиг українського народу» (2009 р.) ІІІ місце,
  - Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості в номінації «Історія України і державотворення» (2009 р.) ІІІ місце,
  - міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач 2009-2010 року»  (2010 р.) ІІІ місце, - ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (2011 р.) ІІІ місце.,
  - Всеукраїнському конкурсі творів на тему «Хто для мене Іван Мазепа» (2009 р.) фіналіст,
  - Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням в номінації «Література» (2011 р.) І місце,
  - щорічному регіональному конкурсі «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» (2009 р.) ІІІ місце,
  - обласних змаганнях серед учнівської молоді з авіамодельного спорту (мікромоделі літака)  (2009 р.) І місце,
  - Всеукраїнському конкурсі композиторських талантів «Спалахи багаття» (2009 р.) ІІІ місце.
  Важливого значення педагогічний колектив закладу надає виховній роботі, головним завданням якої є виховання людини нового типу, людини, яка прагне до самопізнання, самовдосконалення особистості, людини інтелектуальної, творчої, ініціативної і самостійної, з почуттям національної гідності.
  Для досягнення цієї мети розроблено систему виховних заходів.
З рангу особливих, притаманних лише   нашому навчальному закладу свят, у ранг традиційних перейшли такі: Родинне свято, свято Миколая, посвята в першокласники, «Тато, мама, я – спортивна сім’я», урок Зрілості, Осінній бал та інші.
  З ініціативою проведення свят та інших заходів  виступають органи учнівського самоврядування. Декілька років поспіль учні школи беруть участь у благодійній акції «Серце до серця». Значна увага приділяється фізичному вихованню та формуванню здорового способу життя. Учні школи беруть участь у різних змаганнях:
  з футболу на приз «Шкіряний м’яч»,  
  «Нащадки козацької слави»,
  «Старти надій».
  Ми творчі, ми обдаровані і вважаємо, що найбільші наші перемоги ще попереду. Зупинятися не будемо. Саме тому щодня в класи до учнів заходять 57 педагогів, які готові творчо працювати, передавати свої знання та вміння, навчати впевненості у власних силах, готовності до дорослого життя.
  Серед них:
  вчителів вищої кваліфікаційної категорії – 36,
  І кваліфікаційної категорії – 5,
  ІІ кваліфікаційної категорії – 8,
  спеціалістів – 8.
  Педагогічне звання «старший учитель» присвоєне 11 педагогам,
  «вчитель-методист» – 9 нашим колегам,
  нагороджені знаком «Відмінник освіти України» – 3,
  знаком «Василь Сухомлинський» – 1,
  відзнакою «За заслуги» Кіровоградської міської ради та її виконавчого комітету – 2.
  Своїм досягненням шкільний колектив завдячує адміністрації, яка в різні роки існування навчального закладу, тримаючи руку на пульсі, скеровувала всіх учасників навчально-виховного процесу у русло сучасності.
  Зі словами вдячності ми звертаємося до тих, хто стояв біля джерел становлення навчального закладу та колективу - його директора (1986 - 2003) Александрова Валерія Яковича та його заступників. Їхні заслуги неоціненні.
  Славу нашого навчального закладу примножують у різних куточках нашої країни та за її межами випускники. Ми з гордістю говоримо про тих із них, які обрали професію вчителя і працюють за фахом.
  Серед них:
  Валерій Миценко – кандидат педагогічних наук, викладач іноземної мови кафедри міжнародної економіки Кіровоградського державного технічного університету,
  Олександр Бур’яноватий – викладач кафедри фізичного виховання Кіровоградського державного педагогічного університету,
  Руслан Капченко – доктор наук, працює у м. Севастополі,
  Дмитро Коновалов – викладає в Кіровоградській державній льотній академії,
  Сурікова Наталія – вчитель географії гімназії № 9,
  Тетяна Голик – вчитель образотворчого мистецтва у школі № 26,
  Наталка Гаркуша – вчитель математики у ліцеї № 2;
  Радіонова Тетяна – вчитель англійської та німецької мови в одній із шкіл Кіровоградського району,
  Оксана Іскра -  вчитель математики у школі № 32,
  Світлана Чорнобай – вчитель української мови та літератури у гімназії імені
Т.Шевченка №5,  
   Євгенія Єлізарова – практичний психолог у ліцеї № 2,
  Юрченко Наталія – хореограф НВО №20,
  Ольга Касько - практичний психолог НВО №20 та інші.
  Колєчкін Валентин - cпеціаліст Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України є  (випуск 2008 року).
  Сьогодні ми радо запрошуємо всіх, хто любить і пам’ятає рідну школу, хоч багатьох доля розкидала по всіх усюдах. Наші вчителі працюють і живуть у Владивостоці, Курській області, Санкт-Петербурзі, Мурманську, на Уралі, а також в Іспанії, Італії, Німеччині. Наші випускники живуть у різних країнах світу: Росії, Білорусі, Латвії, Америці, Туреччині, Італії, Іспанії, Німеччині, Австрії, Чехії, Ізраїлі. Нинішнє покоління випускників закладу – це студенти багатьох престижних вузів країни.Діяльність навчального закладу – це зусилля однодумців, скерованих спільною метою.Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №20 – дитячий юнацький центр «Сузір’я» перебуває у пошуку ефективних шляхів удосконалення своєї діяльності.
  Педагогічний колектив, очолюваний сьогодні Ніжніковою Анною Олександрівною, людиною творчою, енергійною і наполегливою, має сміливі далекоглядні плани. Працюючи над єдиною навчально-методичною проблемою «Розвиток життєвих компетентностей учнів шляхом впровадження інтерактивних методів у навчально-виховний процес», ми прагнемо підготувати учнів до свідомого вибору професії, готовності до самостійного життя.Життя школи після закінчення уроків не припиняється.
  З жовтня 1999 року відкрився у школі дитячо-юнацької центр «Сузір’я». Саме тут багато років працюють хореографічний, сольний, вокально-хореографічний гуртки, а для маленьких школяриків ефективно працює гурток «Умілі рученята».
  Участь у різноманітних заходах, конкурсах, програмах дає плідні результати. Вихованці ДЮЦу – їх переможці і лауреати.
  Сьогодні центр росте і розвивається.Особливого значення педагогічний колектив надає роботі з батьками. В закладі успішно діють шкільний батьківський комітет та Рада школи. Спільними зусиллями ми розв’язуємо важливі для шкільного життя проблеми.