Річний звіт про діяльність закладу за 2023-2024 н.р.

Posted in Діяльність навчального закладу

view-of-three-dimensional-cartoon-animated-bird 23-2150946531 

Аналіз роботи закладу за 2022/2023 навчальний  рік
 
Освітній процес у 2023-2024 навчальному році проходив в умовах воєнного стану із визначеним пріоритетним завданням – збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу та забезпечення їх доступу до освіти.
Режим закладу організовано відповідно до структури навчального року, за очною формою навчання у дві зміни. 1 урок в день відповідно до розкладу уроків проходив за ТДН. Тривалість уроків становила у 1-х класах - 35 хв., у 2-4 класах – 40 хв., у 5-9 класах – 45 хв. В залежності від безпекової ситуації та вирішенні господарських питань протягом року вносилися зміни в режим роботи закладу, так за ТДН працювали 1-5 класи 10 днів, 6-9 класи – 15 днів.
     У гімназії навчається 830 учнів у 30 класах,  із них відкрито 7 інклюзивних класів, де навчаються 10 дітей з особливими освітніми потребами.
52 дитини охоплені індивідуальною формою навчання:
  • екстернат – 42 осіб,
  • сімейна форма навчання – 2,
  • педагогічний патронаж – 8.
У ДЮЦ «Сузір’я» працювало 8 гуртків художньо-естетичного та національно-патріотичного спрямування, в яких навчалося 240 дітей.
       Після довготривалої перерви  відновили роботу їдальні, де харчувалося 214 учнів пільгових категорій та роботу 3 груп продовженого дня для учнів 1-3 класів, які також були забезпечені гарячим харчування.
       Освітній процес було організовано відповідно до затвердженої Освітньої програми та Стратегії подолання освітніх втрат у 2023-2024 навчальному році. За підсумком навчального року навчальні плани і програми з усіх предметів інваріантної і варіативної складової виконанні відповідно до обсягу та змісту. 
      За результатами річного оцінювання майже всі учні переведені на наступний рік навчання, за виключенням 2 учнів, які залишаються на повторний курс та учнів, які відраховані із закладу за рішенням педради. За високі досягнення у навчанні 21 учень 5-8 класів нагороджені Похвальним листом за високі досягнення у навчанні, 8 учнів випускних 9-х класів отримають Грамоти за високі досягнення у вивченні окремих предметів та 2 випускника отримають свідоцтва про здобуття базової середньої освіти з відзнакою.
 
Аналіз методичної роботи за 2023-2024 н.р. та завдання методичної служби на новий період діяльності

Миргородська О.О., заступник директора з навчально-виховної роботи, з аналізом методичної роботи закладу у 2023/2024 навчальному році. У виступі зазначається, що протягом 2023/2024 навчального року методична робота у навчальному закладі здійснювалася відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про інноваційну діяльність», Стратегії розвитку закладу,  річного плану роботи, інших актів законодавства в галузі освіти, в тому числі МОН України, наказу по закладу від 01.09.2023 року № 267-о «Про організацію методичної роботи у закладі на 2023/2024 навчальний рік».

   Методична робота всіх структурних підрозділів здійснюється на основі рішень педагогічної ради навчального закладу. Педагогічна рада Гімназії – колегіальний орган, який спрямовував, координував та контролював діяльність структурних підрозділів та членів педагогічного колективу над єдиною науково-методичною проблемою «Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму». Протягом 2023/2024 навчального року на засіданнях педагогічної ради розглядалися теоретичні аспекти та основні поняття роботи над єдиною науково-методичною проблемою, питання щодо особливостей реалізації ІІІ етапу науково-методичної проблеми «Розвиток ініціативи і творчості кожного вчителя та впровадження результатів наукових досліджень у практику своєї роботи», питання щодо організації індивідуальних форм навчання здобувачів освіти, обговорювались результати підвищення кваліфікації педагогічних працівників й результати проведення самоаналізу діяльності закладу за напрямками «Система оцінювання учнів» та «Педагогічна діяльність» за допомогою інформаційно-аналітичної системи «EvaluEd» тощо. Обговорення зазначених питань надало можливість почути думки педагогічних працівників–представників різних кафедр щодо вирішення спільних завдань та визначити шляхи подолання прогалин, намітити можливі шляхи реалізації поставлених завдань.

  Миргородська О.Л. звернула увагу на те, що важливим напрямком удосконалення педагогічної майстерності є атестація педагогічних кадрів, яка здійснюється у відповідності з чинним законодавством, Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, змінами і доповненнями до нього. Головним завданням атестаційного періоду є комплексна оцінка рівня кваліфікації педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності вчителів різних фахів.

Атестація педагогічних працівників у 2024 році відбувалася відповідно до ст. 27 Закону України «Про загальну середню освіту» і була направлена на виконання вимог Положення про атестацію педагогічних працівників від 09.09.2022 року № 805 з урахуванням вимог Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 21 серпня 2019 року №800, наказів по закладу, а саме: № 266-о від 01 вересня 2023 року «Про створення атестаційної комісії», №16-о від 25 січня 2024 року «Про організацію та проведення баркемпу «Код педагогічної майстерності!», від 28 березня 2024 року № 93-о «Про результати атестації педагогічних працівників у 2024 році» та рішень атестаційної комісії І рівня (протоколи №1 від 15 вересня 2023 року, №2 від 09 жовтня 2023 року, №4 від 22 січня 2024 року, №6 від 28 березня 2024 року).

Відповідно до графіку атестації на 2023-2024 навчальний рік, атестувалися 12 педагогічних працівників. Серед них: учитель початкових класів – 5 осіб, учителі української мови та літератури – 2 особи, учителі англійської мови – 2 особи, учитель основ здоров'я та економіки –1 особа, педагог-організатор – 1 особа, директор Гімназії – 1 особа.

Кожен з педагогів, які атестувалися, у міжатестаційний період мав власний план самоосвіти згідно з яким працював. Заключний етап роботи над реалізацією поставлених завдань передбачав обмін досвідом на підсумковому засіданні атестаційної комісії в офлайн-режимі.

  Атестаційна комісія, в межах своїх повноважень, вивчала систему роботи вчителів, узагальнювала методичні матеріали, відвідувала уроки й позаурочні  заходи, проводила співбесіди  та діагностування учнів та їх батьків щодо здатності вчителів знаходити спільну мову з учасниками освітнього процесу, зацікавлювати предметом, вивчалася учительська шкільна документація.

   Атестація 2023/2024 року пройшла згідно плану. Педагогічні працівники, які атестувалися своєчасно проходили курси підвищення кваліфікації відповідно фаху та посаді, на яку вони претендували з чітко встановленою кількістю годин.

  Результати атестації 2023/2024 навчального року такі:

– Підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 3  педагогам;

– Підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший учитель» - 3 педагогам;

– Підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та присвоєне педагогічне звання «вчитель-методист» - 1 педагогу;

– Підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» - 1 педагогу;

– Встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» - 2 педагогам;

– Встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» - 1 педагогу.

За результатами атестації 2024 року виданий відповідний наказ по закладу й переданий у централізовану бухгалтерію для здійснення оплати праці атестованих учителів (наказ від 28 березня 2024 року № 93-о «Про результати атестації педагогічних працівників у 2024 році»).

 В організації роботи АК закладу з педагогами, які атестувалися, ми керувалися принципами перспективності, дієвості, особистісної орієнтації, демократії та взаємоповаги.

Якісний склад педагогічного колективу в 2023/2024 навчальному році.

Загальна кількість учителів у 2023/2024 навчальному році (станом на 01.10.2023 року) становила 64 осіб, з яких 58мають вищу педагогічну освіту. Відповідно до дипломів про вищу освіту та за результатами атестації педагоги закладу мають такі кваліфікаційні категорії:

Молодший спеціаліст (бакалавр) Спеціаліст

Спеціаліст

ІІ категорії

Спеціаліст

І категорії

Спеціаліст

вищої категорії

2 ( 3,13 %) 6 ( 9,4 %) 11 ( 17,17 %) 9 (14,05 %) 36 (56,25 %)

Із загальної кількості педагогів мають педагогічні звання:

– «учитель-методист» 5 ( 7,81 %) ,

– «старший учитель» 17 ( 26,56 %).

Заступник директора наголосила на важливій складовій методичної роботи Гімназії – підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Згідно Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №800 педагоги гімназії підвищували кваліфікацію за різними формами та видами. Порядок визначає процедуру, види, форми, обсяг (тривалість), періодичність, умови підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти і установ усіх форм власності та сфер управління, включаючи механізм оплати, умови і процедуру визнання результатів підвищення кваліфікації.

Кожен педпрацівник зобов’язаний щороку підвищувати свою кваліфікацію (ч. 1 ст. 51 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

Загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації педпрацівника протягом п’яти років, яка оплачується за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, не може бути меншою за 150 годин. Із них не менше 10% загальної кількості годин обов’язково повинні бути спрямовані на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у роботі з учнями з особливими освітніми потребами та 10% психологічної підготовки педагога.

Адміністрація гімназії на підставі перспективних планів підвищення кваліфікації та попереднього опитування педагогів укладає договори із суб’єктами, які надають освітні послуги, з підвищення кваліфікації. Кожен з педагогів подає пропозиції на поточний навчальний рік, де визначає пріоритетні напрямки підвищення кваліфікації та самостійним визначенням суб’єктів, які надають освітні послуги на підставі ліцензії. Згідно з пропозиціями Крупченко М.В., заступником директора з навчально-виховної роботи, укладено план-графік підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2023/2024 навчальний рік.

 

Рік Загальна кількість педагогів Підписано договір з КЗ «КОІППО імені В.Сухомлинського» на кількість осіб (кошторис закладу освіти) Фактично пройшли навчання за програмами при КОІППО (станом на червень 2023 року)

Власним коштом дистанційно підвищили кваліфікацію

(тренінги, вебінари, конференції, майстер-класи, практикуми)

2023-2024 61 17 (28 %) 10 (16 %) 34 (56%)

   Новий зміст освіти вимагає оптимізації навчальних процесів та суттєвого розширення можливостей педагогів, сприяючи формуванню необхідної життєвої та професійної компетентності. Тому протягом 2023/2024 навчального року педагоги закладу підвищували кваліфікацію у різних суб’єктів підвищення кваліфікації за різними формами та видами, про що свідчать отримані сертифікати.

   Протягом  2023/2024 навчального року навчання за програмами підвищення кваліфікації на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» пройшли такі вчителі та керівники гуртків: Грицюк Н.Г. – «Розвиток професійних компетентностей педагогічних працівників, які працюють на посаді бібліотекаря закладу освіти»; Проценко О.О., вчитель математики та інформатики, за напрямом «Розвиток професійних компетентностей вчителів математики»; Бондаренко О.А., вчитель історії та правознавства, за напрямом «Розвиток професійних компетентностей вчителів історії, правознавства та громадянської освіти»; Деморацька Г.І., вчитель початкових класів, за напрямом «Формування вчителями початкових класів спільних для ключових компетентностей вмінь»; Ковтун А.Д., вчитель математики, за програмою «Підготовка експертів до оцінювання професійних компетентностей учителів початкових класів, математики, української мови та літератури під час Сертифікації – 2024».

Окрім того, педагогічні працівники самостійно вдосконалювали свої професійні компетеції на курсах, що пропонували різні освітні платформи. Зокрема: Ткаченко Т.І. – «Основи роботи з mozaBook та mozaWeb»;  Рихлицька М.І. – «Розумію: курс з психологічно-емоційної підтримки»; Зубко О.С. – «НУШ: адаптаційний цикл базової середньої освіти» тощо.

Окремо Миргородська О.Л. зупинилась на питанні роботи педагогічного колективу над спільною науково-методичною проблемою. Вона зазначила, що це – системний процес, який передбачає виконання усіх вимог до управління процесом роботи колективом гімназії.

Робочою групою закладу (включно з головами МО і ЦМО закладу)  продовжено роботу над ІІІ етапом єдиної науково-методичної проблеми: «Розвиток ініциативи і творчості кожного вчителя та впровадження результатів наукових досліджень в практику своєї роботи». В рамках реалізації ІІІ етапу, протягом лютого-березня 2024 року члени педагогічного колективу разом зі своїми вихованцями взяли участь у Науковій сесії «Найкращі наукові відкриття». Відбулася розробка рекомендацій щодо покращення якості освітньої діяльності. Проведені засідання педагогічної ради та нарад при директорові з тем: «Робота педагогічного колективу над покращенням якості знань здобувачів освіти», «Компетентнісний підхід – основа освітнього процесу в Новій українській школі», «Шляхи подолання освітніх втрат та розривів», продовжено впровадження в практику роботи закладу технологій дистанційного навчання та проведено самооцінювання діяльності закладу за напрямками «Система оцінювання учнів» та «Педагогічна діяльність» за допомогою ІАС «Evalued».

  У міжкурсовий період підвищенню професійної компетентності педагогів сприяли такі форми методичної роботи: практикуми, творчі зустрічі,  онлайн-конференції, круглі столи, тренінги, педагогічні та культурологічні інформації, індивідуальні співбесіди, групові консультації, засідання ЦМО  і МО, семінари-практикуми.

 Педагоги закладу були активними учасниками різноманітних вебінарів, тренінгів, семінарів, практикумів, творчих груп (онлайн та дистанційна форма). Серед них: Росчислав Т.В. – у роботі творчої групи «Шляхи подолання освітніх втрат і навчальних розривів під час організації навчального процесу для молодших школярів»; Цибуля Н.О. – у тренінгу «Створення та наповнення сайту вчителя з використанням додатків Google»; Голик О.В. – у семінарі «Обдаровані діти: мотивація, напрями роботи, результати»; Ткаченко Т.І. та Зубко О.С.,у тренінгу «Наздоженемо: курс подолання освітніх втрат у природничій галузі»; Кирпа О.М.у тренінгу «ДІЗНайся: про дістанційне та змішане навчання». Осаулець Л.В.в афілійованій (не)конференції Edcamp Educator, м. Київ; Протасова О.Ю. – у Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційні освітні технології в системі неперервної освіти: від дошкільної освіти до освіти дорослих» (м. Київ).

  Серед суб'єктів підвищення кваліфікації, яким надавали перевагу  педагогічні працівники навчального закладу були такі: ДНУ «ІМЗО», ТОВ УОВЦ «Оріон», видавництво «Генеза», «Лінгвіст», ТОВ  «Освіта для майбутнього», «Зрозуміло!»,  ГО «КвантРаціо» , «Рух Освіта», «Освіторія», платформи «Академія цифрового розвитку», Prometeus, ED-ERA, ВУМ, IREX, методпортал для вчителів «Світ філолога».

  Адміністрація навчального закладу приділяє важливу увагу участі педагогічних працівників у таких формах методичної роботи як конкурси, вернісажі педагогічних знахідок, онлайн-конференції тощо (міського, обласного, Всеукраїнського, міжнародного рівня).

    Учитель фізики та інформатики Палій Л.С. взяла участь у міському та обласному етапах конкурсу «Учитель року-2024», у номінації «Фізика», де увійшла до десятки найкращих і показала найкращий результат у володінні теорією навчання предмету.

  В інтерактивному вернісажі педагогічних знахідок для педагогів міста у 2024 році свій досвід роботи презентували Височин Н.А, вчитель іноземної мови, із публікацією «Роль цифрової компетентності та особистого цифрового контенту вчителя в сучасній освіті», Протасова О.Ю., вчитель початкової школи, із публікацією «Цифрові засоби в освітньому процесі інклюзивного освітнього середовища», Рихлицька М.І., вчитель навчальних предметів «Здоров'я, безпека, добробут» та «Технології» із публікацією «Діджител-етикет в онлайн навчанні. Основні правила налагодження онлайн комунікацій».

Вчитель Рихлицька М.І. разом із учнем 7-Б класу Кравченком Ростиславом брали участь у Всеукраїнському бізнес-турнірі «Стратегія фірми-2024», який проходив у рамках реалізації інноваційного освітнього проекту «Розвиток підприємницької компетентності здобувачів освіти» (Наказ МОНУ № 1371 від 06.11.2023 року).

 Заохочує адміністрація Гімназії поширення творчих та професійних напрацювань педагогічних працівників у друкованих та Інтернет виданнях. Зокрема, вчитель української мови та літератури Голик О.В. публікувала свої статті «Хай добре слово в серці озоветься…» та «Людина – природи вершина. В. Близнець. Оповідання «Кривенька». Гуманне ставлення людини до світу природи» у виданні «Педагогічний вісник, №1-2 (59-60), 2023. (С.169-170 та 170-174 відповідно). Вчитель початкової школи Протасова О.Ю. опублікувала статтю «Застосування цифрових технологій в освітньому процесі інклюзивного освітнього середовища» у матеріалах Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні освітні технології в системі неперервної освіти: від дошкільної освіти до освіти дорослих».

    Одним із пріоритетних напрямків методичної роботи є робота з молодими спеціалістами. З метою надання адресної допомоги було організовано роботу з молодими та новопризначеними спеціалістами у Школі молодого вчителя «Паросток», яка продовжила дослідження проблеми «Удосконалення самоосвітньої роботи вчителя в умовах впровадження Концепції НУШ». Протягом 2023-2024 н.р. у гімназії працювало 2 новопризначених педагоги: вчитель англійської та польської мови Шалагінова В.М. та вчитель хореографії Верболоз Є.В.

    Протягом 2023/2024 навчального року проводились заплановані засідання Школи молодого вчителя, було організовано роботу між засіданнями. У планах на поточний навчальний рік було визначено проблеми самоосвіти, над розв'язанням яких працювали молоді педагоги.

   Адміністрацією закладу спільно з наставниками проведені  індивідуальні консультації з теми «Методичний консультпункт молодого вчителя», практична робота «Планування роботи вчителя та класного керівника», практикум «Опанування навичок ведення шкільної документації»,  «Робота в умовах дистанційного навчання», «Оформлення електронного класного журналу», «Складання календарних планів», «Робота асистента вчителя», «Підвищення кваліфікації». Кожен педагог створив тематичну теку з матеріалами «8 золотих правил вчителя», пам’яткою вчителя-початківця. До діяльності Школи було залучено спеціалістів СПС гімназії з метою  надання консультативної допомоги «Психолог-молодому вчителю. Запобігання конфліктам в учнівському колективі». Кожен вчитель розробив свій індивідуальний план на 2023-2024 н.р. та спільно з вчителем-наставником його реалізовував.

 Крупченко М.В., заступник директора з навчально-виховної роботи закладу, спільно з учителями-наставниками, провела круглий стіл «Ключі до педагогічної майстерності», проведено методичний діалог щодо роботи над особистою методичною проблемою. Була надана пам'ятка самоаналізу уроків, опрацьовано нормативно-правові документи, які регулюють освітню діяльність учнів з ООП , надані поради досвідчених колег молодим вчителям.

  Протягом ІІ семестру педагоги брали участь у заняттях, на яких розглядали  питання щодо особливостей змішаного та дистанційного форматів навчання, здійснення аналізу та самоаналізу уроку, відбувся обмін набутками з досвіду роботи, опрацьовані рекомендації щодо проведення онлайн-уроків з врахуванням особливостей роботи в умовах  воєнного стану. Вчителі-наставники консультували та пояснювали, рекомендували професійні спільноти та платформи для підвищення кваліфікації. Питання щодо організації освітнього процесу та дисципліни у класі, форми та методи роботи з батьками, питання організації батьківських зборів, аналізували сучасні підходи до організації освітньої діяльності, впровадження та використання ППД. Для молодих спеціалістів був проведений практикум «Вирішення конфліктних ситуацій в навчальному процесі» та надані індивідуальні консультації  щодо здійснення аналізу та самоаналізу уроку. Педагоги-наставники представили методичні родзинки з досвіду роботи, проконсультували та порекомендували професійні спільноти та платформи для підвищення кваліфікації.

Особливої уваги заслуговує коуч-сесія «Траєкторія професійного розвитку молодого педагога», в рамках якої проведений консультпункт «Індивідуальний освітній маршрутпедагога. Траєкторія професійного розвитку» та мотиваційна зустріч «Самоосвіта як стиль життя». Цікавим та практично значимим став вебінар «Виховуємо академічну доброчесність» та «Сертифікація як процедура зовнішнього забезпечення якості освіти та інструмент для професійного зростання». Флеш-тренінг «Лайфхаки дистанційного навчання» допоміг молодим спеціалістам запозичити родзинки для власної освітньої діяльності.

  Підсумки роботи з молодими та новопризначеними педагогами Школи молодого вчителя «Паросток» узагальнено шляхом проведення круглого столу, на якому обговорили здобутки та напрацювання за 1 рік і визначили пріоритети  на новий навчальний рік.

     Важливою складовою методичної роботи в закладі є вивчення стану викладання базових дисциплін, організації методичної роботи з педагогами різних фахів, проведення ними системи заходів щодо удосконалення процесу викладання навчальних дисциплін, підвищення рівня навченості учнів. Такий вид контролю за станом освітнього процесу здійснювався згідно з річним планом роботи закладу, відповідно до наказів, а саме: –  від 09.11.2023 року № 392-о «Про організацію вивчення стану викладання предметів мовно-літературної галузі в 1-4 класах»; – від 14.02.2024 року № 48-о  «Про організацію перевірки стану викладання  образотворчого мистецтва»; – від 29.02.24 №64-о «Про організацію вивчення стану викладання фізики в 7-9 класах»; – від 08.03.2024 року № 74-о «Про організацію вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів 5-9 класів із зарубіжної літератури»; – від 26.04.2024 року №129-о  «Про організацію стану викладання інтегрованого курсу «Здоров'я, безпека, добробут».

Результати вивчення стану викладання та рівень навчальних досягнень учнів із зазначених вище предметів розглядались окремими питаннями на нарадах при директорові  обговорювалися на МО, ЦМО. За наслідками обговорення розроблялися заходи щодо ліквідації виявлених недоліків.

  Узагальнені результати висвітлені в матеріалах, зібраних експертними групами. За результатами проведеної роботи видані накази по закладу: – від 29.12.23 № 464-о «Про вивчення стану викладання предметів мовно-літературної галузі в 1-4 класах»; – від 25.04.202 року № 127-о  «Про підсумки перевірки стану викладання  образотворчого мистецтва»; – від 27.03.24 90-о «Про стан викладання фізики і рівень навчальних досягнень учнів 7-9 класів»; – від 01.05.2024 року № 134-о «Про підсумки вивчення стану викладання та рівень навчальних досягнень учнів 5-9 класів із зарубіжної літератури», – від 31.05.2024 року № 177-о  «Про підсумки стану викладання інтегрованого курсу «Здоров'я, безпека, добробут». 

Відповідно до Наказу по навчальному закладу № 104-о від 05 квітня 2024 року, у період з 15 по 30 квітня 2024 року у навчальному закладі було проведено самооцінювання за напрямками «Система оцінювання учнів» та «Педагогічна діяльність» за допомогою інформаційно-аналітичної системи «EvaluEd». Визначені модулі є ідентичними тим, за якими здійснюється зовнішнє оцінювання якості освітньої діяльності шкіл – інституційний аудит. 

З метою отримання об'єктивної оцінки діяльності навчального закладу, зокрема з питання системи оцінювання здобувачів освіти, до опитування було залучено представників адміністрації навчального закладу, власне педагогічних працівників, учнів старших за 14 років та їхніх батьків.

Узагальнена інформація за наслідками самооцінювання за Модулем 2. «Система оцінювання учнів» зводилась до трьох основних вимог:

2.1. Наявність системи оцінювання результатів навчання учнів, яка забезпечує справедливе, неупереджене, об'єктивне та доброчесне оцінювання;

2.2.Систематичне відстеження результатів навчання кожного учня та надання йому (за потреби) підтримки в освітньому процесі;

2.3. Спрямованість системи оцінювання результатів навчання учнів на формування в учнів відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання.

Відповідно до висновків системи, вимога перша реалізована у навчальному закладі на високому рівні (3,778), друга вимога та третя вимога реалізовані на достатньому рівні (3,577 та 2,667 відповідно).

Узагальнена інформація за наслідками самооцінювання за Модулем 3. «Педагогічна діяльність» зводилась до чотирьох основних вимог:

3.1. Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до формування ключових компетентностей учнів;

3.2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників;

3.3. Налагодження співпраці з учнями, їх батьками, працівниками закладу освіти;

3.4. Організація педагогічної діяльності на засадах академічної доброчесності.

Відповідно до висновків системи, перша, друга та третя вимога реалізовані у навчальному закладі на достатньому рівні (3,404, 3,444 та 3,227 відповідно), а четверта вимога – на високому (3,917).

Загальний результат самооцінювання за кожним визначеним модулем є доволі високим і доводить відповідальне ставлення членів педагогічного колективу до своєї діяльності і своїх обов'язків. На підставі узагальнених  результатів самооцінювання був виданий Наказ по навчальному закладу від 15.04.2024 року № 148-о«Про результати проведення самооцінюванняза напрямками «Система оцінювання учнів»та «Педагогічна діяльність» за допомогоюінформаційно-аналітичної системи «EvaluEd» (IAC «EvaluEd»)».

З метою формування та розвитку культури академічної доброчесності, попередження та запобігання проявам академічного плагіату, дотримання вимог академічної етики та формування компетентностей з академічного письма та доброчесності у здобувачів освіти гімназії з 22.04.2024 року по 26.04.2024 року проводився Тиждень академічної доброчесності у гімназії. Серед основних заходів: анкетування-опитування учнів, виховні години «Академічна доброчесність-запорука твоїх знань», конкурс плакатів  «Рецепти академічної доброчесності», Обговорення за круглим столом «Культура  навчання. Чи потрібна  вона мені?» напередодні конкурсів, олімпіад, класна година «Вчимося передавати чужі думки на письмі», година спілкування: «Мій двобій з рефератом: як перемогти з честю».

Робота зі здібними та обдарованими учнями проводилася у відповідності до шкільної програми «Обдарована дитина».

З метою забезпечення належної організації роботи постійно поповнювався банк даних обдарованих учнів, здійснювався психолого-педагогічний супровід обдарованої дитини за різними видами діяльності; діагностика учнів, яка мала на меті виявляти обдарованих дітей за віковими категоріями, поповнювалися анотовані каталоги літератури з питань роботи з обдарованою молоддю.

Найбільш поширенішими формами залучення обдарованої учнівської молоді до інтелектуальної та творчої праці стали олімпіади, різноманітні  конкурси, турніри, інтелектуальні та спортивні змагання. Маємо такі результати:

Міський етап Всеукраїнських учнівських олімпіад

 

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Предмет П.І.Б. учителя
Яшан Анастасія 8-Б І Трудове навчання Горобець О.В.  
Гуменюк Олександра 9-А ІІ Трудове навчання Горобець О.В.  
Малинович Максим 9-А ІІІ Трудове навчання Матійко О.О.  
Шпильова Ельвіра 7-Б ІІ Українська мова та література Голик О.В.  
Коваленко Руслана 8-А ІІІ Українська мова та література Осаулець Л.В.  
Луганов Кирил 8-В ІІІ Англійська мова Сербулова Д.В.  
Колісніченко Світлана 8-В ІІІ Історія Бондаренко О.А.  
Василенко Анастасія 9-Б ІІІ Історія Зубко С.П.  
Леткий Олександр 9-Б ІІІ Правознавство Зубко С.П.  
Леткий Олександр 9-Б ІІ Хімія Ткаченко Т.І.  
Коваленко Руслана 8-А ІІІ Хімія Ткаченко Т.І.  
Шпильова Ельвіра 7-Б ІІІ Математика Проценко О.О.  
Печерська Софія 9-Б ІІ Інформаційні технології Проценко О.О.  
Луганов Кирил 8-В ІІІ Інформаційні технології Цибуля Н.О.  
Василенко Анастасія 9-Б ІІІ Фізика Зайцева О.Б.  
Лупенко Марія 8-А ІІІ Фізика Зайцева О.Б.  
Лупенко Марія 8-А ІІ Географія Зубко О.С.  
Леткий Олександр 9-Б ІІ Географія Зубко О.С.  

 

Міжнародний конкурс знавців української мови  імені П. Яцика

 

Прізвище, ім’я учня Клас Місце П.І.Б. учителя
1 Калько Анастасія 7-А ІІІ (місто) Терпак О.В.
2 Лупенко Марія 8-А ІІ (місто) Осаулець Л.В.
3 Гайванович Дар'я 4-Б ІІ (місто) Попова Ж.В.

 

Мовно-літературний конкурс учнівської творчості ім. Т. Шевченка

 

Прізвище, ім’я учня Клас Місце П.І.Б. учителя
1

Шпильова Ельвіра

7-Б

ІІ

(місто)

І (область)

Голик О.В.

 

Всеукраїнськийконкурс, присвячений Шевченківським

дням «Об'єднаймося ж брати мої!..»

 

Прізвище, ім’я учня Клас Місце П.І.Б. учителя
1 Шпильова Ельвіра 7-Б

ІІ

(місто)

Голик О.В.

 

Міський конкурс читців польської поезії

 

Прізвище, ім’я учня Клас Місце П.І.Б. учителя
1 Лісяна Катерина 5-В ІІ Крупченко М.В.

 

Обласний конкурс наукових проектів «Інсайти сьогодення від юних дослідників Кіровоградщини-2023» (секція «Правознавство», МАНУ)

 

Прізвище, ім’я учня Клас Місце П.І.Б. учителя
1 Кравченко Ростислав 7-Б ІІІ Бондаренко О.А.

 

Було організовано роботу та участь учнів у Всеукраїнських інтернет-конкурсах і олімпіадах. Зокрема:

Всеукраїнський інтернет-конкурс «Лайфхаки з української мови»

серед учнів 6-11-х класів від освітнього проекту «На Урок»

(учитель Голик О.В.)

Класи Диплом І с. Диплом ІІ с. Диплом ІІІ с. Сертифікати
6-Б 0 0

1

Ступак Анастасія

15
7-Б

1

Войтик Арсеній

5

Кравченко Р.

Симогулов Д.

Лєбєдєва Д.

Ткаченко В.

Антоненко В.

9

Шпильова Е.

Ткаченко Д.

Улічев А.

Данильчук В.

Ковальова К.

Лисенко Д.

Чумак Д.

Кондратенко В.

Вознік І.

10
Всього: 1 5 10 25

 

«Всеукраїнська олімпіада з української мови і літератури. Осінь 2023» серед учнів 5-11-х класів від освітнього проекту «На Урок»

 (учитель Голик О.В.)

 

Клас Диплом І с. Диплом ІІ с. Диплом ІІІ с. Сертифікати
7-Б 0 0 0 19
Всього: 0 0 0 19

 

Учні Гімназії брали участь у всеукраїнських та обласних конкурсах: «Війна за СВІЙ шлях» (Ступак А., 6-Б клас), «Літературний Всесвіт» (Сокуренко П., 5-А клас),  ХХІІІ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням (номінація «Література») (Шпильова Е., 7-Б клас) (учитель Голик О.В), обласний конкурс есе «Щоб здоровими зростати, корисну їжу треба вживати» (Шпильова Ельвіра, 7-Б клас, Іванова Олександра, 7-А клас, Лісяна Анастасія, 7-В клас) (учителі Терпак О.В., Голик О.В.) тощо. 

З метою участі у міському конкурсі «Земля наш спільний дім», вчителем біології Шнурковим В.Ю із учнів 7-8 класів було створено екологічну бригаду  «Екопатруль», яка посіла в цьому конкурсі ІІІ місце.

Згідно календаря міського спортивного фестивалю серед школярів, команда навчального закладу молодшої вікової групи (2013 р.н) брала участь в змаганнях із футболу «Шкіряний м’яч», де виборола І місце та буде представляти м. Кропивницький у III етапі Гімназіаді школярів.

Діяльність навчального закладу була спрямована на реалізацію заходів ряду Програм, а саме: Програма дій щодо розвитку освіти міста Кропивницького, програми «Обдарована дитина», державних та регіональних програм соціально-психологічної служби, програми впровадження в освітній процес інформаційно-комунікаційних технологій, Заходів щодо забезпечення реалізації Концепціїдержавної мовної політики. Кожна з програм виконується відповідно до запланованих заходів. Є позитивні результати.

   На офіційній сторінці групи гімназії у соціальній мережі Facebook систематично надавалися рекомендації психологів та фахівців учасникам освітнього процесу щодо психологічного стану та його корегування в умовах воєнний дій.

   Відповідно до наказу по закладу від 19.02.2024 року № 53-о «Про проведення наукової сесії «Найкращі наукові відкриття» у період з 26.02 по 22.03.2024 р. відповідно до Положення щодо наукової сесії було проведено сесію «Найкращі наукові відкриття», яка на меті мала сформувати інтерес учнів до вивчення навчальних предметів, розвинути міжпредметні зв’язки та наскрізні лінії, викликати мотивацію до активного пошуку, дослідження та розвитку здобувачів освіти, удосконалити організаційні якості та творчий     потенціал педагогів.

 Кожен вчитель-предметник обирав з учнями тему дослідження та готував постер-рекламу його результатів. Заключним етапом спільної роботи учителів та учнів була презентація дослідження з описом та узагальненням матеріалів у вигляді постера, відео, дошки Padlet, QR-кодів чи ін. На офіційній сторінці закладу в соціальній мережі Facebook висвітлювалися усі наукові відкриття.

Узагальнюючи, Миргородська О.Л. повідомила, що план заходів щодо організації методичної роботи в гімназії протягом 2023-2024 навчального року був виконаний. Разом із тим у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки:

– не всі учителі-предметники достатньо активно працювали з обдарованими учнями, залучали їх до участі в конкурсах, турнірах місцевого, обласного та Всеукраїнського рівнів;

– у системі МАН учні Гімназії були задіяні в роботі лише однієї секції «Зарубіжна література» відділення «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство»;

– лише незначна частина педагогічних працівників презентує результати своєї діяльності шляхом участі у міському інтерактивному вернісажі педагогічних знахідок та висвітлює свої надбання у педагогічних виданнях.

 

Аналіз навчальних досягнень учнів

за 2023/2024 навчальний рік.

Цибуля Н.О. заступник директора з навчально-виховної роботи, яка ознайомила присутніх з аналізом навчальних досягнень учнів у 2023/2024 навчальному році.

    На кінець 2023/2024 навчального року 451 учень 5-9-х класів оцінено відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи.

За результатами річного оцінювання знань 10,2 % учнів мають середній бал високого рівня; 58,5% – достатнього рівня; 30 % – середнього рівня, початкового рівня немає та 1,3% учнів, які не атестовані з усіх предметів. Не атестовані учні (Стрижак В., Тарнакін І. – 5-А клас, Полякова М. – 5-Г клас) - це діти екстернатної форми здобуття освіти, які не виконали підсумкове річне оцінювання та ті, які не вийшли на зв'язок протягом 6-ти місяців (Циганенко М. – 5-В клас, Ковальов С. – 7-Б клас, Філов А. – 8-В клас).

Рівень навчальних досягнень учнів 5-9-х класів

у 2023-2024 н.р. відповідно до середнього балу

 

Клас К-сть учнів у класі Не атестовані з усіх предметів Навчаються на початковому рівні Навчаються на середньому рівні Навчаються на достатньому рівні

Навчаються на

високому

 рівні

К-сть % К-сть % К-сть % К-сть % К-сть %
5-А 20 2 10 0 0 7 35 11 55 0 0
5-Б 26 0 0 0 0 2 7,6 17 65,4 7 27
5-В 26 1 3,8 0 0 1 3,8 17 64,4 7 27
5-Г 26 1 3,8 0 0 1 3,8 22 84,7 2 7,7
6-А 28 0 0 0 0 4 14,3 20 71,4 4 14,3
6-Б 26 0 0 0 0 11 42,3 13 50 2 7,7
6-В 28 0 0 0 0 18 64,3 10 35,7 0 0
6-Г 21 0 0 0 0 11 52,4 10 47,6 0 0
7-А 29 0 0 0 0 3 10,4 24 82,6 2 7
7-Б 34 1 2,9 0 0 9 26,4 18 53 6 17,7
7-В 29 0 0 0 0 16 55,3 12 41,3 1 3,4
8-А 31 0 0 0 0 10 32,3 18 58 3 9,7
8-Б 32 0 0 0 0 8 25 20 62,5 4 12,5
8-В 31 1 3,2 0 0 15 48,4 9 29 6 19,4
9-А 32 0 0 0 0 10 31,2 22 68,8 0 0
9-Б 32 0 0 0 0 9 28,1 21 65,6 2 6,3
Всього 451 6 1,3% 0 0% 135 30% 264 58,5% 46 10,2%

Якість знань 451 учня 5-9-х класів за 2023/2024 н.р. становить 29% (130 здобувачів освіти).

Клас Навчалися на 7-12 б. З них 10-12 б.
І семестр Рік І семестр Рік
5-А --- 1 --- 0
5-Б --- 10 --- 1
5-В --- 14 --- 1
5-Г --- 10 --- 2
6-А 16 16 1 2
6-Б 4 8 0 0
6-В 4 4 0 0
6-Г 3 3 0 0
7-А 12 11 2 2
7-Б 12 13 2 1
7-В 2 5 1 1
 8-А 6 7 2 3
8-Б 8 12 3 3
8-В 6 3 2 5
9-А 3 8 0 0
9-Б 3 5 2 2
Всього 79 130 15 23

Порівнявши дані з результатами І семестру можна спостерігати збільшення кількості учнів на 51, які закінчили 2023/2024 н.р. на високому та достатньому рівнях та на 8 - які закінчили навчальний рік на високому рівні.

Отже, проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах за І семестр та за навчальний рік, адміністрація дійшла висновку, що учні які складали резерв класу (могли навчатися на вищому рівні) покращили свої навчальні досягнення за підсумками навчального року.

За результатами навчальних досягнень похвальними листами «За високі досягнення у навчанні» нагороджено 21 учень 5-8 класів, а саме:

Клас Кількість учнів Прізвище та ім’я учнів
5-Б 1 Пруднікова Дар’я
5-В 1 Новак Ксенія
5-Г 2 Касьяненко Єлизавета, Сімаченко Дмитро
6-А 2 Єрьоміна Марія, Клєщов Олександр
7-А 2 Калько Анастасія, Калько Вікторія
7-Б 1 Шпильова Єльвіра
7-В 1 Березюк Анна
8-А 3 Болгарин Денис, Коваленко Руслана, Лупенко Марія
8-Б 3 Бобейко Софія, Гаркуша Єгор, Степанченко Аліна
8-В 5

Дмитрощук Михайло, Залєвська Вікторія, Колісниченко Світлана,

Лісяна Анастасія, Луганов Кирил

Всього 21  

Учні випускних 9-х класів за особливі досягнення у вивченні окремих предметів були нагороджені Похвальними грамотами, а саме:

-       9-А клас: Кондратенко Олександра, Пошивайло Руслан, Телятник Дмитро – фізична культура; Гуменюк Олександра, Мінович Максим - трудове навчання.

-       9-Б клас: Василенко Анастасія - фізика, всесвітня історія, історія України, зарубіжна література; Леткий Олександр – хімія, основи правознавства; Печерська Софія – інформатика.

Учні 9-Б класу Василенко Анастасія та Леткий Олександр,  які завершили здобуття базової середньої освіти на високому рівні, одержали свідоцтво з відзнакою.

Умови, що склалися в країні з 24 лютого 2022 року, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, внесли свої корективи в навчальний процес 2023-2024 навчального року. Це стосувалося і організації та проведення ДПА в 4-их і 9-их класах. Всі учні вказаних класів були звільнені від ДПА на підставі пункту 3 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року» від 08.11.2023 № 3438-IX . У документах про освіту учнів 9-их класів у частині ДПА було зазначено «звільнений/а». 64 учні 9-х класів, які завершили здобуття базової середньої освіти, отримали відповідне свідоцтво про освіту.

Обрахунок середнього бала свідоцтв випускників у розрізі предметів показав наступне:

Середній бал свідоцтва

про здобуття базової середньої освіти випускників закладу

Клас К-сть учнів Середній бал (за річними оцінками) Середній бал свідоцтва
Укр. мова Алгебра Історія України Англ. мова Фізика Хімія Біологія Географія Інформатика
2023-2024 н.р.
9-А 32 7,2 6,7 6,7 6,1 6,8 6,8 7,5 6,4 7,8 7,6
9-Б 32 7,5 6,3 7,4 7,3 6,8 6,8 7,3 6,7 8,1 7,8
  64 7,3 6,5 7,1 6,7 6,8 6,8 7,4 6,5 7,9 7,7

 

Дані таблиці свідчать, що з базових дисциплін середній бал достатнього рівня належить таким предметам: інформатика, біологія, українська мова, історія України. Потрібно відмітити, що середній бал свідоцтв в 9-х класах з усіх предметів є балом достатнього рівня 7,7б.

З метою стимулювання навчальної активності учнів у закладі протягом навчального року здійснювався рейтинг класів для визначення «Кращого класу року» за результатами успішності. Переможцями у даному виді змагання серед 5-9 класів стали 5-В клас (класний керівник Зубко О.С.), 5-Б клас (класний керівник Проценко О.О.), 5-Г клас (класний керівник Ткаченко Т.І.), 6-А (класний керівник Хмелюк С.О.).


Рейтинг 5-9 класів за 2023-2024 н.р.
Клас Середній бал за рік Рейтинг
5-В 9,1 І
5-Б 8,8 ІІ
5-Г 8,7 ІІІ
6-А 8,7 ІІІ
7-А 8,6
7-Б 8,4
8-Б 8,3
9-Б 7,8
8-А 7,7
8-В 7,6
9-А 7,6
5-А 7,5
6-Б 7,2
6-Г 7,1
7-В 7,1
6-В 6,9

 

Аналіз виховної роботи за 2023/2024 навчальний  рік

Богданова С.В., педагог-організатор, з аналізом виховної роботи в закладі. Зокрема зазначила, що протягом 2023-2024 навчального року виховну роботу гімназії було організовано з урахуванням основних положень Конституції України згідно з Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Концепції  національно-патріотичного виховання»,  засад державної політики у сфері освіти та принципів освітньої діяльності  про  єдність навчання, виховання та розвитку, інших нормативних документів.

Для вирішення завдань розроблено план виховної роботи школи,  план педагога-організатора,  плани класних керівників, у яких заплановані заходи, щодо здорового способу життя, патріотичного, екологічного, культурного, правового, інтелектуального виховання здобувачів освіти відповідно до загальношкільної виховної проблеми: «Формування творчої особистості, соціально активного громадянина України і світу через впровадження педагогіки партнерства».        

Управління виховною роботою у закладі здійснювали: педагог-організатор Богданова С.В., соціальний педагог Орєшкова І.В., практичний психолог Мезенцева О.В., завідувачка ДЮЦ «Сузір’я» Кадет Ю.О.

Працювали два методичні об’єднання класних керівників:

1 – 4 класів – керівник Росчислав Тетяна Вікторівна

5 – 11 класів – керівник Кураксіна Оксана Ігорівна

Питання організації виховної роботи розглядалися на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові, засіданнях методичних об’єднань класних керівників.

 Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив гімназії орієнтується на нормативно – правову базу з питань виховної роботи.

Класні керівники 1-9 класів акцентували увагу на розумінні  здобувачами освіти необхідності дотримання конституційних та правових норм, володінні державною мовою, шанобливому ставленні до історії, культури та традицій українського народу.

 Протягом року здобувачі освіти гімназії брали активну участь в громадському житті школи та  класних колективів.

 Результатом роботи співпраці класних керівників та активу учнівського самоврядування були демократичні стосунки у колективах, організація та проведення свят, виховних годин, конкурсів, екскурсій, походів на природу, створення дитячих проектів, акцій.

Протягом навчального року в гімназії були проведені такі заходи:

День знань – «Ти як?Повертаємось до школи». Ми – українці: честь і слава незламним!». 

З метою популяризації здорового способу життя серед здобувачів освіти проходив Олімпійський тиждень «Спортом займатися – здоров’я набиратися», у рамках якого було проведено багато заходів, серед яких:

«Веселі старти» серед команд 5-х класів;

Змагання з футболу, футзалу для 6-7 класів;

Змагання команд з волейболу 8-9 класів;

Виставка малюнків на тему «Спорт- це життя!».

Команди закладу з футболу, волейболу, баскетболу під керівництвом вчителів фізичної культури брали участь у міських змаганнях та виборювали призові місця.

    Під час проведення декади антиалкогольної, антитютюнової  та антинаркотичної пропаганди «Якщо хочеш бути здоровим – будь!» класні керівники проводили години спілкування, інформаційні хвилинки; молодші школярі малювали малюнки на задану тему.

З метою попередження  нещасних випадків  та збереження життя дітей змістовно  та з користю пройшли заплановані Тижні знань безпеки життєдіяльності, під час яких відбулися  просвітницькі та практичні зустрічі з працівниками ДСНС,  патрульної поліції, відвідували практичні заняття у  «мобільному класі безпеки».

Педагогічний колектив  відповідально ставився до проведення заходів, спрямованих на безпеку життєдіяльності здобувачів освіти, адже життя та здоров′я дітей є найвищою цінністю.

 Серед основних завдань  виховної роботи -  було національно-патріотичне виховання .

Був складений план  заходів, який протягом навчального року педагогічний колектив активно втілював у життя.

 Проведено: Тиждень національної свідомості«Прийди до серця, Україно, благослови добром мене…»;

Тиждень вшанування мужності і героїзму захисників незалежності України «Козацька держава – наша гордість і слава» .

Години мужності із використанням мультимедійних технологій, присвячені визволенню України від німецько-фашистських загарбників «Цих днів не змовкне слава!»: «Вічна пам'ять героям»;

Тиждень військово-патріотичного виховання та юного захисника України:

«Українська армія – школа гарту і мужності».

До Дня Гідності та Свободи класними керівниками були проведені тематичні виховні години, бесіди.

 Заклад долучився до проведення міського  флешмобу під хештегом #Гідністьтасвобода.

 Протягом року проводилися виховні години, Єдині уроки,  брейн-ринги, флешмоби тощо в рамках відзначення календарних   пам’ятних дат.

Тривала пошукова робота про учнів закладу, які загинули захищаючи Україну від російського агресора. Було оформлено куточок пам’яті «Вони віддали життя за Україну».

Надавалася волонтерська допомога пораненим бійцям, які проходили лікування та реабілітацію у лікарнях міста.  Здобувачі освіти 2-Б класу постійно відвідували поранених, привозили їм смаколики, листівки зі словами  підтримки.

 Задля допомоги армії була регулярна співпраця з волонтерськими організаціями міста: «Вулик», Кроп-хаб» тощо. Організовувались та проводились тематичні виховні заходи щодо відзначення Дня Захисників та Захисниць України. 

Здобувачі освіти із задоволенням та відповідальністю ставились до виготовлення поробок,  оберегів малюнків, написання листів воїнам, брали участь в акціях «Лист пораненому», «Повертайся живим!», «Великодня  листівка».

До Дня пам'яті жертв голодоморів проводились класні години ;  здобувачі освіти  взяли участь у Всеукраїнській акції "Запали свічку";  були проведені уроки пам’яті «Бабин Яр – місце забуття і місце пам’яті».

До Дня Збройних Сил України проводились класні години,  інформаційні хвилини, виставки плакатів та малюнків.

Велика увага приділялась заходам щодо виховання поваги до Конституції України, державних символів – Герба, Прапора, Гімну. Класні колективи взяли участь у флешмобі на краще виконання Державного Гімну.

Педагогічний, учнівський та батьківський колективи закладу брали активну участь в обласних акціях «Квіти для ЗСУ», «Зараз дрон-потім квіти».

У закладі пройшли Різдвяний та Великодній ярмарки спрямовані на допомогу ЗСУ.

  Актив Ради учнівського самоврядування проводив зустрічі з військовими.

 Незважаючи на брак часу, захисники  завжди раді  спілкуванню з нашими дітьми. Учні передають на передову обереги, малюнки, листи подяки, смаколики та висловлюють безмежну вдячність. Зустрічі проходять у теплій атмосфері.

На постійній основі відбувалися акції «Кришечки здавайтесь», «Свічка Перемоги»,  «Тепло для Харкова», збір скляних банок для виготовлення тушкованки, теплих речей для військових.

Здобувачі освіти  початкових класів теж активно долучались до волонтерської роботи. Для них волонтери  благодійної організації «Серця матерів» провели лотерею, кошти з якої передали для потреб армії.

В умовах постійних тривог вдалося організувати та провести два потужних патріотичних  заходи:  спортивно-патріотичне свято для здобувачів освіти 5-6 класів «Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух» та фестиваль патріотичної пісні «Пісня єднає нас!» для  здобувачів освіти  7-9 класів , під час яких вони продемонстрували силу єдності, свою підтримку  та вдячність військовим.

Здобувачі освіти взяли участь у Всеукраїнському фотоконкурсі «Моя Україно!».

   З метою виховання відповідального ставлення до рідної мови були проведені тематичні виховні заходи в класах; виховні години до Дня української мови та писемності, вікторини, квести; здобувачі освіти взяли участь у загальнонаціональному диктанті Єдності.

До210 річниці з дня нароження Т.Г. Шевченка відбувся ряд заходів у закладі та поза ним.

Учениця 9-б класу Колісниченко Христина  взяла участь у міському поетичному конкурсі, організованому Міським парламентом дітей і отримала 1 місце серед 18 учасників. Була нагороджена грамотою управління  та памятною книгою.

Протягом навчального року велась робота у бібліотеці закладу: проводились бібліотечні уроки та виставки літератури до календарних та пам’ятних дат.

Велика увага приділялась вихованню екологічної культури та гуманного ставлення до тварин. Класні керівники проводили уроки доброти; протягом року тривали еко-акції «Кришечки здавайтесь!», «Свічка Перемоги»; «Здай батарейку-збережи планету!», збір макулатури  «Збережи дерево!», «Нагодуй зимуючих  пташок», «Зустрічаємо птахів!», здобувачі освіти взяли участь у  Всеукраїнських акціях «Хеппі Гав для Сірка» та « Хеппі  Няв для Мурчика»: допомогли благодійній організації «Бім» кормом, ліками, теплими речами.

Екологічне виховання здійснювалось у загально-виховному процесі із залученням  не тільки учнів, а їхніх батьків. Так, в рамках Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів» школярі, з допомогою батьків, що надає нашій роботі системності, створили «пташині містечка» для підгодівлі птахів взимку, виготовили  шпаківні  та годівнички.

Така спільна праця дозволяє значно підвищити педагогічну результативність подібної діяльності учнів, сприяє, прагненню учнів діяти для збереження довкілля.

Здобувачі освіти брали участь у конкурсі «Створи красиве і корисне з речей, що втратили своє призначення».

 Під час проведення таких форм роботи у школярів формуються поняття та уявлення про довкілля, відчуття особистої причетності до збереження природних багатств, екологічної культури. 

Команда 8-х класів на чолі з учителем біології Шнурковим В.Ю. взяла участь   у конкурсі екологічних агітбригад «Земля- наш дім!» та виборола ІІІ місце серед команд міста. 

Багато заходів було присвячено Дню Землі.

До річниці Чорнобильської трагедії було проведено ряд заходів, зокрема: інформаційні хвилини, виставки малюнків, обговорення, метою яких було донести дітям інформацію про необхідність дбати про навколишнє середовище, бути відповідальними господарями землі, щоб подібні трагедії не повторювались.

Члени учнівського самоврядування долучались до проведення класних годин,  інформаційних хвилин, виставок плакатів та малюнків до всіх пам′ятних дат.

Діти брали участь у міських конкурсах малюнків та плакатів «Молодь тестує якість», «Війна очима дітей», конкурсі відеоробіт та  плакатів на тему: «Моє здорове харчування», у  обласному конкурсі ессе  на тему: «Щоб здоровими зростати, корисну їжу треба вживати»  учениця 7-А класу Іванова Олександра зайняла ІІ місце. Учні 1-5 класів взяли участь в акції «Голоси дітей», вшанувавши пам'ять дітей які загинули під час російської агресії.

Згідно плану проводилась робота соціальної служби школи: практичним психологом проводилась діагностична робота, корекційно-розвивальні заняття, індивідуальні та групові консультації для учнів і батьків, профілактично-просвітницькі заходи,  соціальний педагог закладусприяла адаптації дітей до шкільного середовища, допомагаючи у вирішенні конфліктів, організовуючи різноманітні соціальні проекти та підтримуючи дітей у складних життєвих ситуаціях, активно співпрацювала з родинами учнів.

У рамках баркемпу «16 днів проти насильства» соціально-психологічною службою, за участю членів учнівського самоврядування відбулися заходи, спрямовані на привернення уваги учнівської молоді до проблем подолання насильства в сім’ях, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, жорстокого поводження з дітьми, формування в свідомості школярів нетерпимого ставлення до насильства.

У напрямку морально-правового виховання проводились заходи до Тижня толерантності  і добрих справ «Толерантність – мистецтво співжиття» та

Тижня правознавства та превентивного виховання «Великий дім – держава, лад у ньому - закон».

Члени учнівського самоврядування  взяли участь у челенджах «Толерантність – це..»,  «Я голосую за мир!» до міжнародного Дня миру, «Ми –проти плагіату» до Тижня академічної доброчесності; проведено години спілкування на тему «Стоп, булінг!» й месседж учасників учнівського самоврядування та психолога «Зупинимо булінг всі разом».

Протягом року  систематично проводилась профорієнтаційна робота, зустрічі з представниками навчальних закладів міста та України, оформлювались тематичні інформаційні стенди, інформаційний куточок «Поради психолога»,  анкетування щодо вибору майбутньої професії;  здобувачі освіти 8-9 класів брали участь у днях відкритих дверей навчальних закладів, профорієнтаційній зустрічі-екскурсії  до Школи програмування ШІ ++, міських профорієнтаційних змаганнях «Обери профіль своєї мрії» для дев′ятикласників та отримали сертифікат півфіналіста,  міському турнірі-вікторині з політехнічних наук, заходах  з профорієнтації організованих міським Парламентом дітей.   

  Багато учнів закладу   були залучені до шкільних гуртків які діють при гімназії в позаурочний час.

Керівники гуртків залучали дітей з проблемних сімей, дітей із особливим характером, дітей ВПО.

Обдаровані  вихованці брали участь у конкурсах на рівні гімназії, міста, області та всеукраїнських конкурсах.

       Поряд із традиційними формами роботи з громадянського виховання значне місце посідає шкільне самоврядування.

На початку навчального року  відбулися вибори Голови Ради  учнівського самоврядування. Із 5 заявлених кандидатів здобувачі освіти обрали на цю посаду учня 7 класу –Кравченка Ростислава. Виборам передували тренінг для кандидатів на виявлення лідерських якостей та дебати між кандидатами, які дали змогу виборцям більше дізнатись про кандидатів, ознайомитись з їх передвиборчими програмами, поспілкуватись та зробити свій свідомий вибір.

Протягом року активно працювало  самоврядування школи.

Лідери учнівської  ради тісно співпрацювали з педагогом-організатором,  соціально-психологічною службою та ДЮЦ,  були активними учасниками всіх загальношкільних заходів, відвідували заходи організовані міським Парламентом дітей.

Інформація про всі проведенні заходи була розміщена на сайті  закладу,  на сторінці  Фейсбук, та на сторінці Управління освіти  Кропивницької міської ради  у Telegram.

  Підсумовуючи, слід зазначити, що під час виховного процесу використовувались сучасні технології виховання; здобувачі освіти закладу протягом 2023-2024 н. р. були задіяні в навчально-виховному процесі, мали доручення, були залучені до роботи в  гуртках, спортивних секціях.

Отже, можна зробити висновок, що виховна діяльність у школі проводиться на належному рівні, але поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і вчителям, і учням, і батькам.

 

Аналіз роботи соціально – психологічної служби

за 2023 – 2024 навчальний рік

Мезенцеву О.В., практичного психолога, з аналізом роботи соціально-психологічної служби закладу. у закладі діє соціально-психологічна служба, яка включає роботу з здобувачами освіти, їх батьками і педагогічними працівниками. Дана робота здійснюється соціальним педагогом та психологом закладу.

 Мета даної діяльності – це створення сприятливих умов для розвитку і соціалізації, психологічного комфорту і безпеки здобувачів освіти.

Напрямки роботи соціально – психологічної служби: просвітницька робота, превентивне виховання, профілактична робота, консультативно-методична допомога всім учасникам навчально-виховного процесу.

 Для реалізації цієї мети використовуються різні види робіт:

1) Консультативна: що полягає в допомозі людині вирішити  проблеми, з якими приходять до психолога та соціального педагога.

2) Психодіагностична: включає виконання різних методик, тестів, опитувальників (на виявлення  особливостей, міжособистісних відносин, пізнавальних процесів). На підставі результатів психодіагностичних досліджень робиться висновок про подальшу корекцію або консультаційну роботу.

3) Профілактична: у цьому напрямі проводяться різні заходи, перегляд відеофільмів щодо профілактики шкідливих звичок з подальшим обговоренням, зустрічі з працівниками правоохоронних органів, а саме: інспектором сектору ювенальної превенції Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кіровоградській області,інспекторами відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Ніколаєвою Г.В., Левандовським А.Є., (шкільні офіцери поліції).

4)Психологічна просвіта: бесіди, лекції для здобувачів освіти та батьків щодо психологічного здоров’я здобувачів освіти.

5) Корекційно - відновлювальна: направлена на подолання негативних явищ в навчальному закладі, в сім’ї, в соціальному оточенні і розвиток здібностей, формування особистості здобувача освіти.

6) Зв'язок з громадськістю: відвідування здобувачів освіти вдома, батьків за місцем роботи, вирішення питань з місцевими органами виконавчої влади та громадського самоврядування.

У 2023-2024 навчальному році практичний психолог та соціальний педагог працювали за планом, затвердженим директором закладу.

Психологічна служба керується у своїй роботі «Положенням про психологічну службу системи освіти України» (затверджене наказом МОН України від 22.05.2018р. № 509).

 Для реалізації цих завдань була вибрана проблемна тема практичного психолога та соціального педагога: «Зниження рівня конфліктності між учасниками навчально-виховного процесу та «Профілактика негативних явищ в шкільному середовищі за допомогою інтерактивних форм роботи з здобувачами освіти». З цією метою був розроблений відповідний план роботи на навчальний рік.

Соціально-психологічна служба спрямовує свою діяльність на:

Здійснення психологічного супроводу розвитку дитини.

Визначення психологічної готовності дітей до навчання у закладі (діагностична та корекційна робота з дітьми, що виявились не готові до школи).

Вивчення процесу адаптації першокласників, п’ятикласників до шкільного життя, а також здійснення профілактики дезадаптації.

Здійснення психологічного супроводу розвитку підлітків (діагностика особистісних рис та якостей, особливостей характеру, стимулювання саморозвитку та самовиховання, консультування з особистісних проблем, тематичні бесіди, навчальні заняття, тренінги, психологічна допомога в кризових ситуаціях).

Виявлення  дітей схильних до девіантної поведінки (діти, що мають труднощі в навчанні, поведінці; емоційні розлади). Надання рекомендацій та порад батькам, вчителям, здобувачам освіти.

Надання психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

Здійснення психологічної діагностики важковиховуваності та акцентуації характеру.

Профілактика правопорушень.

Орієнтацію здобувачів освіти на здоровий спосіб життя.

Попередження суїцидальної поведінки.

Пошук шляхів оптимізації навчально-виховного процесу.

Врегулювання конфліктних ситуацій.

Проведення роботи з обдарованими дітьми.

Проведення роботи з такими категоріями дітей: сиротами, напівсиротами, з малозабезпечених сімей, з багатодітних сімей, що постраждали від аварії на ЧАЕС і т.д.

Працівниками  соціально – психологічною службою здійснюється соціально – педагогічний патронаж навчально – виховного процесу та проведені такі заходи:

Поновлено банк даних дітей соціально незахищених категорій;

Проведення класних годин, «Права та обов’язки неповнолітніх», «Шкідливі звички – викрадачі розуму», «Як допомогти підліткам звільнитися від куріння», «Профілактика шкідливих звичок», «Безпека спілкування в               інтернеті», «Права людини і дитини», «Здоровий спосіб життя запорука здоров’я», «СНІД. Як запобігти ВІЛ інфікуванню?», вікторина «Що ти знаєш про СНІД?», «Вживання наркотичних речовин – причина багатьох нещасть людей», «Наркоманія, та її вплив на злочинність», «Протидія та запобігання домашньому насильству», «Профілактика та протидія булінгу в учнівському середовищі», «Адміністративна та кримінальна відповідальність за скоєння правопорушень та злочинів» та ін.;

Консультування батьків тих дітей, у яких виявлений недостатній рівень готовності до навчання.

Анкетування дітей 1-х, 5-х класів «Адаптація першокласників» та «Адаптація п’ятикласників».

Вивчення процесу адаптації першокласників, п’ятикласників до шкільного життя;

Година спілкування для здобувачів освіти 5-9-х класів на тему: «Профілактика булінгу»;

Тренінгові заняття із здобувачами освіти 5-8-х класів, «Ми проти насильства», «Скажи насильству-Ні!», «Торгівля людьми-сучасний прояв рабства», «Визначення проблеми торгівлі людьми».

Індивідуальна робота з здобувачами освіти, які без поважних причин не відвідують заняття та їх батьками;

У рамках Тижня правознавства та превентивного виховання проводяться заходи та правові лекторії за участю інспекторів відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Ніколаєвої Г.В., Левандовського А.Є. та інспектора сектору ювенальної превенції  Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кіровоградській області;

Відвідування сімей, які не належним чином виконують свої батьківські обов’язки;

Залучення дітей, які перебувають на обліку в СЮП КРУП ГУНП, до гурткової роботи.

З метою виявлення безпритульних та бездоглядних дітей систематично ведеться облік відвідування здобувачів освіти навчальних занять та їх запізнення на уроки.

Здійснюються профілактичні рейди «Паління»

Виконуються виховні заходи, щодо реалізації державних та обласних програм  з питань формування здорового способу життя, планування сім’ї, відповідального батьківства.

Виступи на засіданнях педагогічної ради.

Організовуються зустрічі та правові лекторії з працівниками правоохоронних органів СЮП КРУП ГУНП, управління з питань захисту прав дітей та інспекторами відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції (шкільні офіцери поліції).

Проводяться дні рейду в сім’ї здобувачів освіти, які потребують посиленої педагогічної уваги, за участю громадського інспектора.

Складена картотека та систематично ведеться діагностична, консультаційна та корекційна робота з дітьми «групи ризику».

Проводиться анкетування, тестування для дітей з девіантною поведінкою з  метою виявлення їх здібностей, нахилів, з’ясування рівня їх життєвих інтересів.

Діти, які схильні до правопорушень, перебувають на обліку в СЮП КРУП ГУНП та УПЗПД залучені до гуртків та секцій.        

Профілактична бесіда зі здобувачами освіти 8-х класів, «Конфлікти і їх вирішення».         

Класні години на теми: «Сім’я не простір для насильства» з здобувачами  освіти 7-8-х класів.

Години спілкування на теми: «Твої права та обов’язки», «Конвенція ООН про права дитини» з здобувачами освіти  7-9-х класів.

Години спілкування на теми: «Стоп насильство», «Життя людини-найвища цінність» з здобувачами освіти 5-9-х класів.

Пропаганда здорового способу життя, профілактики: алкоголізму, наркоманії; інформаційно – просвітницька робота з питань формування толерантного ставлення до ВІЛ – інфікованих дітей.

В рамках співпраці з СЮП КРУП ГУНП та УПЗПД відбувалися консультативні зустрічі, правові лекторії з працівниками цих служб.

Консультації для батьків, діти яких потрапили в складні життєві обставини, діти – сироти та діти позбавлені батьківського піклування, та діти соціально-незахищених категорій.

На підтримку «Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в гімназії проведені заходи:

Публікація посилань на Програму на офіційному сайті закладу: https://20school.org.ua/spslu/2413-vseukrajinska-programamentalnogozdorov-ya-ti-yak;

Проведення в закладі диктантів із здобувачами освіти 4-х-9-х класів на тему: «Ментальне здоров’я та як подбати про себе»;

Інтерв’ю практичного психолога закладу Мезенцевої О.В. «Турбота про ментальне здоров‘я дітей в умовах війни: поради Кропивницької психологині Мезенцевої О.В.»: https://suspilne.media/571799-mentalne-zdorova-vazlivise-za-navcanna-ditini-poradi-kropivnickoi-psihologini-dla-batkiv/;

З нагоди Всесвітнього дня психологічного здоров’я практичний психолог гімназії провела заняття зі збереження ментального здоров’я для здобувачів освіти 4-х та 7-х класів «Ментальне здоров’я. Як його зберегти?»:

Соціально-психологічною службою зі здобувачами освіти 2-Б класу була проведена бесіда: Як ви розумієте поняття «емоції»?»:

6. Проведення занять з використанням арт–терапевтичної техніки «Квітка добробуту» із здобувачами освіти 7-А класу для захисту власного ментального здоров’я:

7. Проведення Дня добра та любові із здобувачами освіти 7-Б класу створення «Дерева доброти»;

8.МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я Зняти м'язове напруження та позбутися нервового збудження - важливі кроки для нормалізації емоційного стану. Здобувачі освіти 2-В класу та практичний психолог Ольга Мезенцева  всім рекомендують  вправу «Австралійський Дощ». Цікаво, просто, ефективно.

9.ЦІЛЮЩИЙ ВПЛИВ МУЗИКОТЕРАПІЇ. З давніх пір музика використовувалася як лікувальний фактор. У закладі зі здобувачами освіти 2-А класу була проведена руханка з елементами музикотерапії. Застосування музики та фізичних рухів сприяє розвитку когнітивних функцій, покращує настрій, зменшує стрес та покращує ментальне здоров’я.

10. «РОЗВИВАЄМО СУПЕР СИЛИ!»Розмальовки – це дієвий інструмент для закріплення навчального матеріалу, разом із Іскорками діти будуть малювати, рахувати, відповідати на запитання та весело проводити час. Мета: Розвивати та закріплювати свої суперсили, допомагаючи Іскоркам виконувати кумедні, несподівані, творчі завдання. З цією метою зі здобувачами освіти 4-В класу було проведене розвивальне заняття.

11. Поширення інформації про проведені заходи в соціальній мережі Telegram, яку можна знайти за відповідними хештегами:

#Тияк_Кіровоградщина    

#Всесвітній_день_ментального_здоров’я

#КЗ_Академічна_гімназія_КМР

#Освіта_Кропивницької_Громади

#Освітній_Простір_Кіровоградщини

08 вересня 2023 року у закладі проходив Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Правила дорожні - корисні для кожного!». Були проведені практичні заняття з правил дорожнього руху з представниками поліції.

2 жовтня 2023 року, практичний психолог та педагог-організатор закладу провели тренінг «Я-лідер!» для кандидатів на посаду Голови Ради учнівського самоврядування. Тренінг допоміг кандидатам згуртуватися, поспілкуватися, дізнатися більше про свої лідерські якості.

Соціально-психологічна служба приймала участь у міському марафоні просвітницько-профілактичних заходів з нагоди відзначення Всесвітнього дня дитини.

13 листопада - відзначають Всесвітній день доброти! Здобувачі освіти  разом з педагогом-організатором долучились до «Фоточеленджу добрих справ».

Сьогодні всім українцям складно. Злітають МіГи, лунають звуки сирен, перебуваємо в укриттях, опрацьовуємо матеріал дистанційно.... Але, не зважаючи  на всі негаразди, творимо ДОБРО! Соціально-психологічна служба разом зі здобувачами освіти 7-8 класів перебуваючи в укритті під час тривоги, писали «Листи Добра, Підтримки» дітям  із міста Зміїв Харківської області. Здобувачі освіти 2-3 класів малювали малюнки. Віра в добро, підтримка ближніх, співчуття й милосердя зігрівають наші серця й наближають нас до Перемоги!

16 листопада - Всесвітній день толерантності. У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування у здобувачів освіти загальнолюдських моральних цінностей, задля розвитку толерантних відносин між учасниками навчально-виховного процесу у закладі стартував День толерантності. В закладі відбулися заходи, спрямовані на виховання поваги до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття правильне розуміння культур та форм самовираження.

          Проведені заходи дали можливість здобувачам освіти ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ!

20 листопада 2023 року, відзначається Всесвітній день Дитини –день взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу.

07 грудня 2023 року у закладі були проведені інформаційні заходи, спрямовані на розповсюдження інформації щодо проблеми існування насильства в сучасному світі. «Скажи  «Ні» насильству!» Петух В.С., Ніколаєва Г.В. інспектори відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції Кіровоградської області, провели лекцію «Протидія та запобігання домашньому насильству» для здобувачів освіти 8-А та 8-В класів.

18 грудня 2023 року у закладі для здобувачів освіти 5-А, 5-Б та 5-Г класів була проведена бесіда на тему : «Безпечні канікули» за участю інспекторів відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції Кіровоградської області Ніколаєвої Г.В., Петуха В.С. та Левандовського А.Є.

В рамках IV міського воркшопу «Майстерня лайфаків: від ідеї до втілення», «Комунальний заклад Академічна гімназія» прийняли участь і створили музичний інструмент «Шейкер» своїми руками.

05 січня 2024 року соціально-психологічна служба провела семінар для класних керівників 6-9 класів «Фактори, які впливають на суїцидальну поведінку у підлітковому віці та шляхи допомоги у потенційному суїциді», з метою попередження суїцидальної поведінки підлітків.

12 січня 2024 року у закладі був проведений тренінг для педагогів закладу «Протидія гендерно-зумовленого насильства» тренерка Олена Арутюнян.

Мета: з'ясувати рівень розуміння учасниками суті поняття «гендерна роль»; показати, як розвінчуються на практиці гендерні стереотипи; виховувати в учасників толерантне ставлення до протилежної статі, гендерну толерантність. За підтримки команди проекту СпівДія_Хаб_Кропивницький Центральноукраїнський державний будинок художньої та технічної творчості.

27 березня 2024 року тренінг для вчителів «Стабілізація емоційного стану», «Як розвивати свій резілієнс» cпрямований на відновлення та активізацію власних ресурсів; арт-терапія для педагогів; бесіда «Емоційне вигорання під час війни та методи саморегуляції особистості»

08 квітня 2024 року для здобувачів освіти 8-А, 8-Б та 8-В класів був проведений правовий лекторій на тему: «Відповідальність підлітків за вчинення правопорушень» за участю інспекторів відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції Кіровоградської області Ніколаєвої Г.В., Петуха В.С. та Варіченко О.В. Головною метою зустрічі було попередження протиправних дій з боку дітей та застереження їх від небезпеки. Розмова йшла про види правопорушень, які часто трапляються у шкільному середовищі та на вулиці, акцентувалась увага на видах відповідальності здобувачів освіти за скоєнні правопорушення.

18 квітня 2024 року із здобувачами освіти  8-А класу був проведений тренінг «Особисті кордони  та арт заняття вивільнення негативних емоцій».

Мета заняття: надати здобувачам освіти знання, які допоможуть усвідомити важливість власних кордонів. Отримання якісного контексту про себе, свої психологічні кордони; усвідомлення основної потреби; активізація внутрішніх ресурсів. Навчити дітей застосовувати правила безпеки з метою захисту їхнього життя. За підтримки команди проекту «СпівДія заради Дітей».

19 квітня 2024 року зі здобувачами освіти 8-В класу був проведений Майстер-клас «Розпис картин афірмацій» За підтримки команди проекту «СпівДія заради Дітей».

09 травня 2024 року зі здобувачами освіти 7-х класів був проведений захід на тему:«Регулювальники. Безпека на дорозі» за участю інспекторів відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції Кіровоградської області Ніколаєвої Г.В. та Левандовського А.Є.

Оформлення наочностей та роздаткового матеріалу для проведення заходів профілактичного та просвітницького характеру.

Поповнення презентацій на тему: «Зупинимо булінг разом», «Управління конфліктом у педагогічному процесі та регулювання і розв’язування конфліктів», «Профілактика насильства»,  «Кібербулінг або агресія в інтернеті», «Профілактика суїцидальної поведінки у дітей та підлітків».

Консультації для здобувачів освіти, батьків та опікунів.

Консультація та планування профілактичних заходів з залученням спеціалістів СЮП КРУП ГУНП та шкільних офіцерів поліції.

Підбір корекційно-розвиваючих занять з формування мотивації до навчальної діяльності у молодших школярів».

Відповідно до наказу управління освіти Кропивницької міської ради 21 листопада 2023 року №688/о «Про проведення онлайн-баркемпу в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», відповідно до листа Міністерства  соціальної політики від 07.11.2023 року№17121/0/2-23/57 щодо проведення заходів до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», з метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків.

У 2022 році додатковим викликом для всіх стала війна, яка вражає своєю жорстокістю та цинізмом, та внаслідок якої всі проблеми в сучасних реаліях сприймаються особливо гостро, тому цього року вся робота була побудована саме через призму долання наслідків воєнних дій.

З 24 листопада 2023 року по 11 грудня 2023 року у закладі було проведено інформаційно-просвітницький онлайн – баркемп, а саме:

Інформаційно-просвітницькі заходи з нагоди Міжнародного дня усунення насильства проти жінок - 24.11.2023 р.

Виховні бесіди з питань профілактики існування різних форм насильства у сучасному світі на тему: «Ми проти насильства», «Види насильства. Як захистити себе від насилля та торгівлі людьми», заняття з елементами тренінгу: «Профілактика та протидія булінгу в учнівському середовищі», для здобувачів освіти 7-8-х класів - 27.11.2023 р.

День соціальної реклами, здобувачі освіти 9-Б класу створили соціальний ролик «Світ без насилля» - 28.11.2023 р.

Тренінгові заняття «Я можу/вмію себе захистити» для здобувачів освіти 5-А та 8-Б класів. - 29.11.2023 р.

Інформаційно-просвітницькі заходи з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ. Соціально-психологічна служба та вчитель Рихлицька М.І. провели виховну годину з елементами тренінгу «СНІД стосується кожного!» для здобувачів освіти 6-А та 6-Г класів. Діти формували уявлення про небезпеку ВІЛ/СНІДу, зниженню ризику інфікування ВІЛ, формування толерантного ставлення до людей з ВІЛ, особистісної та соціальної компетентності дітей, які вимушені жити в умовах епідемії ВІЛ/СНІД- 30.11.2023 р.

Профілактичні заходи з питань запобігання торгівлі людьми в умовах воєнної агресії. Тренінгові заняття із здобувачами освіти 6-х класів «Торгівля людьми-сучасний прояв рабства», «Визначення проблеми торгівлі людьми» для здобувачів освіти 6-х класів - 01.12.2023 р.

Флешмоб із здобувачами освіти та керівником театрального гуртка КЗ «Академічна гімназія» ДЮЦ «Сузір’я» з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями - 04.12.2023 р.

Інформаційний онлайн – збірник «Ті, що тримають фронт в тилу» присвячений Міжнародному дню волонтера. Вихованці ДЮЦ «Сузір’я» разом з педагогом –організатором зробили відео роботу про традиції волонтерства - 05.12.2023 р.

Марафон ідей щодо просвітницько-профілактичної роботи з нагоди відзначення Річниці інциденту в Монреалі. Прокурор Кучеренко І.Ю., Кропивницької окружної прокуратури провела захід на тему: «Жінки Монреалю, протидія домашньому насильству» для здобувачів освіти   9-А та 9-Б класів - 06.12.2023 р.

Онлайн - галерея соціальних плакатів проти насильства та його проявів». Здобувачі освіти 7-А класу створили плакат «СТОП насильству» - 07.12.2023 р.

Інформаційні заходи, спрямовані на розповсюдження інформації щодо проблем існування насильства в сучасному світі. «Скажи «Ні» насильству!». Петух В.С., Ніколаєва Г.В. інспектори відділу зав’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Кіровоградської області провели лекцію «Протидія та запобігання домашньому насильству» для здобувачів освіти 8-А та 8-В класів - 07.12.2023 р.

Здобувачі освіти початкових класів під керівництвом Кадет Ю.О. підготували флешмоб «Скажи «Ні» насильству!» - 08.12.2023 р.

Проведення ігрових активностей для підлітків «Створюй коло безпеки. Інформуй про (не)насильство» для здобувачів освіти 9-х класів - 11.12.2023 р.

Соціально – психологічною службою школи проводяться індивідуальні консультації з батьками та дітьми з питань виникнення та розв’язання конфліктів.

          Заплановані форми роботи мали на меті підвищення обізнаності дітей з питань існування насильницьких форм поведінки; формування поваги до прав і свобод людини та активізація їх соціальної позиції щодо створення безпечного та комфортного освітнього середовища.

Надзвичайно важливим етапом такої роботи було залучення учасників освітньо-виховного процесу до заходів, які забезпечували висловлення ними власних думок, громадянької позиції, формування та закріплення соціальних переконань щодо неприйняття будь-яких форм насильства та дискримінації

В закладі проводиться інформаційно-просвітницька робота серед учнівської молоді на формування стандартів позитивної поведінки та недопущення проявів шкільного булінгу, а саме:

Виховна година для здобувачів освіти 2-4-х класів на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі» – соціально - психологічна служба.

Заняття з елементами тренінгу «Профілактика та протидія булінгу в учнівському середовищі» для здобувачів освіти 9-х класів – соціально-психологічна служба.

Заняття з елементами тренінгу «СТОП БУЛІНГ: протидія жорстокості та насильства» для здобувачів освіти 7-8-х класів – соціально-психологічна служба.

Лекторій для здобувачів освіти 8-х класів на тему: «Протидія булінгу» – інспектори відділу зав’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Левандовський А.Є.

Години спілкування на тему: «Кібербулінг», перегляд відеороликів «Булінг у школі та як з ним боротися» для здобувачів освіти 9-х класів – класні керівники та соціально-психологічна служба.

 На сайті закладу в розділі «Протидія булінгу» розміщено: 

Наказ МОН від 28.12.2019 р. №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти».

Методичні матеріали:

Відповідальність за булінг.

Хто і як відповідає за булінг в Україні?

Пам’ятка для дитини.

Щоб ваша дитина не стала жертвою булінгу - поради батькам.

Заходи з психологічної підтримки:

Попередження негативних станів та проявів у колективі: тренінг для вчителів «Стабілізація емоційного стану», «Як розвивати свій резілієнс» cпрямований на відновлення та активізацію власних ресурсів; арт-терапія для педагогів; бесіда «Емоційне вигорання під час війни та методи саморегуляції особистості»

Подолання негативних наслідків, спричинених війною в Україні: Проведення психологічних хвилинок, ігри для зняття втоми, напруги, навчання технікам заспокоєння, корекційна програма «Діти і війна: навчання технік зцілення»,  корекційно - розвиткова програма «Подолання дитячих страхів та розвиток емоційної стабільності дітей військовослужбовців»

Проведення тренінгів та семінарів для педагогів, правила безпеки в бомбосховищі, тривалий стрес під час війни: у чому небезпека та які є ознаки психічного розладу; поради «Чим зайняти дітей під час повітряної тривоги», «Як не втратити психологічну рівновагу під час війни»; «Особиста безпека понад усе!»; «Панічна атака. Як бути», «Паніка послаблює імунітет, або як позбутися напруження своїми руками», «6 вправ проти стресу».

Консультації дітей – вимушених переселенців, дітей, постраждалих унаслідок військових дій та їх батьків щодо розвитку самооцінки, соціалізації, розвитку товариськості.

Консультування батьків з питань навчання і виховання дітей в умовах війни;

Підтримка дітей під час війни: яких помилок уникнути;

Як впоратися з батьківським вигоранням;

Як бути в ресурсному стані під час війни?

Психологічна просвіта вчителів, а саме: Поради вчителям щодо навчання в умовах воєнного стану; Вплив травматичних подій на освітній процес; Як реагувати на зміну в поведінці дитини; Як швидко заспокоїти себе та інших; Ознаки психологічної травми у дітей; Перша психологічна допомога дітям, які перебувають у післятравматичному стані.

Удосконалення  міжособистісних стосунків здобувачів освіти, покращення психологічного клімату класного колективу. Як згуртувати класний колектив.

Заходи щодо підтримки дітей з ООП:

  • Проведення занять  з арт-терапії.
  • Малювання на склі- використовується під час корекційних занять.
  • Робота з кінетичним піском дозволяє розвивати тактильно-кінетичні чутливості, знімає емоційну напругу.
  • Пісочна терапія дозволяє: розкрити індивідуальність дитини, розв'язати її психологічні проблеми.
  • Картки «А як зробиш ти ?» - гейміфікована методика виховання. Розроблено Дитячим фондом Організації Об'єднаних Націй (UNICEF).
  •  Картки «Старт» створюють сприятливий простір для індивідуальної рефлексії, зворотнього зв'язку та відкритого діалогу в групі.

Флешмоб із здобувачами освіти та керівником театрального гуртка КЗ «Академічна гімназія» ДЮЦ «Сузір’я» з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Заходи щодо підтримки дітей ВПО:

  • Надання соціально-педагогічної і психологічної допомоги ВПО в адаптації до нових умов навчально-виховного процесу та налагодження і встановлення нових соціальних зв’язків у навчальному закладі.
  • Психологічний супровід ВПО, а саме:

діагностика, спостереження за реакцією дитини під час спілкування, проведення проективних методик «Людина», «Дім. Дерево. Людина»,

консультування батьків та дітей з посттравматичним стресовим        розладом.

  • Корекція посттравматичного стресового розладу спрямована на допомогу дитині стати над ситуацією, навчити її пристосовуватися до дійсності і долати психотравмуючі впливи. Це використання психокорекційних методик: арт-терапія, навчання прийомам релаксації і зняття м’язової напруги, психокорекційні вправи, тренінги, арт-терапевтичної корекції (у формі малюнка), робота зі страхами.
  • Створення безпечної та сприятливої ситуації для розвитку дитини через роботу зі всією сім’єю.

Актуальним є питання соціального захисту дитини в нашому суспільстві.

У своїй роботі педагогічний колектив керується нормативними документами щодо соціального захисту дитини та охорони дитинства – Законом України «Про охорону дитинства» та відповідними нормативними документами МОН України й усіх ланок органів управління освітою.

З метою своєчасного виявлення, влаштування, здійснення контролю за умовами життя та виховання дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, а також захисту прав та інтересів дітей, які потребують допомоги держави, педагогічний колектив закладу виконує певну роботу.

Велика увага в навчальному закладі приділяється питанню захисту прав та законних інтересів дітей соціально – незахищених  категорій. З метою додержання законодавства, спрямованого на соціальну роботу з дітьми незахищеної категорії, своєчасного виявлення дітей, які перебувають у складних умовах проживання, та роботи з батьками дітей даної категорії.

Кожний  класний керівник 1-9-х класів разом з соціальним педагогом на початку вересня складає соціальний паспорт класу, у якому зазначені категорії дітей, які потребують максимальної уваги з боку педагогічних працівників та дорослих. Відповідно до соціального паспорту у закладі навчалися: 

Соціально-незахищені категорії

станом на 10.06.2024 р.

Кількість здобувачів освіти
Усього в закладі                                           831 здобувач освіти
Класів 30 класів
Діти-сироти та ПБП 8
Діти-напівсироти 20
Діти-інваліди                                                                  18
Діти з багатодітних сімей                                                44
Діти, які народилися від ліквідаторів аварії на ЧАЕС 3
Діти з малозабезпечених сімей                                        7
Діти учасників АТО (ООС), ЗСУ, довідка Ф-5                                                     159
Діти ВПО 53
Діти батьки, які зникли безвісті, загинули під час виконання службових обов’язків 13
Діти, які охоплені педагогічним патронажем 7
Діти, охоплені інклюзивною формою навчання 10
Діти, охоплені екстернатною  формою навчання 44
Діти, що знаходяться на внутрішкільному обліку           1
Неблагополучні сім’ї                                                              0
Діти, що потребують посиленої уваги 29
Діти групи ризику                                                            3

Сім’ї з дітьми, які потрапили в складні життєві             

умови і не в змозі подолати їх самостійно

2
Прийомна сім’я                                            0
Пільгові категорії, які звільнені від плати за харчування 226

         

У закладі систематизована робота з соціального захисту неповнолітніх.

Усі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування були забезпечені підручниками, безкоштовним харчуванням  та спортивною формою.

Протягом 2023-2024 навчального року постійно проводилися зустрічі з опікунами, відвідували їх вдома з метою контролю виконання їх обов’язків, проводилися індивідуальні консультації. Усі опікуни були ознайомлені з їх обов’язками згідно «Правил опіки і піклування», затверджених 26.05.1999р. №34/166/88, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 17.06.1999р.

          Більшість дітей пільгових категорій відвідували спортивні секції, гуртки, приймали участь в позашкільних заходах, були залучені до роботи в органах  шкільного учнівського самоврядування.

Ця категорія дітей була під постійною увагою класних керівників, соціального педагога та адміністрації закладу. Діти зі статусом залучені до роботи в гуртках, в повній мірі забезпечені підручниками, мають безкоштовний доступ до користування культурно – освітніми закладами. Двічі на рік соціальний педагог та класні керівники оновлювали банк даних дітей зі статусом, складали акти обстеження та психолого – педагогічні характеристики.

Допомогу класним керівникам у проведенні профорієнтаційної роботи надає практичний психолог школи Мезенцева О.В. та соціальний педагог Орєшкова І.В. Анкетування здобувачів освіти, індивідуальні бесіди з ними, групова та індивідуальна робота, консультації для батьків – все це сприяє визначенню здобувачів освіти з майбутнім.

На виконання плану роботи закладу на 2023-2024 навчальний рік, з метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття освіти та вдосконалення постійного контролю за охопленням навчанням і вихованням здобувачів освіти   шкільного віку, адміністрацією закладу здійснена перевірка стану відвідування здобувачами освіти навчальних занять за 2023-2024 рік.

Результатами перевірки встановлено, що класні керівники 1-9-х класів щодня заповнюють сторінку обліку відвідування здобувачами освіти уроків в електронних журналах, підбивають підсумки відвідування за семестр.

Класні керівники у електронних класних журналах заповнюють щодня сторінку обліку відвідування та підсумок за І-ІІ семестр. Після кожного місяця класні керівники звітують соціальному педагогу Орєшковій І.В. про стан відвідування здобувачів освіти навчальних занять. Класні керівники 1-9-х класів з’ясовують причину відсутності здобувачів освіти на заняттях, збирають, систематизують та зберігають протягом навчального року довідки та письмові пояснення батьків або осіб, які їх замінюють, про причину відсутності здобувача освіти. Медичні довідки зберігаються у медичної сестри. Додатково контролюється відвідування занять здобувачів освіти, схильними до пропусків уроків без поважних причин. З цими здобувачами освіти та їх батьками проводяться роз’яснювальні бесіди про неприпустимість пропусків уроків та запізнень без причини.

Аналіз стану відвідування занять здобувачами освіти за друге півріччя 2023-2024 н.р. показав, що на підставі інформації, поданої класними керівниками 1-9-х класів здобувачі освіти мають пропуски занять у зв’язку з хворобою, за заявами батьків. На всі пропуски наявні документи, що підтверджують відсутність дитини у закладі – заяви та пояснювальні записки батьків, довідки з медичних закладів.

Складений банк даних про здобувачів освіти, які пропускають заняття без поважних причин (матеріали роботи з батьками, попередження батькам, подання в управління з питань захисту прав дітей Кропивницької міської ради.)

За результатами перевірки найменше пропусків занять у 1-А, 1-Б, 1-В, 2-Б, 2-В, 3-Б, 3-В, 3-Г, 4-А, 4-Б, 4-Г, 5-А, 5-Б, 5-Г, 6-А, 6-Б, 6-В, 6-Г, 7-А, 7-В, 8-Б, 9-А, 9-Б класах. Найбільша кількість пропусків уроків 2-А, 3-А, 4-В, 5-В, 7-Б, 8-А, 8-В.

Проведена роз’яснювальна робота з батьками здобувачів освіти які найчастіше пропускають навчальні заняття у закладі та з батьками, які не належним чином виконують свої батьківські обов’язки та сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах

Загальні результати стану відвідування здобувачами освіти закладу такі:

 

з 1-9 клас

Пропущено днів за І-ІІ семестр

 

всього

через

хворобу

з поважної причини без поважної причини
Всього І семестр 8259 5113 2349 797
Всього ІІ семестр 11128 6431 3959 738
Разом І-ІІ семестр 19387 11544 6308 1535

Інформація доведена до відома батьків здобувачів освіти, про що свідчить попередження (про відповідальність за виконання батьківських обов’язків), пояснювальні записки, з здобувачами освіти та їх батьками неодноразово проводились профілактично - роз’яснювальні бесіди, відвідування сімей з класними керівниками, соціально - психологічною службою та подання в у управління з питань захисту прав дітей Кропивницької міської ради.

На підставі наказів по закладу від 23.06.2023 року №173-о «Про підготовку до нового 2023-2024 навчального року в умовах воєнного стану», 28.08.2023 року №198-о «Про організацію освітнього процесу та організований початок 2023/2024 навчального року», 31.08.2023 року №253-о «Про ведення електронних журналів у 2023-2024 н.р.», 01.09.2023 року №285-о «Про організацію виховної роботи та створення безпечного освітнього середовища у 2023/2024 навчальному році», 25.10.2023року №366-о «Про проведення профілактики грипу, ГРВІ та COVID-19 в закладі»,08.11.2023 року №432-о «Про зміни в організації освітнього процесу», 17.11.2023 року №402-о «Про зміни в організації освітнього процесу», 27.11.2023 року №414-о «Про зміни в організації освітнього процесу»,15.12.2023 року №445-о «Про організоване закінчення І семестру 2023-2024 н.р.» та відповідно до наказів по закладу відвідування здобувачів освіти під час технологій дистанційного навчання (ТДН) фіксувалось в електронному журналі. Класні керівники 1-9-х класів окремо слідкували за відвідуванням здобувачів освіти свого класу під час приєднування до онлайн-уроків та заповнювали електронний журнал.

Аналіз відвідування здобувачами освіти занять 2023/2024 навчальний рік показав, що пропуски занять у старшій ланці значно вищий, ніж середній. Аналіз причин відсутності здобувачів освіти на навчальних заняттях свідчить про те, що спостерігається збільшення кількості відсутніх здобувачів освіти за заявами батьків, ніж за медичними довідками.

           З метою якісного відвідування здобувачами освіти закладу потрібно:

Забезпечити постійний контроль за охопленням навчанням здобувачів освіти та їх відвідуванням.

Активно застосовувати різноманітні форми підвищення мотивації здобувачів освіти до навчання.

У кожному конкретному випадку відсутності здобувачів освіти на уроках невідкладно з'ясовувати причину, встановлювати місце перебування дитини. Інформувати батьків або осіб, які їх замінюють.

На батьківських зборах акцентувати увагу батьків на недопустимості пропусків навчальних занять здобувачами освіти без поважних причин та необхідності зменшення кількості пропусків уроків за пояснювальними записками. Батьки відповідальні за навчання, виховання і розвиток дітей, а тому зобов'язані забезпечувати відвідування здобувачами освіти уроків у навчальному закладі.

Проводити індивідуальні бесіди, корекційну роботу з здобувачами освіти, схильними до пропусків уроків без поважних причин.

У разі, якщо причиною невідвідування здобувачем освіти занять є конфлікт в учнівському колективі, надавати психологічну допомогу та вживати заходів для усунення конфліктної ситуації.

Якщо здобувач освіти систематично або тривалий час не відвідує заклад без поважних причин, залучати до виховної роботи з ним соціально-психологічну службу закладу, спеціалістів з управління з питань захисту прав дітей, а у разі необхідності – СЮП КРУП ГУНП.

У 2023/2024 навчальному році на внутрішкільному обліку перебуває 1 здобувач освіти. Систематично проводиться профілактична робота з здобувачем освіти, що стоїть на внутрішкільному обліку.

          Слід відмітити, що в закладі діє рада профілактики правопорушень, засідання якої проводилося 6 разів за 2023-2024 н.р. і яка слідкує за дотриманням правил поведінки і правопорядку.

          Таким чином ведеться систематична робота з здобувачами освіти, схильними до правопорушень, вивчення їх інтересів, здібностей і нахилів. Практичним психологом та соціальним педагогом проводиться діагностична та корекційна робота з здобувачами освіти «групи ризику»: бесіди, консультації, тренінгові заняття.  Профілактична робота ведеться з здобувачами освіти, що стоять на внутрішкільному обліку.

Заклад співпрацює з управлінням з питань захисту прав дітей, інспектором служби Селівановим М.С., старшим інспектором сектору ювенальної превенції Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кіровоградській області Бочкарьовою А.М., інспекторами відділу зав’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Левандовським А.Є., Ніколаєвою Г.В., Петухом В.С. (шкільні офіцери поліції) про що свідчить спільний план роботи на 2023-2024 н.р.

             Протягом 2023/2024 навчального року організовані та проведені правові лекторії з працівниками правоохоронних органів, а саме: лекторії для здобувачів освіти 5-9-х класів «Адміністративна та кримінальна відповідальність за скоєння правопорушень та злочинів», «Відповідальність підлітків за правопорушення», «Профілактика крадіжок», «Протидія булінгу», «Стоп булінг». «Безпечні канікули», «Безпечна дорога до школи», «Правила дорожнього руху», «Сигнали світлофору для тебе», «Права людини та дитини. Я і поліція», «Регулювальники.  Безпека на дорозі», «Правила безпеки у воєнний час», «Протидія та запобігання домашньому насильству» за участю інспекторів відділу зав’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Левандовського А.Є., Петуха В.С., Ніколаєвої Г.В.

Надавалася інформація стосовно здобувачів освіти закладу за запит СЮП КРУП ГУНП, УПЗПД з метою організації роботи з функціонально неспроможними сім’ями («групи «ризику»), здобувачами освіти, яких було притягнено до адміністративної відповідальності, здобувачами освіти, які знаходяться на профілактичному обліку, та їхніми батьками.

Випадки неадекватної поведінки розглядаються класним керівником, соціальним педагогом, практичним психологом та адміністрацією гімназії. Практикуються такі засоби впливу на учнів, схильних до правопорушень, як бесіди з батьками, розгляд питань на засіданнях ради профілактики, оформлення подань до СЮП КРУП ГУНП та УПЗПД.

 

Аналіз підсумків діяльності дитячо-юнацького центру «Сузір’я» за 2023-2024 навчальний рік

Кадет Ю.О., завідуючу ДЮЦ «Сузір’я», з аналізом роботи центру, яка акцентувала увагу на тому, що позашкільна освіта  є складовою системи безперервної освіти, визначеної Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», і спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні.

  Організація позашкільного процесу у воєнний час – це новий виклик для закладів освіти, педагогів, керівників гуртків. Під час війни центр позашкільної освіти є осередком, який дає змогу дітям отримувати психологічну підтримку, емоційний стан, спілкування, переключення уваги, відволікання від новин, впевненість, відчуття приналежності до спільноти. Тому надзвичайно важливо гнучко підходити до організації роботи центру та налаштувати  виховний процес так, щоб він був комфортним і безпечним для дітей та педагогів.

   Найважливішими напрямами  роботи  педагогів  дитячого юнацького центру «Сузір'я» у 2023-2024 навчальному  році, крім  загальних, що інтегрують навчальні, виховні й розвиваючі аспекти, стали: 

-                     психологічна та емоційна підтримка вихованців;

-                     навчання правил поведінки в умовах воєнного стану;

-                     розвиток критичного мислення та медіаграмотності;

-                     національно-патріотичне виховання. 

У  2023 - 2024 навчальному році у дитячому  юнацькому центрі «Сузір’я» працювало  8  гуртків (15 навчальних груп). Всього до   гурткової  роботи було  залучено 240 вихованців, з них:230 – учні  КЗ «Академічна гімназія», 1  - КЗ  «Ліцей  Лінгвістичний», 9 –  студенти Кіровоградського Інженерного Фахового Коледжу.

Кількість дівчаток -  198                                                                           

Кількість хлопчиків -  42

Заклад працював за зручним для дітей розкладом. Для проведення навчальних занять   були задіяні  4 навчальних кабінети ,  зала для занять хореографією та  мала спортивна  зала.

Мережа гуртків відповідала типу закладу – комплексний позашкільний навчальний заклад.Навчальні заняття були  організовані за семестровою системою:  І семестр – з 01  вересня до 31 грудня 2023 року, ІІ семестр – з 01 січня до 31 травня.

Навчально-виховний процес у позашкільному центрі здійснювався за державними типовими   та адаптованими  програмами і відповідав таким напрямам.

За  художньо–естетичним напрямом працювали    5 гуртків:

гурток «Колектив естрадної пісні» - керівник  Кадет Ю.О.,

гурток «Ансамбль бандуристів» - керівник Ігнатенко Н.С.,

вокальний ансамбль - керівник  Вернигора В.В.,

хореографічний гурток  «Fire dance» - керівник Черниш В.Д.,

театральний гурток – керівник Карпова Н.П.,

За гуманітарним напрямом:

гурток  «Основи журналістики» - керівник Карпова Н.П.,

За національно-патріотичним напрямом:

гурток «Молодіжна варта» та «Захисник Кропивницького» - керівник Горянін  О.М.

Одним із пріоритетних завдань закладу є здійснення заходів щодо залучення вихованців, які потребують соціальної допомоги та соціальної реабілітації. Згідно з даними соціального паспорту закладу, станом на 01.10.2023 року в центрі здобувають  позашкільну освіту:

-  діти, позбавлені батьківського піклування – 2.   

-  діти - сироти – 1.

-  діти, зареєстровані, як внутрішньо переміщені особи – 15.

-  діти, батьки яких є учасниками АТО та військових дій – 49 (дод. таблиця 1)

   Освітній процес  у центрі забезпечували  7 педагогів (5 основних працівника, 2 сумісника), з яких: мають вищу освіту –5 , середню спеціальну – 1, незакінчену вищу – 1.

 Якісний та кількісний аналіз складу педагогічних працівників центру виглядає таким чином (таб. 1):

Таблиця 1

 

 

 

ПІБ

Посада

 

 

Розряд

Основний робітник

Чи сумісник

1 Кадет Юлія Олексіївна

Завідувач ДЮЦ

Керівник гуртка

13

13

Основний
2 Карпова Наталія Петрівна

Культорганізатор

Керівник гуртка

10

10

Основний
3 Ігнатенко Наталія Сергіївна Керівник гуртка 12 Основний

4

Вернигора Віолетта Володимирівна Керівник гуртка 10 Основний
5 Черниш Валерія Денисівна Керівник гуртка 10 Основний
6 Горянін Олександр Миколайович Керівник гуртка 10 Сумісник
7 Федоренко В′ячеслав Борисович Акомпаніатор 10 Сумісник

Навчально-виховний процес у дитячому юнацькому центрі протягом навчального року здійснювався диференційовано (відповідно до віку, індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей, стану здоров’я вихованців) та з використанням різних організаційних форм роботи:  групові заняття, індивідуальні заняття, конкурси, вікторини, екскурсії, практична робота, виступи, виставки, репетиційні збори тощо. Відповідно до Положення закладу, розпорядчих документів  заняття розпочалися 01вересня 2023 року для груп другого та третього року навчання, і 15 вересня -  для груп першого року навчання, і  завершилися 31 травня 2024 року. Зарахування вихованців до гуртків здійснювалось наказом директора по закладу на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, на безконкурсній основі. До заяв батьків, діти яких відвідували хореографічні та спортивні гуртки, додавалися довідки про консультацію з лікарем щодо відсутності протипоказань до занять.

У канікулярні дні  центр працював за окремими планами, затвердженими директором закладу. В цей період з вихованцями гуртків проводилися, як навчальні заняття, так й суспільно-корисна та організаційно-масова робота: ігрові програми, майстер-класи, відвідування льодового катка «Слайз»,  кінотеатру «Портал», екскурсії до студії 3-D моделювання, а також  заходів обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.   

 Відповідно  до річного плану роботи школи та річного плану роботи  центру,  протягом навчального  року  керівники гуртків зі своїми вихованцями  були організаторами та   активними учасниками  шкільних  та позашкільних заходів.   За 2023-2024 навчальний рік були підготовлені та проведені  такі заходи: концерт до Дня вчителя,  інтелектуально-розважальний захід для учнів 1-х класів «Перший клас згуртує нас!»,  розважально-пізнавальний захід для учнів 2-х класів «Осінній марафон», привітання - вистава для  молодших школярів «Святий Миколай  та нова команда ЗСУ!», новорічний захід для молодших вихованців гуртків, відеопривітання жінок з 8 Березня.

Керівники ДЮЦ «Сузір′я» разом з вихованцями розробляли та монтували відеороботи до таких заходів:

- відеомонтаж до дня Незалежності;

- відеопривітання до Дня працівників освіти;

-літературно-музичні привітання з Днем української писемності та мови;

- літературне привітання до Дня гідності і свободи;

- відеоробота до Міжнародного дня волонтера «Традиції добрих справ»;

- поетичний челендж «Сторінками Кобзаря»

-відеоролик «Голоси дітей» до дня загиблих дітей від російської агресії.

Керівники гуртків центру плідно співпрацюють з соціально-психологічною службою гімназії.  Результатом спільної роботи є флешмоб «Скажи «Ні» насильству» та відеопроєкти до проведення онлайн-баркемпу в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

З метою популяризації здорового способу життя та єднання всіх учасників освітнього процесу вихованці хореографічного гуртка (керівник: Черниш В.Д.) долучились до участі у Національному онлайн марафоні «Разом до Перемоги» та Національній руханці в вишиванках «Дякуємо ЗСУ» та разом з іншими учасниками встановили Національний рекорд України, який залучив 742 362 учасника та 11 206 закладів  з України та за її межами. Наші вихованці хореографічного гуртка показали силу та незламність українського народу, отримали дипломи та відзнаки за участь, а заклад «Академічна гімназія» отримав Золоту відзнаку заклад партнер від української федерації «Спорт заради розвитку».

На даний час в Україні набуває особливого значення напрямок черліденгу. Він поєднує в собі виконання танцювальних, гімнастичних елементів і акробатичних трюків. Команда “Fire dance” Комунального закладу «Академічна гімназія Кропивницької міської ради»  ДЮЦ «Сузірʼя» долучилась  до цього виду спорту та стала незмінним учасником багатьох спортивних подій та заходів нашого міста. У березні 2024 року дівчата вибороли призове місце на Всеукраїнських змаганнях «Пліч-о-пліч шкільні ліги» з черліденгу, були запрошені на відкриття Всеукраїнського забігу на підтримку ЗСУ, вітали обласні команди «Пліч-о-пліч» з волейболу та футболу, стали незмінним учасником відкриття  масштабних спортивно-оздоровчих заходів організованих управлінням Молоді та Спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації та центром фізичного здоров′я населення «Спорт для всіх». За півроку існування команди черлідерів було понад 10 виступів на різноманітних обласних, міських спортивних заходах. Готує команду тренер-хореограф ДЮЦ «Сузірʼя» Валерія Черниш.

Вихованці ДЮЦ «Сузір′я» є активними учасниками шкільних свят та заходів. Їх творчі музичні номера були почуті і побачені на спортивно-патріотичному святі для здобувачів освіти 5-6 класів «Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух»,  національно-патріотичному заході для учнів 6-9 класів «Пісня нас єднає», першому та останньому дзвониках, врученнях атестатів випускникам.

  В цьому навчальному році вихованці гуртків ДЮЦ «Сузір′я»  були запрошені до культурних заходів Обласної дитячої філармонії. Діти блискуче дебютували на великій сцені разом з художніми зразковими колективами нашого міста. 14 лютого відбулась романтична програма до свята всіх закоханих «All you need is love», на якій виступили вихованці хореографічного та вокального гуртка, керівники Кадет Ю.О., та Черниш В.Д., 14 квітня на одній сцені зустрілись солісти Кіровоградської обласної Філармонії, вихованці ДЮЦ «Сузір′я» й діти ДНЗ №27 «Вишенька» із спільним номером «Ляльки-Мотанки» і закрили творчий 33-й концертний сезон виступом у програмі під назвою  «Вірте у дива», яка присвячена Міжнародному дню захисту дітей 01 червня 2024 року.

Співпраця із бібліотекою Маланюка , виступ на їх заходах: благодійна музична програма до свята трійці «Зелені свята», «Свято Масниці»,

Вихованці гуртків беруть  участь у заходах організованих дитячим позашкільним закладом №27 «Вишенька». Так, у вересні 2024 року відбувся потужний захід «Lego-camp: Творці майбутнього», на якому свою творчість презентували вихованці вокального гуртка «Колектив естрадної пісні» та у квітні 2024 року майстерка для музичних керівників закладів дошкільної освіти  - «Ярмарок української народної іграшки», у якому взяли участь гуртки «Ансамбль бандуристів» та «Колектив естрадної пісні».

З командою проекту «СпівДія заради дітей» - були проведені цікаві та різноманітні заняття та майстер-класи: з робототехніки, з виготовлення різдвяних свічок, з розмальовки сумок-шоперів, малювання візерунків чаєм каркаде, флешмоб до Дня вишиванки.

Майстер-клас від керівників майстерні з брейк-дансу «Lets Move City»

Керівники гуртків також підвищують свій професійний рівень та самоосвіту, саме тому були запрошені у якості гостей на такі свята, як ХІІІ обласне свято духовного співу «Молюсь за тебе Україно!» та відкриття музейно-театрального простору на території заповідника музею І.К.Тобилевича (Карпенко Карого) «Хутір Надія». Такі творчі зустрічі надихають та дають наснагу на досягнення високих цілей.

Керівники гуртків зі своїми вихованцями не стають осторонь подій, які відбуваються  у нашій державі і завжди своїми творчими зусиллями готові підтримати захисників та наші Збройні  Сили України. Тому із великим задоволенням  долучаються до благодійних міських та обласних заходів та проєктів. Вихованці національно-патріотичних гуртків «Молодіжна варта» та «Захисник Кропивницького» стали учасниками благодійної ВелоІнтерАкції «Три милі до Перемоги», «Всеукраїнського забігу» до 10-ти річчя започаткування Цивільно військового співробітництва у Збройних Силах України.

Вихованці центру були активними учасниками міських та обласних масових заходів,  всеукраїнських  та міжнародних фестивалів, конкурсів, змагань, які відбувались як у  онлайн так і у очному форматі. (таб. 3-5)

Таблиця 2

Участь та досягнення здобувачів освіти у міських та обласних масових заходах у 2023-2024 році

 

з/п Назва гуртка ПІБ керівника гуртка Назва заходу, місце проведення, нагорода, реквізити нагороди

1

«Молодіжна варта»

Горянін О.М.

Військово-патріотичні змагання «Ігри незламних -1»

15.09.2023 р. м. Кропивницький

2 «Колектив естрадної пісні» Кадет Ю.О.

Загальноміський захід

«LEGO – camp: Творці майбутнього»

25.09.2023 р. ДНЗ «Вишенька»

м. Кропивницький

3 «Козацький вишкіл» Горянін О.М.

Військово-патріотичні змагання «Ігри незламних -2»

28.09.2023 р. м. Кропивницький

4 «Козацький вишкіл» Горянін О.М.

Обласні змагання «Краєзнавче орієнтування»  І місце

30.09.2023 м.Кропивницький

5

 «Козацький вишкіл»

Горянін О.М.

Обласний форум «Ментальне здоров′я: плекаємо стійкість»

Спортивно-масовий захід

Міський футбольний стадіон «Зірка»

10.10.2023 р

м.Кропивницький

6 «Захисник Кропивницького» Горянін О.М.

Міська національно-патріотична гра-випробування «Захисники Кропивницького. Братство Котигорошків»

02.11.2023 р.

м. Кропивницький

7 «Молодіжна варта» Горянін О.М.

І турнір з тактичної медицини «Пам′яті бойових медиків»

16.11.2023 р.

м. Кропивницький

8 « Молодіжна варта» Горянін О.М.

Обласний фізкультурно-оздоровчий захід « Спортивна зима»

19.01.2024 р.

м. Кропивницький

9

«Захисник Кропивницького»

Горянін О.М.

Інформативний захід

 «Шевченко – творець українського модерну!»

07.03.2023 р.

м. Кропивницький

10 Колісніченко Христина

Кадет Ю.О.

Ігнатенко Н.С.

Поетичний конкурс

«Шевченко – голос сучасної України»

27.03.2023 р.

м. Кропивницький

І місце

11

Хореографічний гурток

«Fire dance»

Черниш В.Д.

ІІ міський етап Всеукраїнської шкільної ліги «Пліч-о-пліч» (черліденг)

29.03.2024 р.

м. Кропивницький

12 Колісніченко Христина

Кадет Ю.О.

Ігнатенко Н.С.

Поетичний конкурс

«Шевченко – голос сучасної України»

27.03.2023 р.

м. Кропивницький

І місце

13

Хореографічний гурток

«Fire dance»

Черниш В.Д.

ІІ міський етап Всеукраїнської шкільної ліги «Пліч-о-пліч» (черліденг)

29.03.2024 р.

м. Кропивницький

14 Ансамбль бандуристів Ігнатенко Н.С.

Культурно-мистецький захід до Дня вишиванки «Україна єдина»  у Кіровоградському обласному центрі народної творчості

17.05.2024 р

м. Кропивницький

15

« Молодіжна варта»

«Захисник Кропивницького»

Горянін О.М.

Фізкультурно-оздоровчий захід  національно-патріотичного спрямування

24.05.2024 р.

м. Кропивницький

16

«Колектив естрадної пісні»

Шпильова Е.

Лісяна Анастасія

Кадет Ю.О.

Концертна програма творчих об′єднань міста Кропивницький

26.05.2024 р.

м. Кропивницький (дендропарк)

17 « Молодіжна варта» Горянін О.М.

Відкрита першість області з пляжного волейболу серед дівчат та хлопців

05-06.06.2024 р.

м. Кропивницький

Моніторинг стану освітньої діяльності центру та  результати участі вихованців у міських, обласних та Всеукраїнських фестивалях свідчать про стабільність у  роботі таких гуртків (таблиці 4-5) :

«Колектив естрадної пісні (кер. Дрезналь І.Г.)

Взяли участь  у 3 всеукраїнських та 3 міжнародних конкурсах де зайняли  три  І та  три  ІІІ місця.

Ансамбль бандуристів «Барвисті струни (керівник Ігнатенко Н.С.)

Стали володарями перших місць у 5 всеукраїнських конкурсах  та мають гран- прі, два І місця  та три ІІ у шості міжнародних фестивалях.

Вокальний ансамбль   «Зорецвіт» (керівник  Кадет Ю.О.)

Взяли участь у   1  всеукраїнському  та  1  міжнародному  конкурсах. Відповідно мають два ІІ місця.

 Фольклорний гурток (керівник  Кадет Ю.О.)

Всеукраїнських конкурсів  5.Одне І й одне ІІ місце.  2 міжнародних конкурси(одне І місце,   сім ІІ місць).

Хореографічний гурток «Тримай ритм»  (керівник Бирловська Н.В.)

Молодша група хореографічного  гуртка зайняла ІІ місце у міжнародному фестивалі «Я маю талант».

«Юні патріоти» (керівник Горянін О.М.)

Є у нас досягнення і у спорті. Команда гуртка «Юні патріоти» у Всеукраїнській військово-патріотичній грі "Сокіл" зайняла ІІІ місце.

 Серед багатьох  талановитих дітей, які навчаються у нашому центрі, хочеться особливо відмітити досягнення і творчу  активність Осадчук Поліни, Лісяної Анастасії,         Кравцова Максима, Шпильової  Ельвіри,

   Головко Єлизавети, а також, наших випускників: Поляруша Сергія, Панченко Єлизавети, Бур'яноватого Миколи, Білик Юлії.

Таблиця 3

Участь та досягнення здобувачів освіти

у Всеукраїнських масових заходах у 2023-2024 році

з/п

Назва гуртка

Виконавці ПІБ керівника гуртка Назва заходу, місце проведення, нагорода, реквізити нагороди
1 Ансамбль бандуристів “Барвисті струни”

Маляр Марія

( 10 р)

Ігнатенко Н.С.

ІІІ Всеукраїнський двотуровий фестиваль-конкурс 

“Новорічні дива”

ІІІ місце

16-19 грудня 2023р. м.Київ

2 Ансамбль бандуристів “Барвисті струни”

Маляр Марія

( 10 р)

Ігнатенко Н.С.

ІІ Всеукраїнський конкурс мистецтв

“Різдвяне диво”

І премія

19.12.2023р.

3 Ансамбль бандуристів “Барвисті струни” Душак Вероніка (12 р) Ігнатенко Н.С.

ІІ Всеукраїнський конкурс мистецтв

“Різдвяне диво”

ІІ премія

19.12.2023р.

4 Театральний Сер.група (12-13 р) Карпова Н.С.

ІІ Всеукраїнський конкурс мистецтв

“Різдвяне диво”

ІІ премія

19.12.2023р.

5 Основи журналістики Лісяна А. (14 р) Карпова Н.С.

Обласний етап  Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»

27.12.2023 р.

6 Колектив естрадної пісні

Лісяна Анастасія

Лісяна Катерина

Кадет Ю.О.

Всеукраїнський багатожанровий патріотичний  конкурс мистецтв

“Нащадки Кобзаря ”

ІІ премія

23.03.2024р.

7  Колектив естрадної пісні Кравцов Максим Кадет Ю.О.

Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості присвячений «Всесвітньому дню Землі»

номінація:відео поезія

ІІІ місце

20.04.2024 р.

м. Кропивницький

8  Колектив естрадної пісні Кравцов Максим Кадет Ю.О.

Всеукраїнський онлайн конкурс мистецтв

«Творчі та успішні»

ГРАН-ПРІ

01.04.2024 р.

м. Київ

9

Хореографічний гурток

«Fire dance»

Ткаченко Вікторія Черниш В.Д.

Всеукраїнський багатожанровий конкурс-фестиваль мистецтв «СКІФСЬКА ПЕКТОРАЛЬ»

І місце

18.04.2024 р.

м. Кропивницький

10

Хореографічний гурток

«Fire dance»

Команда черлідерів Черниш В.Д.

Всеукраїнський багатожанровий конкурс-фестиваль мистецтв «СКІФСЬКА ПЕКТОРАЛЬ»

І місце

18.04.2024 р.

м. Кропивницький

 

Таблиця 5

           

Участь та досягнення здобувачів освіти

у Міжнародних масових заходах у 2023-2024 році

з/п

Назва гуртка

Виконавці ПІБ керівника гуртка Назва заходу, місце проведення, нагорода, реквізити нагороди
1

«Вокальний ансамбль»

Ковтун Вероніка (7 р) Вернигора В.В.

Міжнародний конкурс мистецтв

«Star market»

Перша премія

05.12.2023 Київ

2

Ансамбль бандуристів “Барвисті струни”

старша группа

(12-14 р)

Ігнатенко Н.С.

Міжнародний двотуровий благодійний конкурс мистецтв

“RAPSODIA POLSKA”

Polska, Warszawa 10.11.-15.11.2023

II prize

3 «Колектив естрадної пісні»

Середня група

(9-10 р)

Кадет Ю.О.

Міжнародний конкурс мистецтв «Santa vision» Перша премія

Київ 13.12.2023 р

4 «Колектив естрадної пісні» Солісти Лісяна А., Головко Є. Кадет Ю.О.

Міжнародний конкурс мистецтв

«Star market»

Перша премія

05.12.2023 Київ

5

«Вокальний ансамбль»

Ковтун Вероніка (7 р) Вернигора В.В.

Міжнародний конкурс мистецтв «Santa vision» Перша премія

Київ 13.12.2023 р

6

Ансамбль бандуристів “Барвисті струни”

Полюга Софія (12 р) Ігнатенко Н.С.

Центр Освітніх Інновацій та Творчості “Гармонія”

LXXXVI Двотуровий міжнародний багатожанровий дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв “Барвиста осінь”

30.10.2023 року, м.Київ

Лауреат III премії

7

Хореографічний гурток

Старша група (12-14 р) Черниш В.Д.

Міжнародний конкурс мистецтв «Santa vision» Перша премія

Київ 13.12.2023 р

8

Ансамбль бандуристів “Барвисті струни”

Середня група ансамблю: Лісяна К., Касьяненко Л.,Ракша Е., Удод Н.  Ігнатенко Н.С.

Міжнародний конкурс мистецтв “My world”

02.11.2023 року, м. Київ

II премія

6 «Колектив естрадної пісні»

Середня група

(9-10 р)

Кадет Ю.О.

Міжнародний двотуровий конкурс-мистецтв

 «Жити. Вірити. Творити.»

м. Київ

01.03.2024  року,

І місце

7

Хореографічний гурток

Старша група (12-14 р) Черниш В.Д.

Міжнародний конкурс мистецтв «Santa vision» Перша премія

Київ 13.12.2023 р

8

Ансамбль бандуристів “Барвисті струни”

Середня група ансамблю: Лісяна К., Касьяненко Л.,Ракша Е., Удод Н.  Ігнатенко Н.С.

Міжнародний конкурс мистецтв “My world”

02.11.2023 року, м. Київ

II премія

Управління дитячим юнацьким центром здійснювалося згідно плану роботи закладу на навчальний рік, навчального плану, плану внутрішнього контролю, календарних планів керівників гуртків. Така система планування, що відпрацьована і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу,  сприяла досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечила координацію їх діяльності, єдність вимог, контроль та взаємоконтроль в процесі роботи, планомірний розвиток закладу позашкільної освіти. У центрі є в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність закладу позашкільної освіти.

З метою створення ефективної системи контролю за якістю досягнення цілей та аналізу результативності роботи центру  застосовувалися такі методи контролю, як :

- перевірка документації;

- бесіда;

- спостереження;

- аналіз і самоаналіз занять, виховних заходів;

- анкетування, тестування;

 - творчий звіт.

Найважливішим питанням внутрішнього контролю позашкільного закладу є збереження контингенту дітей. Це питання постійно аналізувалось на оперативних та інструктивних нарадах,  які проводилися один раз на тиждень. В закладі був  налагоджений  щоденний контроль за наповненням гуртків. Освітній процес в центрі здійснювався відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей вихованців, з використанням різних організаційних форм роботи за дворівневою системою. Відповідно до рівня класифікації була  визначена мета і перспективи діяльності гуртків, груп,  їх чисельний склад, обиралася  програма. Так, на щотижневих нарадах протягом року  було винесено 30 питань, серед яких: стан навчально-виховного процесу в гуртках різних напрямків, питання методичного супроводу НВП, забезпечення охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, організація роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, співпраця з ЗНЗ та громадою, стан ведення документації  керівників гуртків, ефективність та результативність роботи гуртків,  рівень укомплектованості та наповнюваності груп гуртків, збереження контингенту вихованців, кадрове забезпечення закладу, організація змістовного дозвілля вихованців ДЮЦ під час канікул, реалізація самоосвітньої діяльності керівників гуртків. Переважаючими видами контролю були поточний, діагностичний. Результати контролю узагальнювались у формі інформацій,  довідок, наказів та доводилися до відома колективу на нарадах, педагогічних радах, методичному об’єднанні керівників гуртків ДЮЦ.

Одним із обов’язків педагогічних працівників є  постійне підвищення свого професійного рівня, педагогічної майстерності, а також, загальної  і політичної культури.  Педагогічний колектив центру  продовжував у цьому навчальному році роботу над  єдиною науково –методичною проблемою «Гармонізація та розвиток творчих здібностей  дітей в умовах вільного та керованого експериментування  шляхом  партнерства та  принципу дитиноцентризму.

Робота методичного  об’єднання керівників гуртків центру була спрямована на:

 -  розробку практичних рекомендацій, розроблених на основі теоретичних положень, коригування їх у процесі практичного застосування, створення власного досвіду з проблеми;

- організацію, проведення та забезпечення участі в конкурсах різних рівнів, виставках, науково-практичних конференціях для учнів та керівників гуртків, які беруть участь у роботі над проблемою;

 - упровадження в масову практику ідей проблемної теми з урахуванням розроблених і уточнених рекомендацій;

-аналізу проміжних і кінцевих результатів;

- підбиття підсумків роботи над проблемою.

 Протягом навчального року у центрі були проведені 5 худрад,  4засідання МО, на яких обговорювалися як організаційні питання (підготовка і участь у  фестивалях, організація свят), так і науково-методичні питання.  Продовжувалася адаптаційна  робота над  робочими навчальними програмами.

 Протягом  І та ІІ семестру керівниками гуртків центру  були підготовлені  та  проведенні відкриті заняття:

«Звукоутворення, м′яка та тверда атака», «Виконавська майстерність та інсценізації вокального твору»   (Дрезналь І.Г);

 «Зіркові вокальні техніки та прийоми», «Література і фольклор — скарбниця духовних багатств»  (Кадет Ю.О.);

«Дослідження творчих здобутків кобзарських колективів України»,

 «Розвиток творчої особистості вихованців»  (Ігнатенко Н.С.);

«Роль партерної гімнастики у підготовці вихованців до хореографії»,

 «Імпровізація на заняттях хореографії» (Бирловська Н.В.);

«Швидкість руху при скандинавській ходьбі», «Пишаємося подвигами предків, вивчаємо і любимо історію країни» (Горянін О.М.)

Під час відвідування, обговорення та аналізу занять  виявлено, що керівники гуртків використовують різноманітні, інноваційні  та   ефективні методи і форми роботи, планують свою діяльність відповідно до вікових особливостей учнів, достатньо уваги приділяють індивідуальній роботі з гуртківцями.

Всі відвідані заняття  мають чітку структуру, методичнограмотно побудовані. Тривалість і структура  занять відповідає  нормативним вимогам. На початку занять керівники гуртків  проводять інструктаж з безпеки життєдіяльності, нагадують вихованцям  правила поведінки. 

 За результатами контролю занять керівникам гуртків були надані методичні рекомендації щодо організації навчального процесу, ведення документації, внесені зміни та доповнення  до плану роботи методичного об'єднання керівників гуртків.

Професійне самовдосконалення керівників гуртків здійснювалося також через самоосвіту,  участь у різноманітних методичних заходах, що проводилися в навчальному закладі, місті, області. Керівники гуртків Центру  були активними учасниками засідань міських та обласних методоб̕єднань керівників гуртків, семінарів, проектів, фахових курсів, а саме:

Онлайн курс «Діти і освітянський фронт позашкільної освіти » (Дрезналь І.Г., Кадет Ю.О., Ігнатенко Н.С.);

онлайн курс «Освіта для всіх: різноманітність, інклюзія, фізичний розвиток»  ( Дрезналь І.Г., Бирловська Н.В., Кадет Ю.О.);

онлайн курс  «Цифрові інструменти Googlдляосвіти» ( Дрезналь І.Г., Бирловська Н.В., Кадет Ю.О.);

практикум « Створюємо компетентнісно спрямований освітні простір закладу позашкільної освіти: цікаві ідеї та успішні практики» »

( Дрезналь І.Г.);

майстер-клас «Формування ціннісних орієнтацій дітей засобами хореографічного мистецтва.» (Бирловська Н.В.);

тренінг  «НУШ- професійний розвиток керівників гуртків» (Ігнатенко Н.С.)

  Культорганізатор центру Кадет Ю.О. та керівник хореографічного гуртка Бирловська Н.В. пройшли чергову атестацію та підвищили  кваліфікаційну категорію.

 З метою створення ефективної системи контролю за якістю досягнення цілей та аналізу результативності роботи центру  застосовувалися такі методи контролю, як :

- перевірка документації;

- бесіда;

- спостереження;

- аналіз і самоаналіз занять, виховних заходів; - творчий звіт.

Значно підвищився  рівень професіоналізму педагогів центру, які постійно вдосконалюють систему проведення занять з використанням усіх доступних методів комунікації засобами мережі Internet: відеочатів системи конференц-зв’язку Zoom, текстових та відео режимів Facebook, Messengerта, Viber, організації комунікацій засобами класних кімнат в GoogleClassroom, розміщення навчальних відео в мережі Youtub.

Працюючи дистанційно, підтримуючи зв’язок з батьками вихованців, керівники гуртків зібрали багатий фото і відеоархів виконаних творчих завдань та рухової діяльності учнів.  Кращі роботи опубліковані на  сторінці ДЮЦу у Facebook,  Youtubканалі та на шкільному сайті.

Адміністрацією закладу  проводився моніторинг стану відвідування, підготовки учнів до навчальних онлайн-занять, дотримання педагогами вимог Санітарного регламенту.

Наприкінці навчального року,  педагогами центру був проведений аналіз  річної роботи над  колективною проблемою. Він здійснювався на основі :

-                     визначення конкретних успіхів у роботі ;

-                     виявлення недоліків та аналізу їх причин;

-                      вивчення стану викладання   та виконання навчальних планів;

-                     аналізу використаних форм та методів методичної роботи;

  - визначення завдань роботи на подальшу перспективу,  які    передбачають    усвідомлену, цілеспрямовану, планомірну та безперервну роботу педагогів центру щодо вдосконалення їхньої теоретичної і практичної підготовки, необхідної для практичної діяльності.

Аналіз роботи педагогів  дає підставу  зробити висновок, що завдання, які були поставлені, в основному  виконано. Взаємовідвідування  педагогами виховних масових заходів та відкритих занять стало справжньою школою обміну досвідом роботи.   Самоосвіта, відвідування онлайн семінарів та практикумів, знайомство керівників гуртків з новинками методичної та наукової літератури залишається невідۥємною частиною роботи МО.

Рівень виконання навчальних програм в цілому по центру  задовільний.   Рівень опанування практичними навичками та рівень вміння використовувати набуті знання на практиці вихованцями гуртків центру   відповідає  програмним вимогам .

Наші плани на майбутнє:

• збереження мережі гуртків з метою створення додаткових можливостей для духовного,  інтелектуального і фізичного розвитку вихованців;

• осучаснення навчального процесу;

• зміцнення матеріальної бази;

• відродження мережі гуртків науково-технічного напрямку відповідно до потреб та інтересів школярів;

•  перехід від роботи в гуртках до роботи в студіях;

•  розширення співпраці позашкільного закладу з громадськими та науковими установами.

 

Аналіз роботи бібліотеки за 2023- 2024 навчальний рік

Княгницьку Т.І., завідуючу бібліотекою, з аналізом діяльності бібліотеки у 2023/2024 навчальному році. Бібліотека гімназії – це особливе педагогічне середовище. А бібліотекар у своїй професійній діяльності виступає як джерело інформації,   організатор індивідуальної і колективної діяльності. 

Діяльність бібліотеки гімназії протягом 2023-2024 навчального року була спрямована  на формування мовної культури школярів, громадянської грамотності, забезпечення художньою, довідковою, науково-педагогічною літературою, пошуком нових форм роботи, здатних посилити роль книги у навчально-виховному процесі.

Питання організації самоосвітньої діяльності школярів, залучення до розв’язання прямих функцій навчання, виховання любові до книги, удосконалення культури читання, прищеплення навиків самостійної роботи з книгою, реальної допомоги кожному в задоволенні особистих читацьких інтересів знаходились у центрі уваги роботи  бібліотеки гімназії.

Упродовж 2023-2024 навчального року  в бібліотеці проводилися  просвітницькі та інформаційні години, літературні вікторини, казкові вікторини, краєзнавчі подорожі, літературні сторінки, бесіди, оформлення книжкових виставок та тематичних поличок.

З метою зростання престижності читання як культурної цінності, застосування сучасних підходів з прищеплення навичок читання, залучення нових користувачів до бібліотеки, використання потужного виховного потенціалу української літератури та перетворення бібліотеки з центру бібліотечних ресурсів і доступу до інформації у центр досліджень та відкриття, бібліотекою гімназії були організовані протягом року відповідні заходи.

Робота бібліотеки гімназії – надзвичайно багатогранна. Це й методично-інформаційний центр, де учні розвивають читацький смак, формують любов до книги, це й світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець.

Головною метою бібліотеки на 2023-2024 н.р. став пошук, отримання й передача інформації, популяризація дитячої, юнацької та методичної літератури, а також надання інформаційної, методичної допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб.

Основними завданнями шкільної бібліотеки протягом 2023-2024 навчального року були:

1. Піднесення бібліотечної справи на якісно новий рівень,  навчання користувачів технологіям інформаційного самообслуговування.

2. Виховання загальної культури, національної свідомості, шанобливого ставлення до книги.

3. Підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функцій, які вміщують найповніше інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу.

4. Координація роботи шкільної бібліотеки зі школярами, педагогами, батьками в популяризації книги, в задоволенні інформаційних потреб книгокористувачів, формуванні в них навички читання літератури.

5. Виховання у школярів інформаційної культури, культури читання; формування вмінь користуватись бібліотекою, її послугами, книгою, довідковим апаратом, розвиток творчої думки, пізнавальних здібностей та інтересів школярів.

Виходячи з основних принципів виховання, робота бібліотеки протягом 2023-2024 року була спланована за пріоритетними напрямами:

- вивчення читацьких інтересів;

- виховання інформаційної культури;

- художньо – естетичне виховання;

- морально – правове виховання;

- економічне виховання учнів.

Бібліотека повинна задовольняти потребу дитини в пізнанні навколишнього світу, визначення свого місця у ньому, у вивченні історії та культури свого краю, природи та побуту рідного краю в якому народилася й живе.

Головне, що визначає, обумовлює атмосферу життя нашого суспільства на сучасному етапі, - це надихаюча творчість, пошуки нових технологій, нетрадиційних шляхів, які дозволяють нам позбутися тягаря застарілих проблем. Саме з такої позиції хотілося б оцінити найближчі перспективи бібліотечної роботи з дітьми. Саме ми повинні зрозуміти і пояснити всім: дитяча та юнацька книга – це не просто джерело інформації. Це привід для роздумів, спілкування, вибору самостійної життєвої позиції, ідеалу.

Тож бібліотекарі повинні доносити до учнів знання, накопичені життєвою мудрістю багатьох поколінь, бо молоді люди, що навчаються – це наше майбутнє.

Робота проводилась протягом навчального року згідно з річним планом, виходячи з основних документів про школу, про бібліотеку, які визначають стратегічні завдання, напрямки і шляхи модернізації освіти і виховання.

Ведеться чіткий облік роботи з читачами – учнями, педагогами та батьками у щоденнику роботи бібліотеки гімназії, де фіксується: кількість читачів, відвідувань, книговидача, текстова, масові заходи, індивідуальна інформаційна форми роботи.

Так як у наш час бібліотечні фонди поповнюються мало, тому з метою поповнення бібліотечного фонду ми запровадили в школі акцію „Подаруй бібліотеці книгу”. З метою виховання бережливого ставлення до книги, підвищення відповідальності за бережливе й правильне використання підручників протягом навчального року були проведені бібліотечні уроки, а саме:

1 кл.- «Звідки прийшла до нас книга?»

2 кл.- «Як друкували вашу книгу?»

3 кл.- урок-вікторина : «Знай! Люби! Бережи!»

4 кл.-   «Твій друг - підручник»

5 кл.- «Книга та її роль у житті людини»

6 кл. - урок-виставка «Твій підручник – твоє обличчя»

7 кл. - урок – бесіда «Книги про книги»

8 кл. - бібліотечні уроки: «Нам без книг ніяк не можна!»

9 кл. - «Як книга мені допомагає вчитися»

Робота з користувачами бібліотеки гімназії

(станом на 05.20.2023 р.)

Показники роботи Станом на 05.20.2024р.
Загальна кількість користувачів 948
у т.ч.: учні   830
вчителі 71
батьки 47
Загальна кількість відвідувань 4983
Кількість книговидач, прим. 6271
у т.ч.: книги, брошури, журнали 405
Інформаційна робота:
дні інформації 9
тематичні тижні 14
заходи з формування інформаційної культури 9
інші заходи 26
Виставкова діяльність:
тематичні виставки 35
постійно діючі 4
Бібліографічна робота:
тематичні списки 7
у т. ч. в електронній формі 11

Протягом навчального року відбувався постійний контроль бібліотеки у виявленні читацьких інтересів, а саме у проведенні в кожному класі за віком:

а) рекомендаційних бесід;

б) обговорення про прочитану книгу;

в) про виявлення ролі книги у житті учня;

г) про роль науково – пізнавальної літератури у вивченні та засвоєнні програми гімназії.

Важливу роль відіграє бібліотека гімназії в засвоєнні навчальної програми, організації навчальної діяльності. Для того бібліотекар  докладає максимум зусиль, аби забезпечити учнів навчальними книгами впровдовж навчального року. Інформаційна робота ведеться в постійному інформуванні   читачів про нові надходження. 

 В бібліотеці важливе значення для виховання має її оформлення. На стінах постійно оновлюються портрети українських письменників та їх вислови про книгу. Стенди про Лесю Українку, Т.Г.Шевченка, Державні символи України, куточок читача, де розміщено «літературний календар», «оголошення», «повчальні рядки», «радимо прочитати», «кращі читачі». В бібліотеці протягом навчального року оновлювалися і  правила користування бібліотекою та різні пам'ятки: «Як вибирати книгу?», «Як стати справжнім читачем?», «Як працювати з книгою?», «Кодекс читача», «Поради батькам» та інші.

 Протягом 2023-2024 н.р. для популяризації літератури в бібліотеці були оформлені різноманітні тематичні полички, розгорнуті книжкові виставки:

  -виставка до Дня Незалежності України: «Україна – понад усе, єдина і     незалежна!»;

- виставка виставка до Дня Державного прапора України «Краса і велич символів державних»;

-виставка до дня фізкультури і спорту «Ігри,що підкорили світ»;

-виставка до дня народження В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО «Світло доброго серця»;

- виставка до 158-ої річниці від Дня народження М.С.Грушевського, українського історика,прозаїка,громадсько-політичного діяча, «Фундатор української держави»;

- виставка до 179-ої річниці від дня народження Карпенка- Карого, українського драматурга, «Драматург, актор, творець народного театру»;

- виставка до 118 річниці від дня народження Івана Багряного, «Штрихи до літературного портрету Івана Багряного»;

- тематична викладка літератури «Ходить осінь гаєм»;

- книжково-ілюстративна виставка «Ми з України козацького роду», до Дня Українського козацтва;

-виставка матеріалів до Дня Захисника України «Україна – більше за життя»;

-відкритий перегляд літератури до Дня визволення України від фашистських загарбників «За Україну,за її долю,за честь і волю,за народ»;

- виставка до Дня української писемності та мови «Джерельно - світанкова українська рідна мова»;

- виставка до Міжнародного дня відмови від куріння «Шкідливі звички – до чого це веде?»;

-виставка до до Дня пам'яті жертв Голодомору «Голодомор – скорбота в серцях поколінь»;

-виставка до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «СНІДу –НІ!»;

-виставка  до 302-ї річниці Г.С.Сковороди, «Сковороди зоря у вічність промовля»;

-книжково-ілюстративна виставка «А вже зима,а вже красна»;

-виставка до Дня прав людини «Права у житті людини»;

- книжкова поличка до дня Святого Миколая «Святитель Чудотворець Миколай»;

-тематична поличка до Нового року «Ми танцюємо круг ялинки, зустрічаємо рік-Новий»;

- тематична онлайн-виставка « З Різдвом Христовим ,Україно!»;

- виставка «Україна єдина –Україна це ми»;

- книжкова виставка «Наша дума,наша пісня не вмре,не загине...»;

- виставка «А сотня вже злетіла в небеса»;

- виставка до 153-ї річниці Л.Українки, «Велична і сильна духом»;

- виставка «Скажемо ні шкідливим звичкам» до Міжнародного дня здоров'я;

- виставка до 210-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка «Шевченко – світоч української культури»;

- виставка «Вірші – це живопис, який можна почути»;

- виставка - порада «Чи бути здоровим вирішуєш ти!»;

- виставка - подорож «В гармонії з природою»;

- виставка «Попіл Чорнобиля»;

- виставка - пам'ять «Подвиг народу –подвиг безсмертя»;

- виставка  «Вишиванка цвіте над Україною»;

- виставка «Ми – українці, ми серце Європи»»;

- виставка «Сяйво твоєї душі»;

Тематичні полиці:

-«Пам'ятаємо героїв»;

- «Книги про війну для дітей, які допоможуть пережити страшні часи» ;

- «Соборна сила України»;

- «Моя велична Українська мово!»;

Вагоме значення й значну допомогу як для бібліотекаря, так і для вчителя у підготовці та проведенні масових заходів мають тематичні папки, які оновлюються щомісяця новими матеріалами. Вони допомагають учням у написанні інформаційних повідомлень на уроки, доповідей.

Тематика матеріалів така: «Свято книги», «Екологічне виховання», «Патріотичне виховання», «Трудове виховання та профорієнтація», «Шануй батька й неньку», «На допомогу класному керівнику» та інші.

Співпраця бібліотеки гімназії з педагогічним колективом

Протягом навчального року бібліотека гімназії працювала в тісному контакті з педагогічним колективом. Роботу бібліотеки було спрямовано на популяризацію книг, формування світогляду дітей, реальну допомогу кожному в задоволенні читацьких потреб , інтересів, запитів. Всю роботу бібліотека проводить згідно річного плану. Для забезпечення читачів необхідною для навчально-виховного процесу літературою щомісячно вивчаються читацькі потреби. В цьому напрямку проводяться індивідуальні бесіди з учнями гімназії   для вивчення їх інтересів та інформаційних потреб, ознайомлення із новою навчальною, методично, художньою літературою шляхом проведення тематичних виставок.

Зв’язок із учителем сприяє більш точному вивченню читацьких інтересів, надає можливість спільного проведення масових заходів.

           Спільні зусилля педагога і бібліотекаря мають добрі результати для творчої роботи з дітьми, допомагають гармонійному розвитку особистості.

Впродовж року бібліотекарі брали участь у загальношкільних заходах, а саме,  в I семестрі були проведені наступні заходи:

1.З непохитною вірою в перемогу України цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!». Протягом місяця, крім книжкових поличок та виставок, спільними зусиллями учнів та вчителів було проведено багато різноманітних заходів:

      -  книжкова виставка «Моя незламна Україна».(1-9 кл.)

      - опитування: «Що таке патріотизм?»,(1-4 кл.)

       - вікторина: « Як я знаю Україну?»,(1-9 кл)

         2. Напередодні Дня Захисника України учителі гімназії організували       творчі майстерні «Подарунок для героя», бібліотекарі долучилися до заходу. Діти виготовляли патріотичні вітальні листівки, прикрашені з великою любов’ю і щирими побажаннями нашим відважним воїнам. Бійці дуже радіють, коли їм передають вірші, листи, обереги, малюнки. Дитячі роботи надихають, підбадьорюють та підтримують дух українських воїнів.

У такі непрості часи для нашої держави важливо виховувати у дітей почуття любові до рідної країни, гордості за свою національну приналежність, навчати їх української мови. Бібліотекарями гімназії були проведені наступні заходи до Дня української писемності та мови:

інформаційне відео «Так чи ні?» для знавців рідної мови (1-5кл.)

     -    інтелектуальна гра : « Знавець рідної мови» (6 кл.)

Всесвітній день Доброти «Поспішай творити добро»:

  - інформаційне відео про історію цього свята та традиції (1-4 кл.)

  - казка про доброту (1-4кл.)

  - цікава вікторина  «Сонячна країна добра» (1-5кл.)

 День толерантності «Жити в мирі з собою та іншими»:

  - інформаційне відео про день толерантності (1-6кл.)

    - вікторина : « Толерантність» (5-6кл.)

День Гідності та Свободи «Україна – це ми»:

   - вікторина «Вільні творити майбутнє» ( 5-7 кл.)

День пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій:

   -  виховна година: « День пам'яті жертв Голодомору» (5 кл.)

    - відео «Голодомор - Україна пам'ятає 1932-33рр.» (1-4кл.)

   - майстер клас «Створення квітки Незабудьки» до Дня вшанування пам'яті  

    Жертв Голодомору  (1-7кл.)

    - участь у Всесвітній акції « Запали свічку пам'яті».

До 302-ої річниці від дня народження Г.С.Сковороди «Ідемо за Сковородою»:

    - експозиція ілюстрацій до творів Г.С.Сковороди « Бери вершину і

     матимеш середину».

День Святого Миколая «Світом Миколай мандрує та добро дарує»:

   - інформаційне відео «Історія Святого Миколая».

   - вироби до Дня Святого Миколая з паперу.(1-4кл.)

   - виховний захід до Дня Святого Миколая: « Ходить по землі Святий

   Миколай» (1-4кл.)

   - вікторина до Дня Святого Миколая для старших учнів.

Протягом ІІ семестру в бібліотеці діяли заходи

 до наступних пам'ятних дат:

 1. Перегляд відеоролика до  Дня Державного гімну України. (1-6кл.)

 2. До Дня Соборності України «Україна єдина –Україна це ми»:

-інформаційне відео до Дня Соборності України  (1-6кл.)

-тематична поличка «Понад Крутами вічність у сурми сурмить!».

3. Бібліотечний урок «Бібліотека. Дитяча енциклопедія» (1-4кл.):

-віртуальні бібліотеки,  довідники, енциклопедіїї, словники.( 5-9кл.)

-віртуальна подорож по найбільшій бібліотеці України. (Відео 6кл.)

4. День безпечного інтернету  «Безпека в інтернеті»:

 -відео про безпечний інтернет для 5кл.

5.День Святого Валентина «З любові починається життя»:

-«Історія - казка про день Св.Валентина»(1-8кл.)

-тематична поличка «Любов оспівана в піснях».

6. Проведення акції «Подаруй бібліотеці книгу» до Міжнародного Дня дарування книг.)

7. День пам’яті  Героїв Небесної Сотні «Небесна Сотня – герої, які змінили хід історії».

8. До 153-ої річниці від дня народження відомої української письменниці Лесі Українки:

 - читання віршів «Хотіла б я піснею стати» (5-7кл.)

-відео «Маловідомі факти про Лесю Українку» (3-5кл.)

-вікторина про Лесю Українку «Правда чи неправда» (3-7кл.)

-розповідь про Лесю Українку «Цікава інформація для дітей» (1-4кл.)

-казочка для дітей «Три метелики» Лесі Українки (1-4кл.)

9. До 210-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка «Минуле і сучасне: Тарас Шевченко»:

-книжкова виставка «Наша дума, наша пісня не вмре,не загине...».

-цікаві факти про Шевченка (5-9 кл.)

-кращі цитати Т.Г.Шевченка (5-9 кл.)

-вікторина про Шевченка «Що ви знаєте про Тараса Шевченка?» (4-7кл.)

10. До 94-ої річниці від дня народження Ліни Костенко «Я вибрала долю собі сама…»:

-відео «Життя і творчість Ліни - то історія України» (5-8кл.)

11. Всесвітній день поезії «Поезія безсмертний дотик до душі»:

- поезія Ліни Костенко «Буває часом сліпну від краси» (4-7кл.)

Щороку цікаво проходить «Тиждень дитячої та юнацької книги». Це свято залучає дітей до невичерпних джерел знань, стає осередком широкого і радісного спілкування, а бібліотека гімназії  – справжнім храмом книги,в якому кожен читач відчуває себе бажаним гостем. Протягом цього тижня учні ведуть бесіди про улюблені книги, розгадують загадки, проводяться літературні вікторини «З якого твору?» , «В гостях у казки» та інші, бібліотечні уроки «Нам без книг ніяк не можна», екскурсії до бібліотеки гімназії.

До тижня дитячо-юнацької книги було  багато різних пізнавальних відео та вікторин:

 -дорогами українських казок, дидактична гра «Впізнай казку» (1-4 кл.)

-літературна вікторина “Сторінками Улюблених книг” (3кл.)   

12. До 219-ої річиці від дня народження видатного датського казкаря Ганса Христіяна Андерсена:

- літературна вікторина «Чарівні казки Андерсена» (5-7кл.)

-пам’ятники Г.Х.Андерсену і героям його казок. Віртуальна подорож (5-7кл.)

13. Всесвітній день здоров’я «Здоровим бути модно»:

-аудіоказка про здоров’я «Теремок» (1-2кл.)

-відео «Здоров’я -джерело життя» (3-5кл.)

-відео «Історія свята. Традиції святкування (1-4кл.)

14. До 38-их роковин від дня аварії  на Чорнобильській АЕС «Чорнобиль не має минулого часу»:

-16 маловідомих фактів про Чорнобиль (5-8кл.)

- «25 знахідок Чорнобиля, які вас здивують»(5кл.)

15. Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю «Різні можливості – рівні права»:

-коротке відео, щоб привернути увагу дітей до людей з інвалідністю. «Не бути осторонь від таких людей» (1-9кл.)

- «видатні люди з інвалідністю» цікаве відео для 5-8кл.

-відео про те, «Як та чим допомогти людині з інвалідністю?» (5-7кл.)

16. День Матері в Україні «Все на землі від материнських рук»:

-казка В.Сухомлинського « Найгарніша Мама» (1-6кл.)

-коротке відео про берегиню сім’ї. (1-6кл.

-казка «Сюрприз для Матусі» (1-6кл.)

-історя свята, традиції святкування в різних країнах (1-8кл.)

17. Міжнародний день сім’ї «Родина очима дитини»:

-історія створення. Традиції святкування. (5-8кл.)

- «Сім’я - це гніздечко любові і тепла». (1-4кл.)

18. День вишиванки «Вишиванка – перлина України»:

-дітям про вишиванку. Відео. (1-8кл.)

-вишиванка у різних регіонах країни. Цікаві факти. (1-9кл.)

-вікторина до Всесвітнього дня вишиванки. (7-9 кл.)

Звітна інформація про підсумки обліку підручників

          Бібліотечний фонд станом на 01.06.2024 року становить 34.470 примірників, з них  підручники - 24.417, методичної літератури – 342 примірники, художньої – 9.711.

          У серпні 2023 року розпочалася робота по забезпеченню підручниками учнів 1-9 класів, на 1 вересня 2023 року здобувачам освіти було видано 8.243 підручники: 1-4 класи – 2.522 підручники , 5-9 класи – 5.721 підручник.

На початок начального року згідно програми «КУРС ШКОЛА», розділ «Облік підручників», завідуючою бібліотеки було здійснено електронний облік усіх підручників 1-9 класів. Дані про облік підручників, виданих за державним замовленням за рахунок державних коштів, вносились також до єдиної системи централізованого обліку підручників.

Протягом I семестру було замовлено підручники для 1 класу ( математика та українська мова), а також для 2 та 7 класів у повному обсязі, надходження яких очікуємо у вересні 2024 року.

За цей період бібліотека одержала підручників:

5 класи – 925 примірників;6 класи – 1.652 примірники;

Одним із потужних стимулів заохочення до читання є поповнення фонду новими цікавими виданнями. В цьому навчальному році наша бібліотека отримала в подарунок від здобувачів освіти 582 примірники художньої літератури під час проведення акції «Подаруй бібліотеці українську книгу! »

Середній відсоток забезпеченості підручниками 1-9 класів на 2023 –       2024 н.р.  склав 120%.

Протягом травня - червня 2024 року було проведено моніторинг забезпеченості  освітнього процесу підручниками, а саме, здійснена інвентаризація фонду підручників, проаналізовано забезпеченість учнів підручниками з кожного предмету, виявлено наявність резервного фонду з урахуванням очікуваного контингенту на 2024 - 2025  навчальний рік.

З метою оптимального забезпечення учнів навчальною літературою, протягом червня буде здійснений перерозподіл шкільних підручників між навчальними закладами міста. Таким чином, учні навчального закладу у 2024 - 2025 навчальному році попередньо задовільно забезпечені підручниками.

Разом з педагогічним колективом проводжу роботу щодо збереження підручників. Перед одержанням підручників на початку нового навчального року (їх вручають класоводи початкових класів) кожен учень одержує заздалегідь підготовлену вкладку-пам’ятку з таким змістом: «Шлях до знань важкий. На цьому шляху я буду тобі вірним другом, помічником і порадником. На моїх сторінках ти знайдеш багато цікавого й корисного. Тож бережи мене, щоб у наступному році я могла добре послужити твоїм молодшим друзям».

Найпоширенішою формою роботи є бесіда: при записі читачів у бібліотеку, при рекомендації і виборі книг, при поверненні книг, коли дитина ділиться враженнями про прочитане. Кращому засвоєнню прочитаного сприяє використання ігрових елементів у роботі з книгою, проведення конкурсів малюнка «Герої улюблених книжок», «Загадки казкових героїв». На початку навчального року пройшли бесіди з історії книги: «Книгу треба берегти», «Як до нас прийшла книга?» та інші.

Формування системи бібліотечно-бібліографічних знань учнів

    Навчити дитину любити книгу, виховати любов до книги, прищеплювати навички бібліотечно-бібліографічної грамотності – першочергові завдання бібліотекаря.

   Як відомо, інформаційна культура учнів формується шляхом популяризації бібліотечно-бібліографічних знань. З першого класу протягом навчального року я знайомлю дітей з книгою, привчаю до систематичного і вдумливого читання, намагаюся викликати інтерес до самостійного здобуття інформації, хай поки що елементарної, як для молодшого віку. Для учнів початкових класів я проводила наступні бібліотечні уроки: «Як берегти книгу», «Як читати книгу», «Самостійний вибір книги», «Періодичні видання для молодших школярів», «Ілюстрація в книжці». З учнями 1 класу проводились екскурсії-подорожі у цікаву країну книжкових героїв. Під час такої екскурсії відбувається знайомство з бібліотечними термінами: бібліотека, стелаж, формуляр, читацький зал.

 Для учнів середніх та старших класів система бібліотечно-бібліографічних уроків підпорядкована формуванню у них свідомого і зацікавленого ставлення до книги; вміння правильно добирати й читати науково-пізнавальну  й науково-популярну книгу; потребу у систематичному читанні, навичок самостійного вибору книги і пошуку її у бібліотеці; користуватися довідковими виданнями і періодикою.

Для них проводились такі уроки:

«Енциклопедії і довідники», «Каталоги і картотеки», «Книги про книги», «Все про довідковий апарат» та інші. Часто проводжу бібліотечні уроки в бібліотеці, знайомлю учнів з різними довідниками та словниками.

Робота з батьками

    Не залишається поза увагою робота бібліотеки з батьками учнів. Двері бібліотеки завжди відчинені для батьків учнів: для них оформлено і постійно оновлюється тематична поличка «Для Вас, батьки». Основним напрямом роботи з батьками юних читачів є вивчення ролі сім’ї у читанні дитини. Протягом навчального 2023-2024 року проводились  анкетування, індивідуальні бесіди з батьками про їх ставлення до книг та підручників. Батьки повинні знати захоплення своїх дітей, їхні інтереси, допомогти їм у роботі з книгою, подавати особистий взірець високої культури в цілому і читанні зокрема.

Робота з активом бібліотеки

    Велику роль в інформаційній роботі відіграє актив бібліотеки. Члени активу, як правило, найкращі читачі, допомагають бібліотекарям в організації масових заходів, популяризації книги, проведенні рейдів-перевірок підручників, який проводиться двічі на семестр. Підсумки відображаються  на стенді «Живи книго». 

В кожному класі створено пости бережливих, які перевіряють стан підручників один раз на місяць. У класах проводяться бесіди про дбайливе ставлення до книги. У керівництві читанням дітей велику роль відіграє читацький формуляр. Він показує не лише кількість прочитаних книг, тут ми бачимо, чим захоплюється учень, чи читає він книги за програмою, які є прогалини в його читанні. Разом з бібліотечним активом проводимо рейди «Твій читацький формуляр».

Хотілося б бачити нашу бібліотеку просторою, затишною, із величезною кількістю сучасної методичної та довідкової літератури, з достатньою кількістю нової, сучасної дитячої книги, із сучасним бібліотечним обладнанням, яке можна було використовувати як засіб отримання та поширення найновішої інформації.

Шевченко О.С. інженер з охорони праці проаналізувала систему роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності за 2023-2024 н.р. Зокрема, зазначила, що створення безпечних умов життєдіяльності учасників освітнього процесу, виховання у них відповідального ставлення до власного здоров'я і здоров'я оточуючих як до найвищих і суспільних цінностей є одним з пріоритетних завдань комунального закладу «Академічна гімназія Кропивницької міської ради». Аналіз стану роботи з охорони праці та травматизму показав, що вся робота з цього питання була направлена і проводилась відповідно до вимог законодавчих та нормативних документів. На виконання вимог Законів України «Про охорону праці», «Про освіту», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Санітарного регламенту для закладів середньої освіти, Положення «Про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», затвердженого наказом МОН України від 26.12.2017 р. №1669. та з метою запобігання всіх видів травматизму серед учасників освітнього процесу адміністрацією закладу та інженером з охорони праці  у 2023-2024 навчальному році проводилась робота в здійсненні якої пріоритетними завданнями стали:

  • контроль за виконанням вимог законодавчих і нормативних актів з охорони праці, пожежної безпеки, гігієни праці;
  • контроль за станом технологічного обладнання харчоблоку, обладнання кабінетів підвищеної небезпеки, спортивного залу та спортивного майданчику;
  •  навчання всіх учасників освітнього процесу з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, гігієни праці, пожежної безпеки, профілактика травматизму;
  • реалізація організаційно-управлінських заходів, спрямованих на функціонування системи комплексного управління охороною праці.

На початок навчального року було видано ряд організаційних наказів з питань охорони праці, оформлено необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах та шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки.

На засіданні педради 31.08.2023р. затверджено План роботи закладу на 2023-2024 н.р., де передбачено окремий розділ «Заходи з охорони праці».

     Відповідними наказами було призначено відповідальних за організацію і забезпечення здорових і безпечних умов праці, освітнього процесу, стану робочих місць, завідуючих кабінетами:

-                 вчителів трудового навчання, фізики, хімії, фізичної культури, інформатики;

-                 керівників гуртків, класних керівників.

З метою контролю системи забезпечення функціонування будівлі закладу та створення безпечного освітнього середовища в умовах війни управлінням освіти Кропивницької міської ради відповідно до наказу  № 385/о від 22 червня 2023 р. було створено робочу групу з обстеження будівель та споруд з метою визначення можливості їх використання для укриття учасників освітнього процесу.            

Обстеживши навчальний заклад та фортифікаційну споруду найпростіше укриття, комісія зазначила, що заклад повністю готовий до початку 2023-2024 навчального року. Як підтвердження, робоча група видала закладу відповідні акти:

- акт прийому готовності до нового 2023/2024 навчального року від 25.08.2023 року;

- акт оцінки об’єкта щодо можливості його використання для укриття населення як найпростішого укриття від 30.08.2023 року та 30.11.2023 р. який оновлюється кожного кварталу.

З метою забезпечення та дотримання безпечних умов перебування здобувачів освіти та працівників у приміщенні закладу під час сигналу «Увага всім!», педагогічні працівники та здобувачі освіти  дотримувались усіх нормативних документів по закладу, а саме:

-          інструкції № 47 «Щодо виконання вимог техногенної безпеки та порядку дій учасників освітнього процесу у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій;

-          плану реагування на надзвичайні ситуації;

-          плану евакуації по закладу;

-          графіка чергування педагогічних працівників та техперсоналу під час евакуації;

-          плану евакуації до найближчих пунктів тимчасового перебування здобувачів освіти;

-          алгоритму дій для вчителів та учнів у разі повітряної тривоги під час освітнього процесу;

-          алгоритму дій для педагогічних працівників та учнів при «замінуванні».

На кожному поверсі гімназії та в  кабінетах підвищеної небезпеки, розміщено плани-схеми евакуації на випадок пожежі або іншої надзвичайної ситуації. Належно оформлені куточок з безпеки життєдіяльності та протипожежний щит, працює сигналізація і система оповіщення закладу на випадок можливої пожежі або іншої надзвичайної ситуації «Увага всім!».

27 листопада 2023 року в закладі відбулася перевірка працівником ДСНС Сіденко А. В. За підсумками перевірки  було виявлено ряд недоліків та складено адміністративне стягнення у вигляді штрафу  3400 грн.

В закладі створена постійно діюча комісія з охорони праці та комісія з з обстеження будівель та споруд.

Згідно річного плану роботи було проведено 4 тижні з охорони праці та перевірено:

-          стан умов, безпеки та гігієни праці в усіх підрозділах гімназії;

-          дотримання протипожежного режиму та електробезпеки, стану протипожежного захисту,  наявність в приміщеннях гімназії первинних засобів пожежогасіння та їх стан;

-          стан ведення документації з охорони праці;

-          ведення та облік бесід з питань охорони праці, життя та здоров’я здобувачів освіти;

-          роботу класних керівників з питань профілактики дитячого травматизму;

-          проходження працівниками медичних оглядів.

За результатами перевірок були складені відповідні акти та призначені відповідальні за усунення недоліків.

В закладі здійснюється робота з навчання всіх учасників освітнього процесу з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, ведуться журнали вступного інструктажу, інструктажу на робочому місці працівників гімназії та журнали реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти.

З метою  оцінки ефективності методів роботи школи з профілактики дитячого травматизму та усунення недоліків, вивчення стану виконання планів виховної роботи, аналізу виконання плану заходів з профілактики всіх видів дитячого травматизму було узагальнено підсумки роботи із запобігання  дитячого травматизму у 2023/2024 навчальному році.   

         Профілактична робота щодо запобігання дитячому травматизму та збереження здоров'я дітей упродовж 2023/2024 навчального року проводилася відповідно до Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», законів України «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону здоров'я», наказів МОН України від 26.12.2017 № 1669 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.01.2018 № 100/31552, від 16.05.2019 року №659 «Про затвердження положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освітнього процесу», листа МОН України від 08.05.2018 року №1/9-228 «Щодо проведення екскурсій та подорожей з учнівською та студентською молоддю», забезпечуючи реалізацію державної політики в галузі охорони дитинства, з метою профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров'я учнів, запобігання всім випадкам дитячого травматизму під час освітнього процесу, екскурсій, канікул, у побуті.

  Робота була направлена на попередження всіх видів дитячого травматизму, формування у вихованців навичок безпечної поведінки, здорового способу життя.

Адміністрацією закладу здійснюється контроль за виконанням нормативних документів із запобігання дитячого травматизму, збереження життя та здоров’я учнів, створення безпечних умов для учасників освітнього процесу.

Увага приділяється формуванню здорового способу життя і навичок безпечної поведінки. У планах роботи класних керівників відображена тематика бесід із запобігання всіх видів дитячого травматизму.

Напередодні канікул з учнями  проводилися комплексні бесіди з усіх видів дитячого травматизму.

Класні керівники ведуть журнали первинного та цільового інструктажу з безпеки життєдіяльності учнів.

На батьківських зборах обговорювались  питання попередження всіх видів дитячого травматизму під час канікул: правила безпеки з ВНП, користування газовими та електроприладами, профілактика отруєння та утоплення, протипожежна безпека, правила дорожнього руху, поведінки на залізниці, безпечна поведінка біля водоймищ,   правила поведінки під час грози тощо.  Зазначено, що батьки несуть персональну відповідальність за життя і здоров’я дітей під час канікул та перебування дітей вдома.

В закладі створено відповідні умови для навчання здобувачів освіти, дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги під час проведення уроків. Відповідно до нормативних вимог з вихованцями проводилися інструктажі з техніки безпеки на уроках фізики, хімії, інформатики, трудового навчання, фізичної культури, при організації екскурсій, ігор тощо.

З метою охорони життя і здоров’я учнів, формування навичок здорового способу життя, попередження дитячого травматизму в гімнвзії  були проведені виховні заходи:

-          Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: "Правила дорожні - корисні для кожного!"

-          Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Навчіться сьогодні, щоб бути в безпеці і вижити завтра…»

-          Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Здоров’я – це благо, дане нам природою…»

-          Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Дарма не бійся, але стережися!»

-          Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Правила для пішоходів шануватимуть люди – скрізь тоді порядок буде!»

З 01.04. по 12.04. в гімназії працював мобільний клас безпеки. Даний проєкт впроваджується для підвищення культури безпеки серед дітей від МВС, Національної поліції, ДСНС, за підтримки UNICEF в Україні.

Мобільний клас безпеки використовувався в нашому закладі для проведення уроків "Я досліджую світ", "Здоров'я, безпека та добробут", "Основи здоров'я" із здобувачами освіти 1-6 класів. Уроки проводили вчителі гімназії, які викладають ці предмети.

Наявність сучасного устаткування та засобів для інтерактивних занять у такому класі безпеки допомагає дітям навчитися реагувати на найрізноманітніші надзвичайні ситуації та не потрапляти в них.

            З метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу з питань безпеки життєдіяльності, підвищення рівня інформаційно-роз'яснювальної роботи з окресленого напрямку в закладі, виховання поважного ставлення до здорового способу життя та гармонійного розвитку, збереження та поліпшення власного здоров'я, створення і підтримки здорових та безпечних умов життя і діяльності людини як у повсякденному житті так і в умовах надзвичайних ситуацій 10.04.2024 році в нашому закладі проведено День цивільного захисту.

            Здобувачі освіти удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров'я та життя. На навчальній евакуації присвяченій Дню цивільного захисту були присутні волонтери обласної організації «Червоного Хреста», які показали дітям вправи та методи для зняття стресу та емоційної напруги.

Однак, протягом року  було 3 випадки дитячого травматизму, які сталися під час освітнього процесу з учнем 5-Б класу Челало Тимуром (двічі) і учнем 6-А класу Губіним Олександром.  У зв'язку з даними ситуаціями були створені комісії з розслідування нещасних випадків, складено відповідні акти, взято пояснювальні, проведено підсумки розслідування нещасних випадків, Відповідно нещасні випадки зареєстровано у відповідному журналі. Травмування  учнів сталося через необережність та ігнорування правил поведінки під час перерви. 

Проаналізувавши роботу з ОП та БЖ за 2023 – 2024 н.р. з метою усунення недоліків та поліпшення роботи в даному напрямку в наступному навчальному році крім обов'язкових заходів необхідно наступне:

а) забезпечити виконання всіх пунктів розділу «Охорона праці. Безпека життєдіяльності та запобігання дитячому травматизму» річного плану роботи закладу;

б) розглядати на педагогічних радах питання про стан травматизму серед учасників освітнього процесу та планувати додаткові заходи щодо їх зниження;

в) проводити з залученням відповідних органів роз'яснювальну роботу, бесіди, заходи з учнями 1 – 9 х класів, їх батьками з профілактики захворювань та дитячого травматизму;

           г) посилити роботу по чергуванню вчителів.

Колосову С.О., директора гімназії, з аналізом фінансово-господарської діяльності закладу. У виступі зазначається, що колектив постійно удосконалює освітнє середовище та матеріально-технічну базу, підтримує її у робочому стані, прикрашає фотозонами, живими квітами, прекрасними композиціями, виготовленими руками учнів і вчителів, які прикрашають фойє та коридори.

Приміщення будівлі в закладі використовуються за призначенням та розподілені для організації освітнього процесу. Навчальні приміщення закладу, технічні засоби навчання використовуються в освітньому процесі відповідно до санітарних вимог та є безпечними для життя і здоров’я дітей. Використовуються різні види навчальних меблів: робочі столи учнів (двомісні та одномісні) та стільці зі спинками різних ростових груп, робочі столи учнів регульовані (одномісні та двомісні), стільці зі спинками, столи лабораторні, дошки, відкриті та закриті шафи, стелажі, тощо. Навчальні меблі не мають гострих кутів, сколів тощо. Пошкоджені та зношені меблі намагаємося своєчасно відремонтувати або замінити. Між рядами робочих столів учнів та класної дошки витримується регламентована відстань. Класні кімнати мають природне та штучне освітлення. Інтерактивні дошки і проекційні екрани забезпечені її рівномірним освітленням та відсутністю світлових плям підвищеної яскравості.

Кабінети фізики і хімії оснащені вогнегасниками. Хімічні реактиви зберігаються у сейфі, а спеціальне допоміжне обладнання у шафі, яка замикається на ключ.

Навчальні майстерні ізольовані від інших навчальних приміщень  та розміщуються на першому поверсі. Приміщення навчальних майстерень оснащені відповідним обладнанням, необхідним для використання технологій, передбачених навчальними програмами з трудового навчання, а саме: верстати, швейні машинки. Робочі місця зручні та відповідають вимогам безпеки життя учнів.

Кабінети інформатики обладнані персональними комп’ютерами у такому складі: монітор, системний блок, відокремлена клавіатура, відокремлений маніпулятор типу “миша”, стіл, стілець (крісло).

Спортивна зала, яка ремонтувалася в попередні роки в задовільному стані. Загальна площа зали 426,3 м2 ,  є наочна інформація щодо дотримання в спортивній залі правил техніки безпеки та про режим його прибирання і провітрювання. Одночасно навчаються до 30 учнів в залі у спортивному одязі та взутті. Підлога в залі без дефектів та не слизька. Є можливість займатися на спортивному майданчику, розташованому поблизу закладу освіти (на відстані до 500 м).

Санітарні вузли, розміщені на кожному поверсі, оснащені диспенсерами, антисептика та милом. Прибираються після кожної перерви і щоденно в кінці робочого дня з використанням дезінфекційних засобів. Також, в закладі на кожному поверсі передбачено санітарні вузли для педагогічних працівників.

Їдальня в закладі в цьому році  працювала  в штатному режимі, сніданки та обіди для дітей молодшої школи, ГПД та безкоштовне харчування  дітей пільгових категорій. Для всіх інших можна було купити обід за доступною ціною. Харчоблок оснащений необхідним обладнанням (електричні плити, бойлер, холодильники, витяжні шафи, посуд) для приготування гарячого харчування.

Заклад має централізовану мережу водопостачання і водовідведення, яка забезпечує оптимальні показники мікроклімату та відповідає вимогам Державних санітарних норм і правил. Холодною проточною та гарячою (з бойлерів) водою забезпечені приміщення харчоблоку, буфету, санітарні вузли. Температура гарячої води не нижче 37°C та не вище 60°C. Медичний кабінет,   навчальні кабінети з вивчення хімії, фізики, біології, лабораторії, майстерні, навчальні кімнати (крім № 351, 352, 353, 354, 358, 359) обладнані умивальниками і забезпечені холодною водою. Заклад має централізовану систему теплопостачання, забезпечено мережами каналізації, водостоку, опалення та вентиляції.

Прилегла територія закладу має асфальтоване покриття. На території закладу освіти не ростуть колючі дерева, кущі, рослини з отруйними властивостями відповідно до Переліку рослин, дерев, кущів з колючками, отруйними плодами, наведеними у додатку 1 до Санітарного регламенту, а також гриби. Санітарне очищення території закладу здійснюється відповідно до вимог Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25 вересня 2020 року №2205, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 року №1111/35394. Обслуговуючий персонал постійно впорядковує належний стан прилеглої території: в теплий сезонний період та влітку - покос трави, обрізання кущів, гілки дерев, проводиться своєчасне очищення від сухого листя, очищаються пішохідні доріжки, заїзди, майданчики. Взимку дахи будівель очищаються від снігу та криги. Конструкції покрівель забезпечують зливостік з них та виключають можливість потрапляння води на край покрівлі.

З метою попередження зсуву снігу або падіння бурульок, за відсутності дітей, інших учасників освітнього процесу та відвідувачів, з даху будівлі згрібається сніг та збиваються бурульки, при цьому дотримуються правила техніки безпеки. У разі неможливості термінової ліквідації загрози, небезпечні місця огороджуються та вживаються заходи щодо недопущення до них дітей а також інших осіб. На території закладу не допускається накопичення снігу та криги на пішохідних доріжках, заїздах, майданчиках.

Територія закладу частково огороджена. Для господарських потреб використовується господарська зона.

Влітку та протягом  2023 року, були  проведені ремонтні роботи, а саме:

- поточний ремонт укриття (по шпакльовані та по фарбовані стіни, укладена тротуарна плитка на підлогу, встановленні пластикові двері  та придбанні дерев’яні лавки);

- проведені часткові штукатурні  та малярні роботи стелі та стін коридорів закладу;

- проведений косметичний ремонт в туалетах закладу та заміна сендвічей;

- фарбування фасаду закладу та спортивних снарядів на стадіоні;

- проведений частковий ремонт та промивка системи теплопостачання, ревізія запірної та регулюючої арматури, обладнання розподільних вузлів, перевірка контрольно-вимірювальних приладів,

- ремонт мережі інтернету;

- ремонт системи водопостачання та електромережі.

 Наприкінці 2023 початку 2024 року за кошти Управління капітального будівництва, було встановлено нові вікна в коридорах гімназії в кількості 90 шт.

Підтримка життєдіяльності закладу протягом 2023/20234 навчального року здійснювалася за рахунок бюджетних коштів та освітньої субвенції (оплата комунальних послуг, заробітна плата працівників, поточні ремонтні роботи закладу, придбання матеріалів).

У 2023-2024 навчальному році було придбано та отримано від благодійних організацій, наступне:

 ІІІ КВАРТАЛ 2023 р.

84845

ПРИДБАННЯ ЗА ІV КВАРТАЛ 2023 р.

 

54545

ПРИДБАННЯ ЗА І КВАРТАЛ 2024 р.

І кв 2024р. 1 Гігієнічний  набір 1шт. Гуманітарна допомога

 

На загальну суму --  835 512 грн, а саме:

Гуманітарна допомога - 4 606 грн.                   Придбання - 830 906 грн.

 

Витрати  на комунальні послуги та заробітну плату в 2023/2024 навчальному році склали:      

 

ІІІ кв.2023р.

грн.

IV кв.2023р.

грн.

І кв.2024р.

грн.

Всього

грн.

Академічна гімназія 2 941 585 5 474 853 6 177 271 14 593 709
ДЮЦ “Сузір’я” 105 304 169 060 206 162 480 526
РАЗОМ 15 074 235

 

Послуги, які надавалися закладу протягом навчального року:

 

ІІІ кв.2023р. грн.

 

IV кв.2023р.  грн.

 

І кв.2024р.  грн.

Разом  грн.

 

483 542 778 908 19 053 1 281 503

 

Також, ми плануємо, враховуючи наші фінансові можливості виконати влітку 2024 р. наступні поточні ремонтні роботи, а саме:

- капітальний ремонт харчоблоку  із заміною всього обладнання;

- капітальний ремонт покрівлі закладу;

- встановити  оснащення для примусової вентиляції  в укритті;

- косметичний ремонт стін укриття, фарбування лавок;

- косметичний ремонт в туалетах закладу та заміна сендвічей;

- фарбування панелей в коридорах;

- ремонт кабінету 351 (англійська мова), при умові ремонту покрівлі;

- шпаклювання та побілка стелі на коридорі 3 поверху, де протікає стеля,

- провести ремонт та промивку систем теплопостачання, ревізію запірної та регулюючої арматури, обладнання розподільних вузлів, перевірку контрольно-вимірювальних приладів.

 При завершенні підготовчих робіт до осінньо-зимового періоду, який плавно переходить до завершення косметичного ремонту класних кімнат, коридорів, сходів і вікон, ми будемо радо зустрічати в новому навчальному році наших учнів, батьків, гостей.

Основне завдання закладу освіти навчати дітей, дати можливість опанувати ті практичні навички, які стануть у пригоді у житті. Тому, адміністрацією закладу систематично проводяться моніторинги вивчення рівня навчальних досягнень учнів, виконання навчальних планів і програм, залучення учнів до навчання, відвідування тощо. За результатами корегується діяльність, приймаються управлінські рішення.

    Війна привичила нас до зібраності і мобільності, швидкого прийняття рішень. Для даної роботи гарним сервісом стала віртуальна учительська в Glassroom, де розташовуються і оголошення, і накази, і проводяться наради.

 

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ ЗАКЛАДУ

У 2024/2025 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Діяльність педагогічного колективу гімназії у 2024/2025 навчальному році направити на вирішення пріоритетних напрямків:

  • Продовжувати створення сучасного освітнього середовища зі зниженим рівнем ризиків;
  • Продовжувати реформи загальної середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа» – впровадження у 7 класах нового Державного стандарту базової середньої освіти;
  • Долати втрати у навчанні, зумовлених спочатку тривалими карантинами, потім – військовою агресією рф на території нашої держави;
  • Розвивати медіаграмотність і критичне мислення як інструменти отримання інформації;
  • Посилювати національно-патріотичне виховання, формувати громадянську позицію, розвивати навички інформаційної гігієни під час війни;
  • Удосконалювати навчально-матеріальну базу закладу, впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, оволодівати і застосовувати на практиці інструментарії дистанційного навчання;
  • Просвіта з питань особистої безпеки;
  • Психологічна підтримка всіх учасників освітнього процесу.

ЗАВДАННЯ ЗАКЛАДУ НА 2024/2025 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Спрямувати зусилля на реалізацію науково-методичної проблеми:

«Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму».

З цією метою:

  • Упроваджувати в 5, 6 та 7 класах Державний стандарт базової середньої освіти;
  • Продовжити роботу з подальшої інформатизації освітнього процесу, оволодівати інструментами дистанційного навчання. Забезпечити якісне та своєчасне наповнення необхідною інформацією системи управління освітою (ІСУО, ДІСО).
  • Забезпечити прозорість та інформаційну відкритість щодо діяльності освітнього закладу.
  • Забезпечити виконання договору щодо проходження вчителями підвищення кваліфікації на 2024/2025 навчальний рік.
  • Згідно з планом атестації педагогічних працівників на 2024/2025 навчальний рік провести атестацію вчителів у відповідності до Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 року № 805.
  • Створити необхідні умови для активної роботи з обдарованими учнями шляхом залучання їх до участі в інтелектуальних конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів, змаганнях, роботі МАН тощо.
  • Використовувати освітні інновації, інформаційно-комунікаційні, здоров’язбережувальні технології;
  • Створити умови для зростання професійної майстерності вчителів;
  • Реалізувати принцип академічної свободи та академічної доброчесності в педагогічній діяльності учителя як основи його професійної самореалізації;
  • Виховувати свідоме ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формувати засади здорового способу життя, збереження й зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів;
  • Формувати особистість патріота з активною життєвою позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами, здатний приймати відповідальні рішення, поважає гідність і права людини;
    • Забезпечувати психологічний супровід та моніторинг розвитку особистості учня;
    • Продовжити роботу над створенням конкурентоспроможного іміджу закладу загальної середньої освіти;
    • Удосконалювати роботу з організації дистанційного навчання;
    • Поповнювати матеріально-технічну базу гімназії;
    • Створювати умови для безпечного перебування в закладі освіти;
    • Надавати емоційну та психологічну підтримку усім учасникам освітнього процесу;
    • Забезпечувати соціальний захист дитини, сприяти встановленню рівного доступу до повноцінної освіти різних категорій учнів відповідно до їхніх індивідуальних нахилів, потреб, інтересів.