Аналіз роботи педагога-організатора за 2022-2023 навчальний рік

Posted in Педагог-організатор

hand1

 

Сучасна школа вимагає докорінного переосмислення системи виховання, оновлення змісту,  форм  і методів духовного становлення особистості на основі гуманізації життєдіяльності здобувача освіти, створення умов для самореалізації   у різних видах творчої діяльності. Всебічно і гармонійно сформована особистість є метою цивілізованого суспільства.

       Основною метою виховної діяльності є створення оптимального соціально-культурного мікроклімату в закладі, який би сприяв творчому саморозкриттю, саморозвитку, дозволяв би учням легко освоїтись у виховному просторі, спонукав би їх до діяльності, яка б дозволяла їм вступати в реальні відносини з оточуючим світом.

Реалізація завдань здійснювалася шляхом співпраці  з педагогічним, учнівським, батьківським колективами,  громадськими організаціями, позашкільними закладам,  залучення учнів до участі у конкурсах; через роботу учнівського самоврядування та через використання найбільш поширених виховних технологій, зокрема технології колективного творчого виховання, технології саморозвитку.

Учнівське самоврядування закладу здійснюється через роботу дитячої організації «Максимум», яка має на меті виховання творчої, соціально-активної особистості, здатної до саморозвитку й самореалізації.

Головою Ради учнівського самоврядування є учениця 9 класу.

Голова старостату учениця 7 класу 2 рази на тиждень збирала старост. На старостаті обговорювались нагальні питання та розподілялись завдання на тиждень, звітували про участь класних колективів у заходах.

Засідання Ради учнівського самоврядування  проводились згідно з ситуацією та можливостями. На них  обговорювались питання, щодо плану роботи на навчальний рік, визначались  завдання  для роботи комісій, планували заходи, їх проведення та підсумки.

  Велика увага приділялась вихованню патріотизму, любові до України, підтримці  захисників України.

 Члени учнівського самоврядування, волонтери класів  брали активну, безпосередню участь у проведенні благодійних акцій,  направлених на допомогу українській армії: «Смілива гривня» та «ЗСУ потрібні дрони»,  мали зустріч із воїнами, яким вручили дрон  для наближення Перемоги над підступним ворогом,  провели засідання Ради, присвячене  31 річниці Незалежності України.

Протягом навчального року члени учнівського самоврядування співпрацювали з СПС закладу - допомагали у проведенні акцій, рейдів по боротьбі зі спізненнями та шкідливими звичками, проводили інформаційну роботу по недопущенню  серед здобувачів освіти проявів булінгу.

За участю членів учнівського самоврядування було проведені такі заходи:

Свято Першого дзвоника та Дня знань ( в он-лайн форматі); заходи до Олімпійського тижня; Дня Учителя; Захисника України; Дня української писемності та мови, Дня толерантності, Дня Збройних Сил України; Дня боротьби зі СНІДом; Тижня правового  та превентивного виховання; Дня волонтера; привітання  до новорічних та різдвяних свят,  міському  челенджі «Різдвяний дзвін», який мав на меті привітати та підтримати  воїнів ЗСУ; брали активну участь у проведенні заходів до Тижнів безпеки життєдіяльності.

Представники учнівського самоврядування на чолі з Головою Ради брали участь  у  он-лайн  та офлайн засіданнях та сесіях міського Парламенту дітей, у виборах Голови міського Парламенту дітей,  ІІІ міському форумі учнівської молоді «Гідність, права, свободи людини чесноти вільного суспільства», онлайн -уроці Освітнього  Центру Верховної Ради України  народного депутата України Олександра Дануци для здобувачів освіти старших класів  м. Кропивницького в рамках програми « USAIDРада: наступне покоління».

За можливості, проводили цікаві інформаційні хвилинки, вікторини  до календарних дат  та тематичних Тижнів, організували  фотовиставку, присвячену   Всесвітньому  Дню захисту  тварин «Лапи, вуса, хвіст»,  акції «Хеппі Гав та Хеппі Няв», направлену на підтримку безпритульних тварин; створили відеоколлаж до Тижня трудового та профорієнтаційного виховання «В праці  життя і краса людини» для здобувачів освіти початкових  та середніх класів, організували та провели випуск стіннівки: «Твоє здоров’я - в твоїх руках!» для учнів 5-9 класів.

Члени учнівського самоврядування сприяли та брали безпосередню участь у цікавих та змістовних виховних заходах:

-          Акція «Парасольки миру», під час якої здобувачі освіти власноруч створювали композиції на парасольках,  проявляли фантазію, тим самим бажаючи всім миру та злагоди;

-          із задоволенням підтримали акцію «Подаруй українську книгу» для українських дітей-переселенців, які тимчасово проживають у Польщі та передали 70 книг;

-          До  Тижнів знань безпеки життєдіяльності підбирали цікаві завдання, які сприяли засвоєнню здобувачами освіти  молодших класів правил безпечної поведінки, проводили брейн-ринги та вікторини.

-          Захопливим  було знайомство із світом професій майбутнього. Здобувачі освіти втілювали свої мрії про майбутню професію у фотоконкурсі, а 5-11 класів- у колективно-творчій справі, під час якої обирали одну з професій майбутнього та знайомили з нею учнівський колектив закладу.

-          Без перебільшення креативно, мега-цікаво пройшов Місячник наукових відкриттів, під час якого здобувачі освіти занурились у світ науки та цікавих  новинок.

-          З великою любов’ю та пошаною до України, у день вишиванки члени учнівського самоврядування, батьки, педагоги долучились до флешмобу «Одягни вишиванку- зроби цей день яскравим!», продемонструвавши свою єдність та національну ідентичність.

-          Знайомили здобувачів освіти молодшої школи з «Рецептами  академічної доброчесності»  що дало змогу у цікавій формі засвоїти необхідні правила користування інформацією.

-          Здобувачі освіти , представники учнівського самоврядування взяли участь у 28 Всеукраїнському фестивалі присвяченому Дню Землі, Всеукраїнському фотоконкурсі «Моя Україно!», міському етапі конкурсу малюнків «Молодь тестує якість».

-          Допомагали в організації та проведенні Великоднього ярмарку на підтримку ЗСУ.

Здобувачі освіти продавали власноруч виготовлені речі. Усі зароблені кошти було витрачено на потреби військових, які боронять нашу країну;

 втілили в життя  проект  «З любовю до мами»  та креативно  привітали усіх мам з  Днем матері.

Наприкінці навчального року на святі Останнього дзвоника долучились до міського  флешмобу «Молитва за перемогу» та обласної акції «Зараз дрон-потім квіти!»,

Завдяки якій були зібрані та переаховані кошти у благодійний фонд «СМАЙЛ» для підтримки ЗСУ.

Протягом навчального року реалізовувалися завдання:

- спрямовування підлітків на роботу над собою, на здійснення своїх намірів щодо розвитку своєї особистості, розвитку лідерської позиції;

- формування навичок співпраці в команді;

- стимулювання творчої і соціальної активності та ініціативи;

- формування творчості, креативності;

- значна увага приділялася мотиваційному аспекту.

В умовах війни, вимушеного частково-дистанційного навчання за можливості проводились заняття з лідерами та збори старостату, на яких  розглядалися різні методи роботи, практикувалися тренінгові вправи, вивчався досвід провідних світових лідерів, які досягли успіху завдяки своїм лідерським якостям.

У наступному навчальному році планується робота, яка буде направлена на підвищення активності здобувачів освіти в учнівському самоврядуванні закладу, розвитку їх лідерських якостей.

 

IMG-4de435a70605cf7f3758d93d0dc380b0-V

 

IMG-1667a163f119c58363118a015128d09c-V