logo Конспект уроку Створення текстових інформаційних моделей, зокрема у табличній формі. Ковтун А.Д.

Posted in Статті до розділу методична скарбничка

Конспект уроку

з інформатики

для здобувачів освіти 3-А класу

Вчитель: Ковтун А.Д.

Тема. Створення текстових інформаційних моделей, зокрема у табличній формі

Мета:

  • ознайомити з поняттям «таблиця», елементами таблиці: рядками, стовпцями, клітинками;
  • продовжувати вчити працювати з різними об’єктами в середовищі текстового процесора MicrosoftWord;
  • вчити вставляти таблицю в текстовий документ, змінювати властивості таблиці;
  • розвивати комп’ютерну грамотність;
  • розвивати алгоритмічне мислення, вміння планувати свою діяльність, аналізувати, робити висновки;
  • виховувати інформаційну культуру, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип: комбінований

Хід уроку

  1. 1.Організація учнів до уроку
    1. 1.1.Привітання

Щойно пролунав дзвінок –

Розпочався наш урок.

Клас комп’ютерний чекає –

Вчитись правно вам бажає,

Гарно й зручно всі сідаймо

І урок ми починаймо!

- Вранці я знайшла цікавий лист, але прочитати не змогла. Діти можливо ви мені допоможете?

ЧоВ чончоачошчоічой чодчорчоучожчобчоі – чоначошчоа чосчоичолчоа.

Підказка* потрібно закреслити всі чо.

В нашій дружбі – наша сила.

Чи вмієте ви працювати дружно? Зараз перевіримо!

  1. 1.2.Повторення правил з БЖД

Пограємо в таку гру: я називаю правило, якщо воно правильне – ви плескаєте в долоні, інакше – ні.

  • Заходити до кабінету інформатики можна тільки з дозволу вчителя; +
  • Розпочинай роботу за комп’ютером без дозволу вчителя; -
  • Сиди правильно: спина рівна, лікті - на столі, ноги на підлозі; +
  • Під час роботи за комп’ютером руки мають бути вологими і брудними; -
  • Можна торкатися екрана монітора; -
  • Слідкуй, щоб відстань від очей до екрана монітора була не меншою від 50 см; +
  • Не торкайся задньої панелі монітора та системного блоку, не чіпай з’єднувальних дротів. +

Молодці!

  1. 2. Актуалізація опорних знань
    1. 2.1.Бесіда
  • З якою програмою працювали на минулому уроці? (текстовий процесор Microsoft Word)
  • Які об’єкти можна вставляти в документ? (текст, зображення)
  • Які властивості мають ці об’єкти? (розмір, колір, накреслення, вирівнювання тощо)
  • Яку вкладку слід використати для вставлення зображення? (вставлення)
  1. 3.Мотивація учіння. Повідомлення теми, мети, завдань уроку
    1. 3.1.Бесіда

На цьому уроці ми вивчимо ще один об’єкт програми Microsoft Word. А щоб дізнатися який, потрібно розгадати ребус. (таблиця)

Для зручності сприймання текстових даних використовують таблиці.

Наводжу приклади подання текстових даних у вигляді таблиці

  1. 4.Вивчення нового матеріалу
    1. 4.1.Розповідь

Пригадаємо, що інформаційна модель є описом реального об’єкта і подається у вигляді: схем, таблиць, креслень тощо. Інформаційну модель можна створити за допомогою різних програмних засобів: текстових редакторів, графічних редакторах, редакторах презентацій тощо.

4.2. Робота за підручником

Відкрийте підручник на с. 54 і прочитайте алгоритм додавання таблиці.

Елементи таблиці: рядки, стовпці, клітинки.

Прочитайте властивості таблиці. (вирівнювання, розташування у тексті)

Щоб змінити властивості таблиці, необхідно вибрати команду «властивості таблиці» у контекстному меню (викликається правою кнопкою миші на таблиці)

4.3. Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться.

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній

І до сонця потягніться

В різні боки нахиліться

Веретеном покрутіться

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте!

5. Закріплення нового матеріалу

5.1. Виконання практичного завдання

Відкрийте підручник на с. 55.

Обговорення ходу виконання практичної роботи за підручником

Заповніть таблицю за зразком

5.2. Проведення гімнастики для очей та пальців рук

1). Швидко покліпали очима, заплющили очі та посиділи спокійно 4-5 разів;

2). Витягніть праву руку вперед, стежте за повільними рухами вправо, вліво, вверх, вниз;

3). Вправа «Дудочка»;

4). Вправа «Зустріч братів».

6. Підсумки уроку

6.1 Проведення вправи «Кубик Блума»

Назвипрограму, що вивчаємо

Пояснияк додати таблицю

Запропонуй властивості таблиці

Чому дані подають у вигляді таблиці

Придумай свою таблицю

Поділись враженнями від уроку

7. Домашнє завдання

1. Прочитайте с. 54 у підручнику.

2. Виконайте логічну задачу на с. 55.