Аналіз роботи МО класних керівників 1-4 класів за І семестр 2017-2018 н.р.

Posted in МО класних керівників 1-4 класів

Протягом І семестру 2017-2018 навчального року робота методичного об’єднання класних керівників 1-4  класів проводилась згідно плану роботи школи та плану роботи методичного об’єднання класних керівників.

Основні виховні заходи спрямовано на реалізацію поставленої проблеми:

«Оновлення виховного процесу шляхом впровадження інноваційних технологій».

Методичне об’єднання класних керівників – це структурний підрозділ внутрішньошкільної системи управління виховним процесом, який координує науково-методичну та організаційну роботу класних керівників.

Робота класних керівників відповідає вимогам:

  1. Закону України «Про освіту»;
  2. Закону України «Про Загальну середню освіту»;
  3. Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті»;
  4. Наказу МОН МС України від 31.10.2011 № 1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11класів загальноосвітніх навчальних закладів України»;
    1. “Про деякі питання щодо організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році  - лист МОН України від 27.07.2017 № 1/9-413.
  5. Указам Президента, постановам Верховної Ради України, розпорядженням Кабінету Міністрів України, наказам Міністерства освіти і науки України .

Головне завдання методичної роботи з класними керівниками полягає в розвитку сучасного педагогічного мислення класного керівника, підвищенні його мотивації на самоосвіту, формуванні в педагога якостей інноваційної особистості.

Класні керівники у плануванні виховної роботи та в практичній діяльності керувалися Методичними рекомендаціями, у відповідних розділах якої визначено зміст таких завдань і напрямів виховної роботи на 2017/2018 навчальний рік, як:

üЦіннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

üЦіннісне ставлення до сім’ї, родини,  людей;

üЦіннісне ставлення до природи;

üЦіннісне ставлення до праці;

üЦіннісне ставлення до культури і мистецтва;

üЦіннісне ставлення до себе;

üБесіди з безпеки життєдіяльності;

üРобота з батьками.

Головне завдання методичної роботи зкласними керівниками полягає в розвитку сучасного педагогічного мислення класного керівника, підвищенні його мотивації на самоосвіту, формуванні в педагога якостей інноваційної особистості.

Члени МО вважають, що головною метою виховної роботи є підготовка учнів до повноцінного суспільного життя, яке передбачає виконання ролей громадянина, трудівника, громадського діяча, сім'янина, товариша.

В реалізації мети класні керівники активно сприяють:

- становленню та розвитку життєвих компетентностей вихованців, свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших;

      - створенню необхідних умов для розвитку творчих здібностей та формування особистості дитини;

    - стимулюванню пізнавальної, практичної та комунікативної діяльності учнів, необхідної для формування, застосування та здобуття досвіду їх успішної подальшої адаптації у соціумі.

Весь навчально-виховний процес спрямований на те, щоб допомогти дітям здобути потрібні знання та вміння, навчити застосовувати їх у майбутньому житті.

Під час виховної роботи з учнями протягом I семестру 2017-2018 року усі заходи класних керівників 1-4  класів   були спрямовані на формування згуртованого та працездатного учнівського колективу. У визначенні змісту роботи в класах  керувались Конституцією України, КонвенцієюООНпро права дитини, законом України про освіту, статутом  школи.

Свою діяльність здійснювали відповідно до основних завдань загальноосвітньої  школи, спрямованих на:

• виховання громадянина України;

• формування особистості учня; його наукового світогляду, розвитку його здібностей і обдарувань;

• виховання любові до праці, почуття дбайливого господаря своєї школи, бережливого ставлення до шкільного і класного майна;

• формування засад здорового способу життя;

• виховання любові до природи, вироблення навичок екологічної культури;

• виховання поваги до вчителів, старших, батьків.                    

    Основною метою виховної діяльності є створення оптимального соціально-культурного мікроклімату в колективі, який би сприяв творчому самороз­криттю, саморозвитку, дозволяв би  легко освоїтись у  виховному просторі, спонукав би  до діяльності.   

За І семестр було проведено 3 засідання.

І засідання було присвячене організації виховної роботи в закладі та методичному забезпеченню. На цьому засіданні були підведені підсумки роботи МО у 2016-2017 н.р., обговорений та затверджений план роботи МО на 2017-2018 н.р., класні керівники були ознайомлені з основними напрямками виховної роботи у 2017-2018 н.р.

Темою виступів, пропозицій та обговорення на ІІ засіданні були шляхи удосконалення  національно-патріотичного виховання  молодших школярів. Були висвітлені такі питання:

ü«Національно-патріотичне виховання учнів початкових класів»            (Куценко Н.О.);

ü«Виховання ціннісного ставлення до людини в учнів початкових класів» (Клюй І.С.);

ü«Формування активної громадянської позиції,патріотизму учнів початкової школи»  (Протасова Ю.О.);

ü« Розвиток сприятливого психологічного клімату в колективі»(Росчислав Т.В.);

ü«Виховання ціннісного ставлення до людини» ( Стукаленко О. П.).

На ІІІ засіданні класні керівники висвітлили тему «Формування у школярів високої громадянської  активності та національної свідомості». Були заслухані виступи:

ü«Виховання моральних цінностей у школярів» (Снєгова О.В.);

ü«Моральне виховання особистості в педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського» (Щорба Ю.В.);

ü«Милосердя — запорука щастя»( Фіалковська Я.П.);

ü«Використання ідей В.О.Сухомлинського педагогами сучасної школи» ( Деморацька Г.І.);

ü«Екологічне виховання в початковій школі» (Ткаченко Л.А.);

ü«Роль класного керівника у становленні духовної культури молодшого школяра» (Шумак Н.Г.).

Важлива роль в організації практичної роботи класних керівників з навчання й виховання дітей належить методичним оперативкам, що проводяться раз на місяць, а, в разі потреби, частіше.

      Класні керівники та їх вихованці приймали участь у Святі Першого Дзвоника, проведені Першого уроку на тему «Україна-краплина сонця на карті Європи»тижні знань правил дорожнього руху, Олімпійському тижні, тижні знань БЖД «Сірники не зачіпай - вогонь не закликай», Всеукраїнському тижні права.

  Були організовані та проведені години спілкування до Міжнародного дня толерантності,  єдиний Урок до роковин трагедії в Бабиному Яру, єдиний Урок мужності до Дня захисника України, Урок пам’яті до Дня пам’яті жертв Голодоморів, виховні години до відзначення Дня Гідності та Свободи.

В співпраці з педагогом-організатором закладу Богдановою С.В. були проведені виставки: «Дарунки пані Осені», «Квітковий вернісаж», акції «Щедрий врожай», «Різдвяний янгол», малюнки  «Яким я уявляю  Святого Миколая», конкурс на кращу сніжинку, виставка  «Еко-ялинка».  

Методичне об’єднання класних керівників 1-4 класів І семестрі 2017-2018 н.р. працювало у творчому та продуктивному форматі. Кожен класний керівник доклав чимало зусиль для творчого співробітництва, підвищення педагогічної майстерності, налагодження співпраці з батьківською громадськістю, з керівниками гуртків.