Аналіз роботи педагога організатора за 2017-2018 н.р.

Posted in Педагог-організатор

Аналіз роботи

педагога-організатора

за 2017-2018 н.р.

 

      Виховання  – найбільш важлива і найбільш суперечлива сфера педагогічної діяльності на сучасному етапі. Завданням виховання є створення необхідних умов, за яких може розвинутися активний громадянин сучасного суспільства, що добре знає себе, вміє правильно використовувати власний потенціал, здатний створити ситуацію успіху, розробити й реалізувати власний життєвий проект.

       Основною метою виховної діяльності є створення оптимального соціально-культурного мікроклімату в закладі, який би сприяв творчому саморозкриттю, саморозвитку, дозволяв би учням легко освоїтись у виховному просторі, спонукав би їх до діяльності, яка б дозволяла їм вступати в реальні відносини з оточуючим світом.

Керуючись рекомендаціями МОН України, щодо організації виховної роботи у 2017-2018 н. р., державною програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», річним планом роботи школи на 2017-2018 навчальний рік педагог-організатор школи реалізовувала конкретні завдання виховної роботи відповідно до загальношкільної виховної проблеми: «Виховання особистості учня шляхом формування компетентності здорового способу життя», проблеми, над якою працювала педагог-організатор «Формування та розвиток компетентності  здорового способу життя через залучення учнів до участі в роботі учнівського самоврядування» та плану виховної роботи школи.

Одним із найважливіших завдань сучасної школи є-навчити дітей берегти і зміцнювати своє здоров’я, виховувати у них навички безпечної поведінки.

   Виходячи із можливостей школи, виховний процес був спрямований на виконання наступних завдань:

- виховання в учнів активної соціальної орієнтації на здоровий спосіб

життя;

- залучення учнів до участі у плануванні здоров’язберігаючої діяльності

закладів;

- організація корисного дозвілля, заняття спортом;

- створення умов для задоволення потреб кожного учня у збереженні та

зміцненні здоров’я, фізичному та духовному розвитку;

- зміцненню здоров’я учнівської молоді засобами виховання фізичної

культури та виконання правил збереження здоров’я.

Всі виховні заходи (заходи в рамках місячників попередження шкідливих звичок в учнівському середовищі, тематичні виховні години, тощо), були спрямовані на:

- профілактику шкідливих звичок (паління, алкоголізму, токсикоманії,

наркоманії);

- попередження розповсюдження СНІДу;

- профілактику правопорушень та асоціальної поведінки серед дітей та

молоді;

- формування валеологічного світогляду та навичок ведення здорового

способу життя.

Також у І семестрі 2017-2018 навчального року була продовжена робота по:

- формуванню правової культури, прищепленню поваги до прав та свобод людини і громадянина, Конституції, державних символів, правової свідомості;

- створенню сприятливих умов для співробітництва вчителів, учнів та їх батьків, як необхідної умови запобігання відхилень у поведінці учнів; для розвитку інноваційної особистості та творчої самореалізації кожного учня;

- формуванню позитивних загальнолюдських цінностей.

Зазначені завдання реалізовували через створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально-етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі саме здорового способу життя, через пропаганду духовних надбань українського народу, через заходи, спрямовані на виховання любові до рідної землі, на осмислення самовизначення у виборі професії.

Протягом семестру проводилися загальношкільні свята та заходи, тематичні лінійки, бесіди, рейди по відвідуванню школи учнями,  дотриманню санітарно-гігієнічних норм в класних кімнатах та зовнішнього вигляду учнів; засідання Ради учнівського самоврядування,  участь у заходах та конкурсах, проектах організованих  міським парламентом дітей та управлінням освіти Кіровоградської міської ради та ЦМСПС.

     Були проведені такі загальношкільні свята:

- свято Першого дзвоника;

- святкування Дня міста;

- святкування Дня працівників освіти;

- «Посвята в першокласники»;

- Уроки памяті, присвячені Дню Гідності та Свободи, Голодомору; Дню Соборності, Небесній сотні,

- «Чудова сімка»;

- День самоврядування;

- Новорічний концерт;

- «Чудова сімка»;

«Паняночка»;

«Галопом по Європі»;

«Екологічний квест»;

«Фестиваль патріотичної пісні»;

Свято Останнього дзвоника.

Важливим аспектом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, що є універсальною формою організаторської діяльності, яку можна вважати способом організації життя шкільного колективу та чинником творчої самореалізації особистості.

Через залучення учнів до діяльності учнівського самоврядування відбувається підготовка майбутніх активних громадян держави.

Учнівське самоврядування закладу здійснюється через роботу дитячої організації «Максимум»,  яка має на меті виховання творчої, соціально - активної особистості, здатної до саморозвитку й самореалізації.

 

Безымянный

З початку навчального року продовжила свою роботу Рада учнівського самоврядування, яку очолювала учениця 8-В класу – Голик Дар’я, а заступником обрано  Лещука Дениса учня  9-Б класу.

Продовжили свою роботу 7 комісій:

 

«Освіти та навчання»

    Голова комісії - Грач Олександра – учениця 7-Г класу.

 Мета: організація інтелектуального розвитку дітей і молоді з урахуванням їхніх інтересів, залучення школярів до підготовки та проведення інтелектуальних програм та конкурсів.

     Завдання:  організовувати виставки, конкурси з різних навчальних дисциплін, допомагати учням, що не встигають, надаючи їм консультації.

Протягом семестру члени комісії допомагали в проведенні інтелектуальних ігор для учнів 5-7-х класів, предметних тижнів, брали участь в олімпіадах з різних предметів.

  1. «Спорту та здоровя».

   Голова комісії – Виповська Анастасія, учениця 9-А класу.

Мета: заохочувати учнів до здорового способу життя.

    Завдання: організація проведення змагань, спортивних свят,

походів, екскурсій, подорожей.

Брали участь в спортивних змаганнях: «Козацький гарт», «Джура», спортивному квесті для учнів початкових класів, допомагали вчителям фізичної культури у суддівстві змагань, проведенні «Олімпійського уроку».

 

  1. «Дозвілля  та відпочинку».

    Голова комісії – Колот Вероніка, учениця 10-А класу.

Мета: організація змістовного дозвілля дітей і молоді з урахуванням їхніх інтересів; залучення дітей та підлітків на основі ініціативи до підготовки та проведення творчих справ, дозвільних програм.

Завдання: піклуватися про естетичне виховання школярів, розвиток їх художніх здібностей; брати участь у художньому оформленні школи; організовувати і проводити концерти,  шоу-програми.

          До місячника української писемності та мови були проведені:

          вікторина «Говори українською», «День вишиванки».

Члени комісії брали активну участь у підготовці та проведенні всіх заходів, які були організовані в закладі протягом навчального року.  

      

   4. «Дисципліни та порядку».

    Голова комісії – Кісенко Олексій, учень 11-А класу.

Мета: підтримка дисципліни у шкільному колективі учнів.

Завдання: контролювати чергування класів по школі; зовнішній вигляд учнів; спізнення на уроки спільно з соціально-педагогічною службою школи.

Члени комісії проводили акції по попередженню тютюнопаління серед школярів, оформленні виставок малюнків в рамках місячника морально-правового виховання, рейди по перевірці чергування по школі, стану класних куточків, куточків національної символіки, зовнішнього вигляду учнів, про що доповідали на засіданнях Ради учнівського самоврядування та зборах старостату, провели правову вікторину для учнів школи в День самоврядування, анкетування серед учнів 9-10 класів «Що я знаю про СНІД?» до Дня боротьби зі СНІДом.

 5. «Преси та інформації».

    Голова комісії – Русіна Аліна, учениця 11-А класу.

Мета: вивчення громадської думки учнів про шкільне життя; висвітлення подій шкільного життя, роботи учнівського самоврядування.

Завдання:  прес-центр об’єднує учнів, які збирають інформацію про різні події шкільного життя , висвітлюють їх на стенді учнівського самоврядування, проводять конкурси шкільних, класних газет до визначних подій, перевіряють стан класних куточків.

Члени комісії брали активну участь в оформленні виставок газет,плакатів, малюнків до свят, місячників, тижнів;взяли  участь у міському конкурсі малюнків «Місто моєї мрії» за сприяння народного депутата Олександра Горбунова;  Всеукраїнському конкурсі робіт «Щаслива дитина - квітуча Україна», учасники якого Правосудова Маргарита та Шевцов Андрій отримали дипломи та подарунки;

міському етапі Всеукраїнського конкурсу фоторобіт юних фотоаматорів «Моя, Україно!», у якому учениця 9-А класу Чабаненко Олександра посіла ІІ місце; конкурсі малюнків та плакатів «Привітай воїна з різдвяними святами», організованим депутатом міськради Бежаном.

Проводили опитування  на перервах «Як позбутися шкідливих звичок».

  Але, слід зазначити, що   події шкільного життя недостатньо висвітлювались, на що треба  звернути увагу у наступному навчальному році.

 

6. «Праці та екології»

     Голова комісії – Сідаш Олександр, учень 9-А класу.

Мета: організація рейдів по перевірці санітаного стану класів, перевірці стану підручників, організація заходів по благоустрою території школи, проведення суботників.

Завдання: контроль за станом підручників, чергуванням в класах.

Члени комісії сумлінно виконували свої завдання протягом семестру, звітували на засіданнях Ради.

Члени комісії протягом семестру здійснювали контроль за чергуванням в класах, перевіряли стан підручників у молодших школярів, перевіряли якість прибирання під час проведення суботників, проводили збір макулатури.

 

7. Комісія по роботі з молодшими школярами –

    Голова комісії – Золотухіна Анастасія– учениця 8-А класу.

Мета:створення умов для відпочинку та розвитку молодших школярів на перервах та під час проведення класних годин.            

   Завдання:

          Проведення цікавих перерв та вікторин.

        Члени комісії проводили класні години та вікторини з молодшими   школярами, акції «Нагодуй пташок» та «Допоможи хворим дітям», майстер –класів до Нового року, конкурси: «Найкраща сніжинка» та «Яким я бачу Святого Миколая», «Найкраща валентинка»; організовували   арт-студію до Дня української писемності та мови, Дня Валентина; спортивні змагання, гру - подорож на правову тематику для учнів 3-х класів.

У майбутньому необхідно більше уваги приділяти веселим перервам з молодшими школярами.

Старостат

Голова старостату Чорноіван Яна учениця 9-А класу.

Мета:здійснення взаємозв’язку з класними колективами через старост.

         Завдання: залучати активних учнів до участі в роботі учнівського самоврядування.

Протягом семестру двічі на тиждень проводились збори старостату,  на яких щопонеділка розподілялись завдання на тиждень та щочетверга  підводились підсумки роботи за тиждень.

Найбільш активними старостами були представники 5-А, 5-Б, 8-В,  8-А, 7-В, 9-А, 7-Г, 6-Б,  11-А класів.

     На початку року було сформовано волонтерський загін, до складу якого увійшли представники 5-11 класів.

Головою волонтерського загону є  Марченко Юлія учениця 9-Б класу.

Основними завданнями загону були:

-         Надання допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни,  що проживають в мікрорайоні школи.

-         Збір продуктів харчування, речей іграшок та розподіл їх між дітьми з  малозабезпечених сімей під час проведення акцій «Милосердя» та «Щедрий врожай»;

Допомога дітям з обмеженими можливостями, організованої міським Парламентом дітей.

Збір коштів, направлених на допомогу та підтримку онкохворих та важкохворих учнів закладу;

Проведення акцій «Хеппі Гав для Сірка» та «Хеппі Няв для Мурчика» - допомога бездомним тваринам.

-         Організація та проведення акцій для підтримки учасників АТО до Дня Св. Миколая, Різдв’яних свят, «Великодня».

  Працюючи над реалізацією плану виховної роботи школи, плану педагога - організатора та планів роботи учнівського самоврядування школи за навчальний рік, учні брали участь у заходах:

 «Свято Знань», День міста, День Учителя,  «Посвята в першокласники»,    

«Чудова сімка» для учнів 4-х класів, Новорічному концерті для учнів 5-11 класів, «Паняночка» для учнів 5-х класів, екологічному квесті для учнів 6-х класів, «Галопом по Європі»  для учнів 7-х класів, «Фестивалі патріотичної пісні»  для учнів 8-10 класів.

Участь в акціях:

«Відкрий серце-подаруй любов» - збір іграшок солодощів, канцтоварів для дітей з обмеженими можливостями, організованої міським Парламентом дітей;

«Чисте місто»,  «Збережи ялинку»;

«Збір використаних батарейок»;

 «Щедрий врожай»;

Придбання товарів та медикаментів притулку для тварин «Бім».  

 

Член міського Парламенту дітей Голик Дар’я брала участь у  тренінгах по спілкуванню, виявленню лідерських якостей, засіданнях та сесіях міського Парламенту дітей, також взяла участь у дебатах між членами Міського парламента дітей та   депутатами міськради.

Дар’я була відзначена грамотою за активну участь у роботі міського Парламента дітей та подарунком від депутата Верховної ради Костянтина Яринича в День святого Миколая.

Взяла  участь у конкурсі «Лідер року 2018», організованому міським Парламентом дітей та отримала грамоту та  виступила на  конференції з національно-патріотичного виховання «Памятаємо їхні імена» з доповіддю «Нескорений та сильний духом», в якій ознайомила присутніх з життєвим шляхом учня нашої школи, учасника бойових дій на Сході країни Василя Петринка.

Члени учнівського самоврядування закладу надавали допомогу в організації та проведенні виставок:

до Дня міста, Дня Вчителя, Нового року, Дня Валентина, Великодня.

Брали участь у проведенні Тижнів знань безпеки життєдіяльності

        (конкурс малюнків, плакатів, класні години для молодших школярів).     

провели акцію на тему: «Молодь проти СНІДу»; опитування «Чи маєш ти шкідливі звички?» серед учнів школи; класні години, гру-подорож з казковими героями «До країни Права» для учнів молодших класів в рамках місячника правових знань.

6 жовтня 2017 року  команда закладу, (учні 10-х класів), взяла участь у міських змаганнях з домедичної допомоги на першість Кропивницького у рамках проекту "Я можу врятувати життя!", який реалізують Український фонд "Здоров'я" ,Фонд родини Загорій  під патронатом дружини Президента України Марини Порошенко.

Команда показала згуртованість, злагодженість та зайняла ІІ місце серед команд міста.

Протягом навчального року проводились засідання Ради учнівського самоврядування, на яких вирішувались питання підготовки до свят, зовнішнього вигляду учнів школи, залучення учнів школи до активного учнівського життя та питання, безпосередньо  пов’язані з роботою комісій. 

В цілому роботу Ради учнівського самоврядування  можна визнати задовільною.

Основними засобами вдосконалення педагогічної допомоги учнівському самоврядуванню було: забезпечення реальних прав та обов'язків органів самоврядування; підвищення довіри педагогів до рішень учнівського колективу; кваліфікована, тактовна допомога; цілеспрямоване навчання учнів складній справі організації життя учнівського колективу.

В наступному навчальному році планується вдосконалити ефективність  роботи учнівського самоврядування та залучення більшої кількості учнів до активної роботи.

1 вересня – Свято знань

Безымянный 1

Посвята у першокласники

Безымянный 2

Вікторина «Що ти знаєш про свої права?»

Арт - студія до Дня української писемності та мови

Безымянный 3

            

Веселі перерви

  Безымянный 4

Акція «Хеппі Гав для Сірка»

Безымянный 6

Оформлення новорічної дошки учнями школи. Конкурс  «Найкраща сніжинка».

Фоторобота Чабаненко Олександри (ІІ місце у міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Моя, Україно!»

Безымянный 7

Прийом макулатури

Безымянный 8

Благодійні акції

Безымянный 9

Свято «Чудова сімка»

Безымянный 10

Новорічний концерт

Безымянный 11

Міські змагання «Я можу врятувати життя»

Безымянный 12

  

16.01 2018 року учні закладу взяли участь у презентації фотовиставки «Місто добрих янголят», яка проходила у філармонії і мала на меті привернути увагу до життя дітей з обмеженими можливостями.

 

Екологічний квест для учнів 6-х класів

Безымянный 13

Флешмоб до Дня вишиванки

Безымянный 14