УКРАЇНА - ЄВРОПЕЙСЬКА ДЕРЖАВА

Posted in МО класних керівників 5-11 класів

1.JPG

Мета: поглибити знання учнів про країни Європи, підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім’ї народів і безперечність її європейського вибору в майбутньому; розвивати громадянську позицію, причетність до європейських цінностей, пізнавальну активність, логічне мислення; виховувати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, заохочувати школярів  до  вивчення  історії,  культури,  традицій  європейських  держав  та  України

свідомого громадянина України та Європи.

Обладнання та оформлення: Державна символіка України; електронна презентація, ілюстративний матеріал.

Учитель. Доброго дня, дорогі учні! Сьогодні ви знову сідаєте за шкільні парти відпочилими, змужнілими, дорослішими. Вам усміхається лагідне сонце, яке посилає свої промені із синього неба, бо немає на світі кращого неба, ніж небо України! Воно благословляє свою Україну, береже у віках її материнську любов, тому його ніколи не відділити від матінки-землі. Як не можна відділити небо від землі, так і не можна відділити Захід України від Сходу, Карпати від Світязя, Чорне море від Дніпра. Бо це все – Україна – єдина, суверенна, незалежна. (Слайд 1).

     Нещодавно наша країна відсвяткувала річницю Незалежності - 26 років. На перший погляд, це не так вже і багато, але цілі століття передували цій важливій сторінці історії України. Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі ― на нашій славній Україні.

Давайте звернемося до легенди, яка пояснює назву слова «Україна». (Слайд 2).

Оскiльки це велика країна, то земля нашої Батьківщини багата на широкii чарiвнi простори, прекраснi села i мiста. (Слайд 3). Олег Прилуцький. Відео «Україна – мій дім!»    

  Кожна людина багато знає про свою Батьківщину. А що знаєте ви? (Слайд 4).

  1. Найвища гора України?( Говерла в українських Карпатах, висота 2061м).
  2. Найбільше море, що омиває Україну?(Чорне. Його площа біля 420 тис. кв. км).
  3. Найбільша річка нашої держави?(Дніпро, її довжина на території України  становить 981 кілометр, річка впадає в Чорне море).
  4. Найглибше озеро України?(Світязь. Максимальна глибина – 58,4 км. Розташоване у Шацькому районі Волинської області).
  5. Україна – європейська держава, назвіть її сусідів. Назвіть не менше трьох країн. (Росія, Білорусь, Молдова, Польща, Румунія, Угорщина та Словаччина).
  6. Столиця України. (Київ).
  7. Що означає слово «козак»? (Вершник, вільна людина).
  8. Козацький човен. (Чайка).
  9. Герб України. (Тризуб).
  10. Найвідоміша козацька страва. (Куліш).
  11. Дерево, з якого добувають дьоготь. (Береза).
  12. Кому не дозволялося заходити на територію Запорізької Січі? (Жінкам).
  13. Обрядовий хліб, який печуть на Великдень. (Паска).
  14. Грошова одиниця України. (Гривня).
  15. Приміщення, в якому жили козаки. (Курінь).
  16. Колір прапора України. (Блакитно – жовтий).
  17. Розписані великодні яйця. (Писанки).
  18. Найбільше озеро України. (Синевир).
  19. Скільки страв повинно бути на столі у Святий вечір? (Дванадцять).
  20. Швидкий український танок. (Гопак).
  21. Хто з українських письменників узяв собі псевдонім – назву своєї національності. (Леся Українка).
  22. На території якого материка розташована Україна? (Євразія).

Європа – це частина найбільшого материка Землі – Євразії. У Європі налічується 50 незалежних держав, серед яких наша Україна – одна з найбільших.

І чимало досягнень українців цінуються у всьому світі. (Слайд 5).

Безперечно, у кожній країні є свої перлини. Подорожуючи по своїй землі і країнами Європи, переглядаючи телепередачі, ми відкриємо для себе багато нового і цікавого.

Нас вас чекає віртуальна прогулянка деякими країнами Європи. Спробуйте визначити, які це країни. (Вправа «Впізнай країну». Після визначення учнями назви країни учитель надає стислу інформацію про неї).


Як бачите, кожна країна має свої особливості, але їх об’єднує одне: всі вони є членами Європейського союзу. Ідея створення цієї організації була задумана для того, щоб більше ніколи не повторилися масові вбивства та руйнації, що відбувалися під час Другої світової війни. Вперше цю ідею запропонував міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман 9 травня 1950 року. Цей день став днем народження Європейського Союзу, і тепер він щороку святкується як День Європи. Сьогодні до Євросоюзу входить 28 країн. Мета Союзу – підтримувати мир, культурні цінності та добробут своїх народів. Його засновано на цінностях поваги до людської гідності, свободи, демократії, рівності, верховенства права та поваги до прав людини, зокрема осіб, що належать до меншин. Ці цінності є спільними для всіх держав-членів у суспільстві, де панує плюралізм, недискримінація, толерантність, правосуддя, солідарність та рівність жінок і чоловіків. Європейський Союз має власну символіку.

Всім відомий прапор Євросоюзу: на синьому фоні колом розташовано 12 золотих зірок, які є символ довершеності, повноти та єдності.

Європейський гімн – це гімн не лише Євросоюзу, але й усієї Європи. Музика гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен назвав «Ода радості». Столицею об’єднаної Європи є місто Брюссель.

Гадаю, вам буде цікаво познайомитись з музичним кліпом, у якому Гімн Євросоюзу зазвучить у рок-версії та поділитись своїми враженнями. (Слайд 12).

Ще одне анімаційне відео «Мої європейські цінності» ми маємо можливість переглянути та посміхнутись. (Слайд 13).

►Гра «Єврокав’ярня»  (за мотивами методики «Світова кав’ярня»).

Учасники діляться на групи. На столах аркуші паперу (ватману), поділені на сектори: столиця, мова, грошова одиниця, видатні особистості, культура, спорт, кухня. За сигналом команди заповнюють необхідною інформацією сектори. Виграє команда, яка найшвидше та в повному обсязі виконала завдання. Після роботи проводиться презентація.

Україна — наш спільний дім. Тож маємо дбати всі, щоб були в ній добробут і лад, мир і злагода, вічна краса. Усі ми повинні усвідомити: своє, рідне — не тільки хата й подвір’я, а й вулиця, місто, де ти живеш, ліс і річка, степ і море. 

Україна з надією дивиться в завтрашній день, чекає на вас, завтрашніх госпо­дарів життя. Ви потрібні їй мудрі, умілі, дбайливі і людяні.

Ви – майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте наш народ і нашу мелодійну мову

Учениця

Україна – велика і сильна держава,

Що несе з давнини перемоги і славу.

Незалежна, розвинена наша країна,

Дорога і найкраща мені Батьківщина!

Учень

Громадянином європейським хочу стати я,

Щоб в державі моїй було ліпшим життя,

Щоб Україна була конкурентоспроможна,

А кожна родина – щаслива й заможна!

 

Дякую всім за увагу!